Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Co také potkalo české hráče po draftu

21 2003
Pokud se hráč do dvou let po draftu nedomluví se svým klubem na smlouvě, je pro dražbu hráčů znovu volný. Třeba Jiří Dopita byl draftován dvakrát. V roce 1992 ho vzal Boston, o šest let později New York Islanders. Ani za jeden tým Dopita nehrál.Dále čtěte: Prognózy před letošním draftem

 * Jako první český hráč byl v prvním kole draftu zvolen kladenský útočník Jiří Dudáček. V roce 1981 se pro něj rozhodlo Buffalo. Paradoxně pak nikdy v NHL nenastoupil. Tehdy ještě bylo třeba k odchodu do zámoří povolení od komunistických pánů.

 * Centr Jan Hrdina proseděl celý draft 1994, aniž by si ho někdo vybral. Hrozný zážitek! Trčel tam devět kol jako nadpočetná ošklivka v tanečních. V následujícím ročníku ho vzal Pittsburgh. Později hrál Hrdina ve formaci snů s Jágrem a Lemieuxem.

 * Až jako padesátý útočník (87. celkově) byl v roce 1994 Quebekem vyloven Milan Hejduk. Dnes je králem střelců NHL. Tehdy ovšem dal Quebec přednost jménům Belak, Kealty, Marha, Bety a Drury. Leda Drury se v NHL výrazně prosadil.

 * Když se povede vylovit pozdější hvězdu v pozdějších kolech, říká se tomu „steal“. Takovou výhrou byl pro Toronto zadák Tomáš Kaberle. V roce 1996 si ho vybralo jako číslo 204. O 168 míst dřív tentýž klub zvolil Marka Posmyka, jenž se v NHL jen mihl.

 * Českým gólmanům se moc nevěří. Tomáše Vokouna si Montreal vyžádal v roce 1994 jako číslo 226. Romana Čechmánka zvolila Philadelphia v roce 2000, až když bylo rozebráno 170 hokejistů (mezi nimi 17 gólmanů). A to byl Čechmánek brankář mistrů světa!

 * Mrňous, pírko, které ani pořádně nestiskne ruku. Tak loni viděly kluby NHL centra Jiřího Hudlera. Až Detroit si nadaného drzouna vzal jako číslo 58. Manažer týmu žasl, že je Hudler volný. Možná se mu povedl skvělý kousek.

 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze