Co rozhodlo? Neřeknu, nechci platit pokutu

Tomáš Klimenta (vpravo) nemůže uvěřit, že jeho na Slavii znovu nestačil | foto: ČTK

21 2008
Praha - Pokud mohl někdo litovat neproměněné šance, byl to liberecký útočník Tomáš Klimenta. Ve třetí třetině skončila jeho střela jen na tyči slávistické branky. A zatímco se Liberec gólu ze svých šancí nedočkal, hokejisté Slavie v prodloužení udeřili. Bílí tygři v Praze prohráli i druhé utkání 2:3.

"Teď nás čekají dvě utkání doma, které musíme vyhrát," říká Klimenta. První v neděli, výjimečně od 18.25, druhé na Velikonoční pondělí znovu v obvyklý čas pro play-off 17.25.

Ve druhém utkání jste dvakrát vedli, ale ani jednou jste vedení neudrželi. Takže teď jste asi hodně zklamaní, že?
Určitě, mrzí nás to hodně.

V Praze jste odehráli dva vyrovnané zápasy, byli jste i lepším týmem, přesto si vezete domů dvě porážky. Bylo to jen o štěstí, že nakonec vyhrála Slavia?
Já nemůžu říct, co tam rozhodovalo, protože bych asi dostal pokutu. Ale odehráli jsme dva dobré zápasy. Nemáme se za co stydět. Doufám, že budeme mít toho v uvozovkách štěstíčka víc doma.

Ale vedení 2:0 je teď pro vás hodně kruté.
Bohužel. Oba zápasy jsme byli lepší. Někdy to v play-off tak je, že horší vyhraje. Doufám, že budeme u nás dvakrát horší my a dvakrát vyhrajeme. (pousměje se)

Zanechají takové dvě smolné porážky nějaké následky na vaší psychice?
Myslím, že ne. Ukážeme si to na videu, řekneme si k tomu nějaký věci. Po tom, co jsme v Praze předvedli, tak nás to nemůže zlomit.

Předtím jste dlouho Slavii poráželi. V čem se změnila, že teď vítězí ona?
Slavia nás nepřekvapila ničím. To byly dva zápasy fakt jen o štěstí. Nájezdy, to je loterie, a podruhé ... to bych nerad komentoval.

Asi narážíte na nepotrestané zákroky hráčů Slavie. Třeba před rozhodující trefou Kadlece v prodloužení mělo podle vás přijít vyloučení za sekání na kapitána Čermáka, že?
No, mimo jiné. Je to jen jedna z věcí.

Cítíte velkou křivdu?
To je těžko tak říkat. Je to za námi, je to pryč.

Přesto, jak se s tím vyrovnáte, abyste nebyli v příštím zápase zbytečně podráždění nebo přemotivovaní?
Tak to bude už v autobuse dobrý. V každém z nás se to nějak uleží a zapomeneme na to. Kdybychom se v tom měli rýpat, tak by to nebylo dobrý. A další zápas by pro nás nedopadl moc dobře.