Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Co čeká hráče: haly, hotely i cesta vlakem

21 2004
Ostrava - Přetrpět kontroly a prohlídky u vchodu a pak už si jen užívat. Zápasy hokejového mistrovství světa v opravené ČEZ Aréně v Ostravě slibují slušný zážitek. "Se Sazka Arenou v Praze se nemůžeme rovnat, to je úplně jiný svět, který vyrostl na zelené louce, ale snažili jsme se, aby se i u nás fanoušci cítili dobře," říká Tomáš Mládek, výkonný ředitel společnosti Vítkovice Aréna, která halu spravuje.

Lístky u turniketů načítají laserové paprsky, restaurace za vstupní halou je kompletně vybavena novým zařízením.

Bufetů a restaurací je v hale čtrnáct, dlouhé fronty by měly být minulostí. Cenu piva teprve určí obchodníci, párek přijde na 25 korun.

Speciálně pro šampionát jsou stěny v atriu nazdobeny replikami hokejových dresů. Ve vitríně tak vedle sebe visí národní dres USA a Finska, Slovenska a Ukrajiny nebo Japonska a Ruska. Jsou tu však i dresy týmů, které budou hrát skupinu v Praze.

V ochozech zůstaly staré umělohmotné sedačky. To je pro řadu fanoušků zklamání.

Prahu i Ostravu zaplní cizinci,
v Praze bude dráž

Česko zaplaví desítky tisíc zahraniční turistů. Nejen domácí fanoušky láká hokejové MS.
Do Prahy míří hlavně davy turistů z Německa, do levnější Ostravy to za svou reprezentací mají blízko Slováci. Hotely jsou obsazené, ceny za ubytování se vyšplhaly na dvojnásobek, podraží i erotické kluby.
Vstupenky a občerstvení jsou v Praze dražší. Příklad? Za párek dáte v pražské hale 50 korun, dvojnásobek toho, co v Ostravě, kde pořídíte nejdražší lístek na osmifinále o 160 korun levněji. Představení české reprezentace jsou téměř vyprodána, poslední vstupenky půjdou do prodeje těsně před utkáním. I ostravští diváci si užijí. Tamní přebudovaná ČEZ Arena hostí dvě základní skupiny, s Prahou se podělí o osmifinálové zápasy. Představí se v ní hvězdy z Ruska, Finska, Švédska a Slovenska. Před halami diváky zdrží přísná bezpečnostní opatření. Pořadatelé radí: Přijďte víc než hodinu před začátkem zápasu a využijte hromadnou dopravu. U Sazka Areny chybí parkoviště, auto tu mohou nechat jen vozíčkáři, u ČEZ Areny je místo pro 900 aut. V Ostravě můžete cestovat zdarma, vstupenka platí i jako jízdenka.

 "Uvažovali jsme o nových sedadlech, ale to bychom se s rozpočtem dostali zase někam jinam," sdělil Mládek.

Už tak přišla rekonstrukce haly a jejího okolí na 690 milionů korun.

Diváci si na stadionu užijí hlavně nového ozvučení, osvětlení a klimatizace. A dvou velkoplošných obrazovek za brankami.

Na nich poběží opakované záběry hokejových akcí i obrázky z hlediště. To bude snímat devět kamer napojených na vnitřní televizní okruh.

Zázemí a šatny nabízejí hráčům slušný komfort. "Nepoznával jsem to," říká útočník Roman Šimíček, který v bývalém Paláci kultury a sportu dlouhé roky hrával. "Kdybych neměl průvodce, zabloudil bych. Hala je pěkná."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze