Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Colorado: jedině Stanley Cup!

28 2003
Denver - O největší bombu letošního léta se postaralo v NHL Colorado. Útočníci Kariya a Selänne svolili s nižším platem, aby se mohli zařadit po bok hvězd jako Sakic, Forsberg nebo Hejduk. Famózní útok byl složen s jediným cílem: vyhrát Stanleyův pohár. Kritici tvrdí, že nebude snadné nahradit brankáře Patricka Roy.

Minulá sezona v kostce:
Průměrný start a drtivý finiš v základní části. Nečekaný neúspěch a brzké vypadnutí z play-off po sérii s podceňovanou Minnesotou.

Minulá sezona v Coloradu jaksi připomínala kymácení se na houpačce. První fáze základní části byla ve znamení vyhazovu trenéra Boba Hartleyho, druhou fází klub prosvištěl pod taktovkou nezkrotného tria Hejduk-Forsberg-Tanguay, které se proměnilo v nejvýkonnější stroj soutěže. 

Hedjuk vyhrál s 50 góly Maurice Richards Trophy, Forsberg si za 106 bodů odnesl Art Ross Trophy a nakonec i nejuznávanější Hart Trophy pro nejplatnějšího hráče soutěže.

Proč nakonec rozjetí Avalanche nedokázali udržet vedení 3:1 v sérii s Minnesotou a prohráli 3:4, ví Bůh. Někdo zpochybňoval výkon brankáře Patricka Roye, jiný proklínal štěstí, které se prý od klubu dvakrát v sérii odvrátilo v prodloužení. 

Aktuální sestava

Událost léta:
Příchod Paula Kariyi a Teemu Selänneho doslova za hubičku otřásl celou soutěží. Šokující tah zastínil odchod legendárního brankáře Patricka Roy ze scény, i podepsání nové jedenáctimilionovou smlouvu pro Petera Forsberga na příští rok.

Podrobné informace o klubu

Změny v sestavě: 

Minulá sezona v číslech

*42 výher, 19 porážek(+8 v prodl.), 13 remíz *105 bodů, 3. místo v Západní konf.
*porážka 3:4 v sérii play-off s Minnesotou
*Poměr branek: 251-194
Špička bodování: P.Forsberg (105), M.Hejduk (98), A.Tanguay (67), J.Sakic (58), S.Reinprecht (51)
* První brankář: P.Roy (63 záp., 2.18, 92.1%) *Trenér: Bob Hartley/Tony Granato


Přišli: Paul Kariya (Anaheim), Teemu Selänne (San Jose), Peter Worrell (Florida), Keith Ballard (Buffalo)
Odešli: Eric Messier, Václav Nedorost (oba Florida), Bryan Marchment (Toronto), Greg de Vries (NY Rangers), Steve Reinprecht (Calgary), Patrick Roy (konec kariéry), Mike Keane (vykoupen, volný hráč)

Čestí hráči v akci:
Hejduk vyhrál minulý rok dvě významné ceny: Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce NHL a tuzemskou Zlatou hokejku jako nejlepší český hráč uplynulé sezony. Jeho pozici nikdo nezpochybňuje, říká se o něm, že byl v minulé sezoně nejvyrovnanějším hráčem Avalanche.

Obránce Martin Škoula přestál několik zvěstí o své výměně a v klidu se připravuje na svou pátou sezonu v klubu.

David Švagrovský se ve druhé vlně propustek z kempu vrátil do juniorského týmu v Seattlu.

Výhled:
Kariya a Selänne stáhli svou cenu na minimum- oba dohromady stáli Colorado jen 7 milionů- aby si splnili největší hokejový sen. Stanley Cup vyhráli Avalanche v roce 1996 a 2001 a stále mají v kádru dost hráčů, kteří úspěchy pamatují.

Spolu se Joem Sakicem, Hejdukem a Forsbergem má tým z Denveru momentálně nejlepší útok v NHL. Obranu jistí další čtveřice zvučných jmen- Rob Blake, Adam Foote, Derek Morris a Škoula.

Což nás přivádí k jediné neznámé. V brance se představí mladý Švýcar David Aebischer, jeho náhradníkem bude talentovaný Phillipe Sauve. Dokáží-li se oba poprat s těžkou úlohou, která je jim přisouzena, se neví. Dá se však předvídat, že pokud se jim nebude dařit, vytáhne manažer Pierre Lacroix peněženku a přivede zkušenějšího gólmana. Jak by například slušel dres Curtisi Josephovi?  

MINNESOTA BYLA LEPŠÍ. Favorizované Colorado si loni v play-off neporadilo se zdánlivým trpaslíkem- Minnesotou Wild.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze