Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chystá se hokejová Liga mistrů?

12 2004
Praha - Bude mít hokej svou Ligu mistrů. Měření sil nejlepších evropských klubových celků se hokejoví fanoušci dočkají možná už v příštím roce. Podle sekretáře hokejového svazu Martina Urbana se výhledově počítá se třemi ročníky za účasti šesti týmů. Poslední ročník klubové soutěže se hrál v roce 2000 za finálové účasti Sparty.

Podle Urbana, jenž se ve středu v Curychu v sídle mezinárodní federace IIHF zúčastnil jednání pracovní skupiny zabývající se projektem. Výhledově se prý počítá se třemi ročníky za účasti šesti týmů.

"Jedná se o něco podobného jako byla někdejší Evropská hokejová liga, pouze v menším formátu," přiblížil Urban aktivity IIHF a zainteresovaných svazů.

"Byly vybrány termíny ve druhé polovině ledna 2005, 2006 a 2007. Soutěže by se zúčastnilo šest klubových šampionů. Pět mužstev se kvalifikuje na základě pořadí ve světovém žebříčku, pro první sezonu jeho aktuální podobou po mistrovství světa v Praze a v Ostravě. Šestým účastníkem se stane pořadatel. Hrát se bude od čtvrtka do neděle," upřesnil Urban další podrobnosti.

Půltucet týmů bude rozdělen do dvou skupin po třech celcích, které se mezi sebou utkají systémem každý s každým. Vítězové proti sobě nastoupí ve finále. Na odměny má být pro první ročník vyčleněno 600.000 švýcarských franků, pro další o sto tisíc víc, pro třetí 800.000 franků. Účastníkům budou navíc hrazeny náklady.

"O projektu jednáme už tři čtvrtě roku, sešli jsme se asi třikrát. Jeho podoba je definitivní, nyní už se spíš dotahují například marketingová práva a další záležitosti, v nichž ještě jsou určité nejasnosti," vyložil Urban pro server hokej.cz.

Evropská hokejová liga byla v roce 2000 po čtyřech ročnících přerušena na popud marketinkového partnera IIHF, švýcarské společnosti CWL, kvůli nezájmu televizních společností, médií i diváků, který způsobil její ztrátovost. Soutěž, v jejíž derniéře skončila pražská Sparta za Magnitogorskem druhá, se oproti původním plánům dosud nepodařilo obnovit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze