Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chystá se souboj Jágr versus Lemieux

7 2001
P i t t s b u r g h , P r a h a - Kapitán Pittsburghu Jaromír Jágr zatím neví, zda v noci nastoupí proti Philadelphii. Hlava už se mu sice netočí, stále ho však pobolívá krk. Přesto už si v myšlenkách přemítá velkolepý hokejový turnaj v Salt Lake City a v zámoří oznámil, že se ho zúčastní. A hned si žurnalisté všimli možné senzace. Bude to vůbec poprvé, co se Jágr bude muset postavit proti legendárnímu Lemieuxovi. I přesto chce jet? "Ano, vždyť to bude jenom na jeden zápas. Olympiáda je přece něco výjimečného, budou tam nejlepší hráči světa," reagoval útočník.

Jejich první střet si mohli fanoušci užít už při víkendovém All Star Game v Denveru, Jágr si ale účast na exhibici musel na poslední chvíli ze zdravotních důvodů rozmyslet. Takže první souboj vypukne až za rok při olympiádě. Exhibice a tento turnaj? To se nedá srovnávat. Tam do sebe všichni půjdou naplno, jde přece o čest a národní hrdost. Takže je na co se těšit, lákají příznivce zámořští novináři.

Své dřívější stanovisko o možné účasti v St. Lake City zopakoval trenér Ivan Hlinka. "Rozhodnu se až po skončení sezony," řekl kouč zlatého týma z Nagana. V uplynulých dnech mluvil o nominaci prvních hráčů ze zámoří s generálním manažerem výběru Františkem Černíkem, trenérské posty ale dlouho neprobírali. "Ptal se mě. Ale já mu oznámil, že se o tom budeme bavit až v létě," zopakoval Hlinka. "Rok je dlouhá době, člověk nikdy neví."

Do konce března musí František Černík oznámit prvních osm borců z NHL, kteří budou obhajovat titul z Nagana. Právě teď končí zámořskou misi, při níž se všemi možnými kandidáty rozmlouval a podepisoval smlouvy o reprezentaci.  Z Ameriky míří rovnou do Stockholmu na probíhající Švédské hry, kde se setká se současnými šéfy národní reprezentace Josefem Augustou a Vladimírem Martincem. Poté se dá očekávat, že už zmíněná jména ohlásí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze