Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chystá se hokejový Turnaj mistrů

10 2003
Curych - Hokejová obdoba fotbalové Ligy mistrů by mohla odstartovat již v lednu 2005. Shodli se na tom představitelé sedmi evropských hokejových velmocí se na jednání v Curychu, kterého se zúčastnili i zástupci mezinárodní federace IIHF a jejího marketingového partnera společnosti Infront Sport and Media.

"Jednání, na kterém nám všechny strany sdělily své požadavky, bylo velmi pozitivní," pochvaloval si ředitel zvláštních projektů IIHF Federico Saviozzi.

Premiéra turnaje nazývaného 'Super Six' by se měla uskutečnit v lednu roku 2005. Vedle zástupce pořadatelské země by se na něm představili mistři pěti evropských
zemí nejvýše umístěných v žebříčku, který začala mezinárodní federace letos sestavovat.

Prestižní setkání mistrů, které by mělo nahradit dřívější málo atraktivní Evropskou ligu, by se mělo hrát ve dvou tříčlenných skupinách, po nichž bude následovat play off. Původně se mělo hrát od čtvrtka do neděle, ale tento návrh asi neprojde.

"Marketingový partner IIHF totiž přišel s požadavkem, že by v průběhu turnaje měly být přerušeny ligové soutěže účastníků. Proto je pravděpodobnější, že se bude hrát od pondělí do čtvrtka," vysvětlil generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban.

Ve Švýcarsku byli i představitelé Finska, Švédska, Ruska, Slovenska, Německa a Švýcarska.  Jasno je už o finanční stránce akce. Představitelé Infront Sport and Media se zaručili, že by si účastníci v prvním roce rozdělili 600 000 švýcarských franků, o rok později o sto tisíc více a v sezoně 2006/2007 dokonce 700 000.

"Zatím nebylo rozhodnuto o tom jakým způsobem. Od této částky by se ale odečetly cestovní náklady, které budou všem hrazeny," vysvětlil Urban.

Zda se mistrovský turnaj stane realitou, by mělo být jasné ještě v tomto roce. Do konce října má marketingový partner IIHF rozeslat na jednotlivé svazy dopracovaný projekt, k němuž by se měly jednotlivé strany vyjádřit a případně jej do 15. listopadu podepsat.

"Pokud se tak nestane a bude potřeba další schůzka, tak se uskuteční 12. prosince opět v Curychu," dodal Urban.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze