Utkání komentuje Miroslav Najdek

VÍTKOVICE - TŘINEC 2:6 (1:3, 1:1, 0:2). Konec utkání
Konečný stav série: 2:4 (zápasy: 2:3, 2:1, 1:0 po s.n., 0:7, 0:1, 2:6)
60:00
Zápas je u konce. Třinec vítězí 6:2 a v celé sérii 4:2 na zápasy. Poslední tři minuty se už skoro nehrálo. Hosté si jen tak přihrávali před Lakosilem a domácí nejevili snahu jim v tom nějak bránit. A posledních deset vteřin už puk ležel osamocen před třineckou brankou a hráči se objímali. O výsledku série rozhodla především výborná forma třineckého brankáře Lakosila a nízká střelecká produktivita Vítkovic, která jim, na rozdíl od Třince, vydržela celou sérii.
58:18
Třinečtí dohrávají utkání v exhibiční pohodě. A budou v tom i pokračovat, protože Hubáček neudržel nervy na uzdě a za hrubost a vysokou hůl si vysloužil trest 2 + 2 minuty.
55:17
Třinec zvyšuje na 6:2 a s největší pravděpodobností tak rozhoduje tuto čtvrtfinálovou sérii. Bordowski si za Trvajovou brankou pohrál s obranou, přihrál před branku Martynkovi, který zamíchal pukem, položil si Trvaje a bekhendem vsítil pod břevno šestý gól hostů. Diváci houfně opouštějí stadion.
54:15
Kumstát nastřeloval puk před branku, kde jej zády k brance tečoval Krayzel. Kotouč letěl tesně vedle levé tyčky.
52:20
Hraje se v plném počtu. Při hře čtyři na čtyři měl šanci Pletka, ovšem Trvaj se položil na led a puk mu vypíchl.
50:20
Domácí přesilovka končí. První vítkovický útok překombinoval svoji akci a Burger nakonec podrazil Krále a byl potrestán dvěma minutami. Předtím ještě páli jeden z nejpilnějších domácích střelců Černošek, ale Lakosil jeho ránu vyrazil.
49:37
Za hákování je vyloučen hostující Janků. Vítkovice hrají přesilovku a mají asi jednu z posledních šancí k odvrácení porážky.
18:54
Třinec má už tříbrankový náskok 5:2. Vyčkávací taktika se hostům vyplatila. Zničehonic udeřila trojice Bordowski, Martynek, Skořepa. Bordowski vybojoval u mantinelu kotouč, poslal jej na hůl Martynkovi, který prodloužil před Trvaje na osamoceného Skořepu. Ten se vůbec nerozpakoval a poslal puk mezi Trvajovými betony do sítě.
47:00
Domácí se snaží o snížení, ale veškeré jejich pokusy končí na útočné modré, kde Třinec vystavěl neprostupný obranný val. Hosté se z pochopitelných důvodů dopředu neženou a vyčkávají, co předvedou vítkovičtí. Utkání sleduje 8086 diváků.
42:22
Kaděra si před brankou všiml volného Burgra, od zadního mantineu mu poslal puk, ale Burger střílel jen do připraveného Lakosila.
40:01
Začala třetí třetina. Vítkovice, chtějí-li ještě pomýšlet na semifinále, musí bezpodmínečně vymazat dvoubrankový náskok hostů.
40:00
Skončila druhá třetina. Po třineckém zvýšení na 4:1 domácí nerezignovali a stále se snaží o zvrat. Jiskřičku naděje jim vykřesal snížením na 2:4 Černošek. Zásahy brankářů ve druhé třetině 10:10.
39:50
Ani Třinec v přesilovce neudeřil. Největší šanci měl Marek, kterému do ideální pozice naservíroval puk Zadina. Marek čekal na pohyb brankáře Trvaje, ale ten stál jako přibitý a když Marek nakonec vypálil, tak pouze do Trvajových prsou. Na druhé straně ujel po Burgrově přihrávce Moravec, ale tomu se do cesty postavil Gřegořek.
37:50
Domácí si vytvořili velký tlak. Moravec přihrával od mantinelu mezi kruhy Kaděrovi, který střílel vedle. Moravec si pro puk dojel a jeho rána od mantinelu se otřela o levou tyčku. Vítkovický tlak oslabilo špatné střídání, takže na trestnou lavici usedl Irgl, který si zde odpyká trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.
36:35
O snížení třineckého náskoku se pokusil Burger. Vystřelil tvrdě z pravého kruhu, ale Lakosilova lapačka byla na pravém místě.
34:47
Vítkovicím se dnes přesilovky opravdu nedaří. I tu poslední doslova promrhaly a opět se do pásma nedostaly. Naopak mohl skórovat v oslabení Třinec. Do brejku se dostal Skořepa, ale Trvaj jeho střelu vyrazil betony stejně jako následnou dorážku.
32:47
Vítkovičtí mají šanci dostat se Třinci na dostřel. Za držení je vyloučen Pavelek. Domácí ovšem musí přesilovku sehrát podstatně lépe než se jim to dnes zatím dařilo.
29:55
Domácí se nevzdávají a snižují na 2:4. Černošek si vybojoval prostor před Lakosilem, kam mu zpoza branky přihrál Kaděra. Vítkovický obránce vypálil bez přípravy a nedal Lakosilovi šanci.
28:35
Třineckou obranou se prokličkoval Irgl, rozhodl se pro střelu, ale jeho pokus byl tečován a skončil daleko od branky.
27:22
Hosté zvyšují už na 4:1 Král sebral na modré puk váhajícímu Malenovi, přihrál před branku Zadinovi, kterém stačilo jen nastavit hůl a tečovat kotouč pod břevno. Třinečtí fanoušci už slaví postup.
26:40
V souboji se Selingrem se před Trvajem prosadil Skořepa. Vystřeli bekhendem z otočky a Trvaj jen špičkou betonu srazil mimo tyče.
25:19
Kaděra propálil z levého kruhu pro vhazování zhuštěný prostor před třineckou brankou, ale Lakosil jeho těžkou střelu vyrazil.
23:30
Trvaj drží svůj tým nad vodou. V dalším brejku se ocitl Štefanka,jenže vítkovický gólman se položil na led a vytlačil Štefanku i s pukem za branku.
23:18
Hraje se v plném počtu. Dvě slibné šance měli opět hosté. Nejprve Zadina přihrál zpoza branky Malinskému, ale trvaj dobře vykryl prostor u pravé tyčky a nedovolil třineckému onránci propasírovat puk za brankovu čáru. Poté sebral %Cernoškovi na útočné modré puk Pletka, řítil se sám na Trvaje, ale ten jeho střelu k levé tyči vyrazil.
21:18
Opět se hraje ve čtyřech. Nejprve byl vyloučen Štefanka za sekání, ale v signalizované výhodě hrál Krayzel vysokou holí a dostal také dvě minuty.
20:01
Byla zahájena druhá část.
20:00
Skončila první třetina. Po dvou rychlých gólech v prvních dvou minutách se hra trochu zklidnila, ale v závěru třetiny si hosté dvěma přesnými zásahy vypracovali nadějný náskok. Vítkovice sice měly pětiminutovou početní převahu po vyloučení Ivana, ale sehrály ji nadmíru špatně.
19:47
Richard Král zvyšuje na 3:1 Za útočnou modrou si Král zpracoval Zadinovu přihrávku a namířil si to k Trvajovi. Obránce Černoška si položil na led vyhnul se mu téměř kraslobruslařskou parádičkou a překonal Trvaje dokonalým bekhendovým blafákem. Třinci se tedy pomalu otevírají dveře do semifinále.