Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čím se baví hokejisté v Praze?

29 2004
Praha - Každé ráno se hokejoví reprezentanti po skupinkách trousí do salonku, který je pro ně vyhrazen v hotelu Corinthia Towers. V nekonečném klidu vysoko nad Prahou snídají a pečlivě studují noviny. "Mrkneme, co o nás píšete, a pak jdeme pěkně nabuzení na trénink," vtipkoval kouč Slavomír Lener.

Čtením si mužstvo krátí mnoho volných chvil při šampionátu. V týmu se taky konají šachové partie, chodí se do divadla.

* Noviny. Jak vypadá siesta gólmana Vokouna? "Potřebuju si fyzicky i psychicky odpočinout. České noviny a časopisy jsou pro mě po roce v Americe vzácnost. Takže si lehnu v pokoji, udělám si pohodu a čtu."

* Golf. Jeden z mála sportů, který není pro hráče rizikový. "Kluci jsou pořád v uzavřených prostorech. V hale, kabině, autobuse," tvrdí Lener. "Odpaliště je pro ně optimální."

* Squash, tenis. Opak golfu. Taková aktivita znamená přílišné riziko zranění. Squashový kurt se nachází v nejvyšším patře hotelu Corinthia Towers, ale hokejisté ho nevyužívají.

* Bowling, bazén. I tohle Lenerovi muži najdou přímo v hotelu. Bek Hamrlík se chystá do bazénu, útočník Průcha uvažuje o bowlingu.

* Televize. Vůbec se nemusíte namáhat. Jen se natáhnete pro ovladač. Reprezentanti sledují zápasy turnaje, ale třeba i soutěž Česko hledá SuperStar. "Zatím jsem nepochopil, oč jde," řekl marodící Martin Havlát.

* Divadlo. Ze světa sportu vytrhávají tým pozvánky od herců. Minulý týden zašlo pár hráčů do Ypsilonky, předevčírem zhlédli Jágr a spol. Miroslava Donutila v Branickém divadle.

* Procházky, večeře. Potulujte se centrem Prahy a máte velkou šanci potkat hokejové hvězdy. Chodí na kafe i na pivo.

* Šachy. Tuhle hru má rád třeba forvard Ručinský. V poslední partii mezi trenérem Lenerem a asistentem Stavjaňou triumfoval nadřízený. "A do roku 2007 nehodlám jít do odvety," pronesl Lener v žertu.

* Internet. Výsady národního týmu v hotelu zahrnují i čtyři počítače s přístupem na internet.

* Karty. Odjakživa dobré kamarádky hokejistů. Hlaváč, Hlinka, Ručinský a Výborný je "mastí" nejčastěji.

* Telefon. Například Vokoun utrácí hromadu peněz za volání rodině do Nashvillu. Průcha dostává po každém zápase spoustu textových zpráv. "Snažím se na všechny aspoň větou odpovědět. To zabere spoustu času."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze