Co říkají čísla: Straka pálí přesně, Duda je lotr

• 143
Helsinky - Jsou to na pohled čísla v tlusté složce papírů, ale statistikách z hokejového mistrovství objevíte spoustu zajímavých skutečností. Čarostřelec Straka Hbitý útočník dal z 11 střel na branku 6 gólů. S úspěšností necelých 54 procent je turnaji jasně nejlepší. Obyčejně dvacetiprocentní úspěšnost považována za výtečnou. Straka je s deseti body (6+4) také nejproduktivnějším mužem týmu.

Straka, král přesilovek
Drobný útočník vyniká i dalším primátem, čtyřmi trefami v přesilové hře. Zbytek českého mužstva nahromadil početní výhodě jen tři zásahy.

Raubíř Duda
Vyloučením za souboj Slovákem Pálffym se slávistický zlobivec vyšvihl na první místo mezi nejtrestanějšími hráči šampionátu. Posbíral 39 trestných minut. Třetí je s 24 minutami obránce Richter. Česko v soutěži Fair play spadlo na poslední místo.

Plusový Špaček
Zkušený zadák ještě nebyl ve hře při gólu obdrženém při vyrovnaném počtu hokejistů na ledě. S hodnotou +12 vede hodnocení plus/minus na turnaji. Nejhorší je na reprezentační soupisce Trnka s jedním záporným bodem.

Zaměstnaný Kadlec
Obránce Slavie je z celého týmu nejvytíženější. V zápase stráví na ledě průměrně 20 minut a 47 vteřin. Hned za ním jsou Modrý a Hejda. Mezi útočníky vede Straka (19:36).

Vašíček ve střehu
Urostlý centr vyhrál 52 z 90 vhazování a jeho 58 procent je v kolektivu nejlepších. Pozitivní bilanci má ještě Reichel. Naopak nejhorší je z centrů Hudler, vyhrál pouze 12 z 38 buly.

Vrbata pálí
Útlý střelec z Caroliny vyslal nejvíc ran na branku, dvacet. Dal tři góly. Nejméně zakončuje Vašíček. V šesti utkáních trefil branku pouze třikrát a ještě neskóroval.

Hejda čeká
Jako jediný z hráčů v poli nezaznamenal urostlý bek dosud ani bod. Dokonce i gólman Vokoun už má jednu asistenci.