Chtěli jsme to dohrát v klidu, povzdechl si znojemský Erat

Roman Erat | foto: Radek Miča, MAFRA

3 2008
Jeho dva výstavní góly odstartovaly znojemské veselí. Jenže nakonec ani Roman Erat, ani další spoluhráči v dresu Orlů porážku ve finále Tipsport Cupu neodvrátili a nakonec se radovali Brňané.

Romane, byl to výjimečný přípravný zápas?
Tak jasně, bylo to finále a chtěli jsme vyhrát. Bohužel se to nepovedlo.

Kde byla příčina neúspěchu?
Já myslím, že za stavu 4:2 jsme šli na led, řekli jsme si, že budeme hrát v klidu a do ničeho je nepustíme. Jenže jsme přišli na led a za dvě minuty jsme dostali dvě branky, takže jestli to bylo podcenění, nebo něco jiného, nevím. Ale už jsme se nedostali zpátky do tempa a nestačili jsme to otočit.

V té třetí třetině to pak vypadalo, že jste měli těžké nohy, Kometa vás přebruslovala...
To bych ani neřekl, pořád to bylo vyrovnané. Ale my jsme byli trochu pod dekou, jak jsme dostali ty dva rychlé góly. Nebylo to tím, že jsme nemohli. Prostě nás to poslalo dolů.

Kometa je prvoligový tým. Překvapil vás něčím?
Oni hrají špici, bojovali a určitě mě nepřekvapili. Mají kvalitní tým.

Hrajete tradičně s Dopitou a Selingrem a zařídili jste první tři góly. Sedí vám to před startem extraligy?
To uvidíme v lize. (úsměv) Nechci předbíhat.

A jinak je dojem z přípravy jaký?
No, teď zrovna...Teď to zrovna kazí tenhle zápas. Uvidíme, radši fakt dopředu nechci nic říkat.

Měli jste něco slíbeno od trenéra nebo od vedení za vítězství?
To ne, brali jsme to jako normální přípravný zápas.

Z Brna přijely tři tisíce diváků. Potěší to hráče, že hraje před takovou kulisou, zvlášť v přípravě?
Tak to určitě. Diváci byli parádní z obou dvou stran, před tím se hraje každému supr. Hráče to vyhecuje.

Za týden už vás čeká v prvním kole Třinec. Jak se těšíte?
Jasně, teď už skončily přípravné zápasy a už se pojede naostro. Všichni se na to těšíme.