Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chtěl bych ještě dva útočníky, přeje si pardubický kouč Sýkora

Václav Sýkora - Kouč pardubickcýh hokejistů Václav Sýkora. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

23 2008
Kdo nahradí góly Petra Sýkory a Tomáše Rolinka? Toť nadále zůstává jen otázkou. Pardubičtí hokejisté rozjeli v pondělí druhou část letní přípravy. Na led v malé hale ČEZ Areny však zatím vyjeli jen se stávajícím kádrem. Žádná vytoužená posila do ofenzivy se dosud mezi mantinely neobjevila. "Doufáme, že se nám ještě povede někoho získat," říká trenér Václav Sýkora, jenž se chystá na svou premiérovou sezonu na střídačce Moelleru.

Druhou část přípravy jste odstartovali fyzickými testy. Jak dopadly?
Hned po skončení jsme měli výsledky a mohli jsme je porovnat s testy, které jsme dělali na konci prvního přípravného období. Ukázalo se, že hráči v době, které neříkáme dovolená, ale individuální příprava, skutečně pracovali. Nikde si jen neváleli šunky, jak se říká. Výsledky dopadly dobře, byli jsme spokojeni.

Jak bude vypadat první týden přípravy před odjezdem na soustředění do Havlíčkova Brodu?
Dneska (pozn. v úterý) trénujeme dvoufázově na ledě a do programu je zařazena i posilovna. Ve čtvrtek to bude stejné. Ve středu a v pátek budeme mít na ledě jen jednu fázi.

Zahájili jste přípravu v kompletním složení?
Sešli jsme se kompletní kromě Daniela Rákose. Ten se lehce zranil při pondělních testech. Myslím si ale, že by měl být brzo v pořádku. Zhruba od čtvrtka se znovu zapojí do přípravy. Máme tady 29 hráčů včetně tří gólmanů.

Peter Pucher má za sebou operaci kolena. Už se do tréninku zapojil naplno?
Trénuje naplno. Cvičení na ledě samozřejmě ještě nejsou tak hodně kontaktní, takže vše absolvuje bez problémů. Až začneme tohle dělat, trošku ho zohledníme. Doba od operace ještě není tak dlouhá. Musíme počkat, až bude mít koleno úplně pevné. Myslím si a doufám, že do začátku ligy bude připravený nastoupit.

. Přípravné zápasy hokejistů Pardubic

5. srpna Hradec Kr. (d, THC)
7. srpna Liberec (v, THC)
8. srpna Sparta Praha (d, THC)
14. srpna Košice (BC)
15. srpna Hamburk (BC)
17. srpna o umístění v Bratislavě
19. srpna Ml. Boleslav (v, THC)
26. srpna dosud neurčený soupeř
28. srpna Kladno (v)
2. září dosud neurčený soupeř
5. září Kladno (d)
Pozn.: d - doma, v - venku, THC - Tipsport Hockey Cup, BC - Bifrost Cup v Bratislavě 

S týmem se připravuje také Petr Sýkora, který odejde na roční hostování do švýcarského Davosu. A do tréninku se zapojil i Tomáš Mojžíš, jenž má z ruského Novosibirsku namířeno do NHL do Minnesoty.
Samozřejmě se těmto hráčům snažíme vyjít vstříc. Chodí s námi jen na dopolední tréninky, kdy se připravujeme na dvě party. Doplňují naše hráče. Pro obě strany je to výhodné. Příští týden, kdy budeme na soustředění, to ale bude jinak. Ale poté by s námi měli trénovat ještě další hráči. I z NHL.

Trénuje s vámi rovněž maďarský útočník Márton Vas, který dva roky působil ve francouzském Brianconu. Je možné, že v Pardubicích zůstane i na sezonu?
To je jen určitá spolupráce. Umožnili jsme, aby si přičuchnul k tomu, jak se tady trénuje. Momentálně má smlouvu v zahraničí. Není to tak, že bychom uvažovali o jeho angažování na tuto sezonu. Spíše jsme ho jen chtěli vidět. Bude s námi trénovat jen týden.

Náhrada za Rolinka a Sýkoru zatím nepřišla. Nemáte z toho už těžkou hlavu?
Určitě bych byl klidnější, kdybychom tady hráče měli. Ale trh je velice omezený. Všichni soupeříme s cizinou, kde jsou jiné finanční a ekonomické podmínky. Kvalitní hráči odcházejí, přetahují nám je do NHL, do Ruska, do Skandinávie. Je to velice těžké. Doufáme, že se nám to ještě povede.

Kdyby kádr zůstal v současné podobě, neměl byste z toho obavu? Stát se může všechno. Museli bychom se s tím vyrovnat. Myslím si, že kvalita v mužstvu je. Hlavně v obraně a na postu gólmana. Z toho bychom museli vycházet a podobě kádru bychom museli i přizpůsobit hru. Ale stále ještě čekáme, jak vše dopadne.

Je možné, že se v nejbližší době objeví nějaký nový hráč ve vašem týmu?
Vedení určitě jedná, chceme kádr doplnit. Týká se to především útoku. Byli bychom rádi, kdyby do mužstva přišli ještě dva kvalitní útočníci. Určitě bychom chtěli, aby jeden z nich byl centrem. Ale uvidíme, jaké vlastně budou možnosti.
Pak se rozhodneme.

Hodně se spekuluje o zájmu Pardubic o Petra Nedvěda, který je po odchodu ze Sparty bez angažmá. Je reálný jeho příchod?
Zatím je to úvaha a otázka jednání. Uvidíme. Je to jedna z možností. Ale nemůžu v tuto chvíli říct, zda je hodně konkrétní, nebo zcela vyloučená. Ale ve hře je i víc hráčů.

Naopak někteří hráči určitě ještě váš kádr opustí. Kdy dojde ke škrtům?
Po soustředění v Havlíčkově Brodě odehrajeme tři pohárová utkání během jednoho týdne. V nich chceme některé hráče vidět. Myslím si, že na turnaj do Bratislavy už pojedeme se zúženým kádrem.

Už přemýšlíte i o sestavě? Rýsuje se vám nějaké složení?
Po domluvě s Láďou Lubinou jsme k sobě dali hráče, kteří spolu už hráli. Je tam předpoklad, že by to mělo fungovat a že nebude vše vzhůru nohama. Ale určitě zatím nejde říct, že budeme hrát ve složení, v jakém trénujeme. Určitě se to ještě bude měnit. A pokud přijde nový hráč, ještě bychom tím zamíchali.

Autor:
Bodování

21

Dominik Kubalík

Plzeň

20

Tomáš Mertl

Plzeň

19

Milan Gulaš

Plzeň

Góly

14

Dominik Kubalík

Plzeň

12

Tomáš Mertl

Plzeň

9

Martin Růžička 27

Třinec

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 14 7 3 3 1 60:31 30
2. Kometa 14 8 2 2 2 54:34 30
3. Třinec 14 8 1 2 3 44:32 28
4. Hr. Králové 14 8 1 1 4 33:24 27
5. Sparta 14 7 1 0 6 38:38 23
6. Vítkovice 15 5 2 2 6 43:38 21
7. Ml. Boleslav 14 6 0 3 5 33:30 21
8. Chomutov 14 5 2 2 5 36:37 21
9. Olomouc 15 4 3 2 6 35:45 20
10. Zlín 14 4 3 1 6 35:38 19
11. Liberec 13 5 0 0 8 23:41 15
12. Pardubice 14 4 1 1 8 30:49 15
13. Jihlava 13 3 1 2 7 30:39 13
14. Litvínov 14 2 2 1 9 22:40 11

Najdete na iDNES.czmobilní verze