Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Co má před cestou Jágr ve své mysli

3 2001
Kladno - Hokejista Jaromír Jágr se na konci týdne poprvé vydá do Washingtonu, svého nového klubu v NHL. O čem přemýšlí na startu další etapy své kariéry?

JAK ODCHÁZEL
Psalo se, že mi v přestupu radil pan Kovarčík. Toho člověka jsem viděl poprvé na Zlaté hokejce, vůbec ho neznám. Já nerad lidi poslouchám. Slovo je silné, a když člověk poslechne, může na to doplatit. Aspoň nikomu nemusím nic vyčítat.

O NOVÉM MĚSTĚ
Lidé ve Washingtonu budou chtít vidět, jak se Jágr chová. V Pittsburghu jsem měl vždycky čas se připravit. Tady budu na očích. Washington je pro mě nová holka, kterou jsem potkal po dlouhodobém vztahu. Měl jsem na vybranou zůstat s tou starou, ale vím, že při první hádce by se začala vracet stará jizva. Do Washingtonu jdu úplně čistý.

O HLINKOVI
Pan Hlinka je zvyklý na evropský hokej a v Americe zkoušel věci z Evropy. Ale v Americe zkoušelo nové systémy milion lidí a zjistili, že na nic lepšího nepřijdou. Tam nejsou blbci. Nedá se přivézt nic nového. Trenér musí být psycholog, vyjít s hráči. Když všechny týmy hrají s centrem dozadu, proč tak nehrát. Myslím, že si pan Hlinka některé věci uvědomil a spoustu se naučil. Třeba do toho letos dá svoje prvky a udělá tu správnou míchanici, která bude stoprocentně fungovat.

O KNIZE
 S novinářem Honzou Šmídem dokončuji druhý díl životopisu, je to dřina. Jsme zavření v pokoji a on mi předčítá, co napsal. Já jsem ty věci prožil, takže by mě nebavilo číst to znovu. Ale takhle držím pozornost, uvažuji o slovech, která by ty věci nejlépe popsala.

O ŽIVOTĚ
Lidský rozum není tak dokonalý, aby ovládal úplně všechno. Lidé chtějí pořád víc a víc. Jejich představy jsou vždycky lepší než skutečnost, proto jsou nešťastní. Já jsem zrovna zaspal trénink a měl jsem černé svědomí, že jsem pro sebe nic neudělal. Ale třeba by se mi na tréninku něco stalo.

Autoři:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze