Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Číslo 14 vstřelilo v Litvínově gól. Naposledy

18 2004
Litvínov - Na dresu číslo 14, na zádech jmenovka Hlinka. V centru útoku, kde si slávu vydobyl jeho otec, nastoupil v litvínovské exhibici Ivan Hlinka mladší. Puky si rozdával s Reichlem a Ručinským, jeho bývalí spolužáci nastoupili na křídlech. V zápase Hlinka Teamu s extraligovými hokejisty Litvínova se dres se čtrnáctkou objevil naposledy.

Na počest Hlinky, hokejové legendy, která nedávno po autonehodě opustila svět, je číslo navždy vyřazeno. Stejně jako jednadvacítka v české reprezentaci. "Hokej sice chodím hrát stále, ale s kondicí to slavné není," vykládal Hlinka mladší.

Také on se snažil v hokeji prorazit.  Stejně jako Martina Ručinského i jeho však dlouho trápilo, že je proti vrstevníkům malý. "Puberta se na nás dvou projevila nějak později... Možná to byla příčina, proč jsem s hokejem skončil. Martin vydržel, byl talentovanější," povídal Hlinka mladší, který nakonec vyrostl do úctyhodné výšky.

Už nepřemýšlí nad tím, proč v hokeji nedokázal více. "V Litvínově jsem byl asi do šestnácti, ale průměrný hráč. Zkoušel jsem to i jinde, třeba dva roky v Chomutově druhou ligu dospělých," vypráví svůj příběh.

Hodně ho srovnávali se slavným otcem. "A když nejste výborný nebo vynikající, tak vám to na psychice nepřidá." S Reichlem a Ručinským jako dítě chodil nejen do stejné třídy, ale byli i velcí kamarádi a do juniorských let spolu vyrůstali i na ledě.

"Některé věci v hokejové kariéře mě mrzí, ale už nic nenadělám. Později už jsem měl jiné zájmy, potřeboval jsem se živit." Třiatřicetiletý Hlinka mladší se těší, že si opět na stadionu, který nese jméno jeho tatínka, otevře prodejnu. "Za minulého vedení jsme z toho nějak vypadli, teď se změnil generální manažer a doufám, že se budu moct vrátit."

Jeho  žena je ve čtvrtém měsíci těhotenství. Když se narodí kluk, pojmenují ho Ivan. Před včerejším zápasem si přál: nějak to odklouzat, neudělat ostudu. Plán splnil. Když nastupoval na led, sklidil bouřlivé ovace. A zapsal se i do statistik, Bubla mu nabil před prázdnou  branku a dal gól na 4:2.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze