10. března 2003

Utkání komentuje Jaroslav Martínek

VSETÍN - SLAVIA 0:6 (0:0, 0:3, 0:3) Konec utkání
60:00
Vsetínský stadion vestoje aplauduje svým hráčům a vyhrává jim k tomu slavná We are the champions.
60:00
Zápas skončil. Slavia vítězí 6:0, v celé sérii 4:0 a nejrychlejším možným způsobem postupuje do semifinále play-off. Hosté zlomili Vsetín v druhé třetině třemi brankami a poslední část se už dohrávala víceméně z povinnosti. Málek už deset vteřin před závěrečnou sirénou radostně poskakoval před brankou, kam se na něj hned po ukončení zápasu nahrnulo klubko nadšených spoluhráčů.
59:08
Hra je přerušena. Vsetínští diváci naházeli na plochu konfety a musí se uklízet.
58:21
Demel se sám řítil na Málka a očividně se nesnažil zabrzdit a v rychlosti do něj najel. Svého gólmana se vydal pomstít Hejda a skončilo to dvojnásobným vyloučením. Demel dvě minuty za napadení, Hejda dvě minuty za hrubost.
57:12
A je to už 6:0. Graňák vypálil od modré, puk šel sice mimo, ale u pravé tyče jej přesně tečoval Dlouhý.
56:34
Vsetín rezignoval a hosté vedou už 5:0. Antoš se ve středovém kruhu zmocnil kotouče, pronikl po pravé straně, vyměnil si se Sailerem a z pravého kruhu skóroval.
53:46
Hraje se v plném počtu.
52:40
Slavia dává druhý gól v oslabení a vede už 4:0. Do brejku se dostala dvojice Krátoška, Tomica. První jmenovaný se pokusil blafákem překonat Biegla, ale neuspěl. Puk se dostal za branku, odkud jej Tomica přihrál na modrou Posmykovi, který Biegla jednoduše propálil.
51:46
Publikum bouří v reakci na Radka Dudu, který poslal k ledu Streita a je vyloučen za nedovolené bránění.
51:18
Obě mužstva jsou kompletní. Při hře čytři na čtyři to na jedné straně zkoušel Šaffer s Antošem, na druhé Vampola a Demel, ale neúspěšně.
49:18
Přesilovka domácích netrvala dlouho. Za sekání dostal dvě minuty Ambruz a hraje se čtyři na čtyři.
48:47
Za krosček byl vyloučen Posmyk.
47:56
Diváci děkují svému mužstvu za výbornou sezonu a na stadionu vládne velmi příjemná a pohodová atmosféra.
47:16
Málek drží čisté konto i po této přesilovce, při které se zapotil při střele Kucharczyka, kterou vytlačil ramenem a dorážce Streita zblízka. Před návratem Kadlece jej ještě vyděsil kotouč, který od Hejdovy brusle změnil směr, ale i s ním si poradil.
45:16
Za držení Vampoly byl vyloučen slávistický obránce Kadlec.
43:23
Hruška se s obtížemi probil přes modrou, nahrál k ptavé tyči Tomicovi, ale ten mířil vedle.
42:50
Hrálo se dlouho bez přerušení, ale také bez šancí. Slavia v pohodě kontroluje hru a vsetínským divákům začíná být jasné, že play off pro ně asi končí. Zpívají si tedy své oblíbené chorály a mimo jiné i Není nutno, aby bylo přímo veselo.
40:01
40:00
Skončila druhá třetina. Slavia si vypracovala tříbrankový náskok, když jednu branku dala při přesilovce, druhou při normální hře a třetí v oslabení. Vsetín vypadá poměrně zničeně a stadion Na Lapači je zamlklý.
36:50
Kopecký je při chuti, ale Biegl ve formě. Kopecký střílel mezi kruhy a Biegl betonem včas odrazil.
36:20
Vyznamenal se domácí Biegl a tribuny skandují jeho jméno. Posmykovu střelu tečoval Kppecký a následně se Posmyk pokoušel dorážet, ale Biegl vynikajícími zákroky podržel svůj tým ve hře.
36:08
Hraje se v plném počtu. Vsetínská přesilovka Slavii velmi prospěla.
35:06
Slavia dává gól v oslabení a zvyšuje na 3:0. Sup se po špatné Bieglově rozehrávce zmocnil puku, ujel podél pravého hrazení, naznačil přihrávku na najíždějícího spoluhráče, ale nečekaně se ddlouhou kličkou dostal před Biegla a zasunul mu kotouč mezi betony. Asistenci si připsal Krátoška.
34:08
Vyloučen byl hostující Tomica, domácí hrají přesilovku čtyři na tři.
32:43
Druh vsetínský útok se vrhl kupředu, Kotásek vystřelil a puk se odrazil od Málkových chráničů vysoko do vzduchu a naštěstí pro hosty se neopakovala situace z druhého zápasu na slavii, kdepodobný kotouč skončil za Bieglovými zády. Akce skončila pošťuchováním u vsetínské střídačky a dvojnásobným vyloučením. Za Slavii byl potrestán Dlouhý za hrubost a trest za nesportovní chodvání dostala domácí hráčská lavice. Hraje se čtyři na čtyři.
31:47
Hosté zvyšují náskok na 2:0. Po poněkud šedivejších a nudných okamžicích zničehonic ujela do rychlého protiútoku elitní slávistická formace. Po krásné akci na jeden dotyk vypálil Michal Sup z pravého kruhu přesně pod víko.
28:19
Slavia využívá přesilovku a vede 1:0. Krátoška našel milimetrovou přihrávkou u pravé tyče Hejdu, který pohodlně skóroval do odkryté branky. Biegl neměl nejmenší šanci.
27:48
Dlouhý atakoval Dubce, který sice skončil na ledě, ale rozhodčí to jako faul neposoudili. Dubec se tedy rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou, vyskočil jako čertík z krabičky a Dlouhého zezadu podrazil. To už se sudím nelíbilo a poslali jej na trestnou lavici. Hosté hrají přesilovku.