Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chrudim válí. Přesto si kouč Hosták stále drží slůvko záchrana

Hokejistům Chrudimi zatím vychází sezona nad očekávání. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

8 2008
Chystali se na perný boj o záchranu. Čekali, že jako nováček budou mít těžký život. Realita je úplně jiná. Chrudimští hokejisté jsou štikou první ligy. Po základní části soutěže jim patří výtečná pátá příčka za postupovými aspiranty. "Kdyby mi to někdo řekl před sezonou, nevěřil bych mu. Jsem maximálně spokojen," pronesl trenér Martin Hosták. "Ale nesmíme usnout na vavřínech. Před námi je ještě spousta práce."

Je podle vás pátá příčka maximem Chrudimi vzhledem k síle prvních čtyř týmů?
To rozhodně. Mančafty před námi jsou o třídu výš než ostatní. Umístění je možná až nad hranicí našich možností.

Výsledky z první poloviny základní části jste mimo jiné přičítal i tomu, že vás soupeři neznají. Nejste překvapen, že jste ve druhé půlce získali ještě o pět bodů víc?
Jsem překvapen. A jsem moc rád. Myslím si, že jsme si u soupeřů vydobyli určitý respekt. Bylo to vidět i v sobotním utkání v Porubě. Soupeř nehrál zdaleka tak agresivně a nepříjemně, jak by mohl. Když se mu dlouho nedařilo prosadit se proti nám, trošku ztrácel víru v úspěšný výsledek.

Ovšem výsledky jsou nepochybně důkazem stoupající výkonnosti vašeho týmu. Souhlasíte?
Líbí se mi, že se nám daří pořád se zlepšovat. Hrajeme o trošku lépe a taktičtěji než na začátku sezony. A máme svým způsobem i štěstí, že se to odrazí na výsledcích. Kolikrát můžete hrát dobře, ale nedáte góly a prohrajete.

A ještě další plus. Oproti první půlce jste nedopustili překvapivé prohry se soupeři ze spodku tabulky.
Až na Třebíč. Budiž nám to varováním. Ale doufám, že podobných excesů se už vyvarujeme a že se nám podaří udržet výkonnost a koncentraci. Když vezmu sobotní utkání s poslední Porubou, kluci se k němu postavili velice dobře. Přestože jsme měli komplikovanou cestu, začali jsme výborně. Dvěma góly na začátku jsme určili ráz utkání. Nic jsme nepodcenili. Stejně tak i předtím proti Berounu jsme zahráli velice dobře.

Dařilo se vám nejen plnit roli favorita, ale vyšlápli jste si i na přední celky. Během deseti dnů jste porazili Brno, Vrchlabí, Chomutov a Hradec Králové.
To mi udělalo velkou radost. Ale nedá se říct, že bychom soupeře přehrávali. Kluci si však uvědomili, že někdy je potřeba zahrát si hokej a jindy je nutné bránit, stáhnout se a pomáhat jeden druhému. V tomto směru jsem velmi spokojen. Tím, jak jsme tyto zápasy zvládli, jsme se zase dostali do pohody po utkání s Třebíčí a po odchodu Davida Pospíšila.

Zdá se, že Pospíšilovo vyřazení z kádru nijak nepoznamenalo mužstvo. Je to tak?
Možná se mužstvo víc semklo, když odešel lídr. Možná někteří o to víc začali brát zodpovědnost na sebe. Těžko říct. Možná jsme měli jen štěstí v některých zápasech. Tohle se těžko hodnotí. Uvidíme, co nám to přinese do konce sezony. Pak to můžeme vyhodnotit.

Do nadstavbové části "sudá - lichá" jdete z pátého místa. Slůvko záchrana ve vašem slovníku už asi nemá místo, že?
Jak to, že ne? Naším cílem byla záchrana. Musíme ho splnit. Ač to nyní vypadá strašně jednoduše, určitě to takové nebude.

Nejste příliš skromný?
Chceme skončit do dvanáctého místa. Současné postavení v tabulce vypadá lichotivě, samozřejmě můžeme myslet na lepší. Ale já bych nelítal někde na pátém šestém místě. Je to strašně ošidné. Přijde menší krize, prohrajete pár zápasů a tabulka se převrátí naruby. Zůstanu nohama na zemi a u práce, kterou děláme. Věřím, že nějaké body získáme a že 28. ledna bude záchrana realitou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze