Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


CSKA Moskva chce Lenera, či Růžičku

25 2004
Moskva, Praha - Odejde slavný kouč Tichonov a místo něj najmeme Lenera, Růžičku, nebo Nelibu. Vskutku pozoruhodné plány mají v hokejovém klubu CSKA Moskva. Ruský list Sport-Express s odvoláním na důvěryhodné zdroje tvrdí, že CSKA v nové sezoně takřka na sto procent povede cizinec, tedy pravděpodobně Čech. Legendární Viktor Tichonov se letos s armádním oddílem nedokázal protlačit do play-off a čeští trenéři mají v Rusku skvělé jméno.

Vladimír Vůjtek s Kazaní i Marek Sýkora s Magnitogorskem jsou v semifinále tamní Superligy.

Z uvedeného tria po angažmá v Rusku nejvíc prahne Jan Neliba, jenž naposledy působil ve Vsetíně.

„Chtěl bych to tam zkusit,“ řekl pro oficiální internetový server českého hokejového svazu. „Ale jsem až třetí v řadě.“ Jména Slavomír Lener a Vladimír Růžička jsou ve světě bezpochyby slavnější. Žádný z nich se však do velké země na východě příliš nežene.

„Teď mě nezajímá nic než národní mužstvo,“ prohlásil Lener, který staví reprezentaci pro nadcházející šampionát. „Až skončí mistrovství, rozhodnu se. Rád bych pracoval v nějakém klubu, ale silně preferuju českou extraligu.“

Co říkají čeští trenéři na vábení z Ruska

Jan Neliba
 „Chtěl bych to v Rusku zkusit. Jenže já jsem až třetí v pořadí. V Rusku totiž dávají přednost zvučnějším jménům.“
Vladimír Růžička
 „A o zájmu New York Rangers nepíšou? Ke Slavii mám výjimečný vztah. Nemůžu odejít. Jsou věci, co si nekoupíte.“
Slavomír Lener
 „Teď mě nezajímá nic než národní mužstvo. Po mistrovství světa bych šel pracovat do klubu, ale preferuju českou extraligu.“


Dlouhý a hlasitý smích vyvolala včera zpráva z Moskvy u Růžičky, generálního manažera a kouče Slavie.

Pak se zeptal: „A o zájmu New York Rangers nic nepíšou?“ Ke Slavii má velmi emocionální vztah. S majiteli se domluvil, že na střídačce týmu zůstane i v následujícím ročníku.

Stará se rovněž o dorostenecký výběr, kde hraje jeho syn Vladimír Růžička junior. Tvrdí, že ho Rusové nenalákají ani miliony dolarů, jež do hokeje rozmařile investují. „Jsou prostě věci, co se nedají koupit,“ říká.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze