Kořenář kryje Vesalainenovu střelu z úhlu a raději přerušuje hru.

Minutu do konce prodloužení.

68:12

Teď se vystřídaly dvě akce na obou stranách, ale ani jedno mužstvo nedokázalo své náznaky přečíslení využít.

66:45

Po hodně dlouhé době střelecký pokus borců v červených dresech. Byl to Kurovský, ale finský brankář ji v klidu chytil do lapačky.

66:00

Další střela prosvištěla kolem Kořenáře, naštěstí šla mimo.

65:00

Polovina prodloužení je pryč a Finové jsou zase aktivnější.

64:00

Finové v útočném pásmu neustále rotují a mění pozice, čímž dělají české obraně problémy. A jsou stále střelecky aktivní.

63:00

Puk po finské střele a následné teči proskotačil brankovištěm. Kořenář si oddechl.

61:35

Finové opět kontrolují hru a více se tlačí dopředu.

60:01

Bude se prodlužovat deset minut.

60:00

Konec třetí třetiny.

58:59
Důležitý moment

Kořenář podržel český tým, protože ve stoprocentní šanci byl zcela volný Innala, jenž mířil zblízka k tyči. Gólman se stačil přesunout.

57:34

A vyplatilo se - je vyrovnáno! Zadina totiž umně tečoval ve vzduchu Galvasovu střelu od modré a gólman nemohl stačit reagovat. Puk mu propadl skrz betony.

Kořenář je na střídačce, Česko to zkouší v šesti!

56:50

Zadina to zkusil z úhlu bekhendem. Gólmana nezaskočil, ale alespoň získal pásmo. Češi začínají trochu více útočit. Stihnou vyrovnat?

56:00

Čtyři minuty do konce, hra je přerušená před českou brankou. Předtím měl velkou šanci  Jääskä, jenž se řítil na Kořenáře, ten svůj tým podržel a zachoval šanci na vyrovnání.

55:39

Vála pálil od modré, ale finský gólman dobře viděl.

55:00

Pešánovi svěřenci se stále nemohou na delší dobu udržet na puku, což je základ úspěchu.

53:21

Čas se začíná krátit a bude potřeba co nejdříve se tlačit dopředu za vyrovnáním. Zatím jsou však Finové stále aktivnější.

51:38

Už se hraje zase pět na pět.

50:59

Český tým se pustil při hře čtyři na čtyři do ofenzivní partie, kouč Pešán poslal na led útočnou laděné formace. Bylo to trochu poznat, ale výraznější šance zatím nepřicházejí.

49:38

Po potyčce se vylučuje na obou stranách. Za Finsko putuje na trestnou lavici  Jokiharju, za český tým Zadina.

50:00

Finové za prvních deset minut třetí třetiny vystřelili desetkrát! I to svědčí o tom, že si jdou mnohem aktivněji za postupem.

48:03

Finové jsou při chuti a dál soupeře tlačí. Je vidět, že chtějí využít euforie a přidat čtvrtý gól.

46:30

Finové jdou znovu do vedení. A zaslouženě, protože stupňovali tlak. Byla to první formace Seveřanů, která rozjela kolotoč. Kořenář se snažil, pochytal několik nebezpečených střel, ale na na Vesalainenovu dorážku zblízka už byl krátký.

45:45

Finové jsou přesto aktivnějším týmem. Český výběr se snaží bránit zodpovědně a nepouštět soupeře ke střelám, což se mu zatím daří.

45:05

Čas rychle plyne, ale šance vidět příliš nejsou.

44:00

Tolvanen zůstal za českou obranou, dostal přesnou přihrávku, zbavil se forhendovou kličkou Hájka a nebezpečně zakončil. Česko zachránil Kořenář.

42:29

Ve třetí třetině se hraje téměř bez přerušení. Je vidět, že ani jedno mužstvo nechce udělat osudovou chybu. Finové jsou přesto o něco aktivnějším a bruslivějším týmem.

40:01

40:00

Konec druhé třetiny.

39:48

Češi jsou v pěti.

38:59

Horní tyč zachránila Kořenáře po střele aktivního Tuulola.

37:48

Vyloučený je Pavlík za zdržování. Kritická chvíle pro český tým.

37:29

Pavlík přebruslil soupeře a natlačil se ze strany do zakončení. V něm však už neměl tolik síly.

35:53

Akce se teď střídají na obou stranách. Naposledy to byl opět Tuuola, jenž prověřil gólmana Kořenáře.

34:17

Je vyrovnáno! Reichel se dostal do úniku a ve finále udělal pěknou bekhendovou kličku. I přesto, že byl faulován a kdyby neproměnil, jel by trestné střílení.

Tuuola pálil z otočky, mířil dobře do horního růžku, ale těsně minul. Navíc Kořenář stačil vkleče prostor vykrýt.

33:33

Finové velmi rychle přistupujou k soupeři už při rozehrávce a dokážou díky tomu vybojovávat puky. A také se díky tomu následně dostávají do šancí. Na první pohled mají víc energie.

31:42

Zachar se rozjel a snažil se zaskočit gólmana střelou z ostrého úhlu. Nadělal mu problémy, ale nakonec z toho víc nebylo.

30:30

Poměr střel na branku? Po polovině utkání je 24:8 ve prospěch Finska.

29:53

Finsko otáčí průběh zápasů a ujímá se vedení 2:1. Byl to Juolevi, jenž měl místo na modré a přesně vypálil. Kořenář neviděl přes clonící dvojici hráčů. Je to logický obrat, protože Seveřané jsou ve druhé třetině lepším týmem.

29:19

Hra je teď v poslední minutě neurovnaná. Finové mají stále opticky navrch, hlídají si střední pásma a neustále se tlačí dopředu.

28:05

Tuulola v zajímavé pozici mohl nahrávat volnému spoluhráči, ale rozhodl se pro individuální zakončení. Střelu zápěstím Kořenář chytá, protože na ni velice dobře viděl.

27:18

Český tým je už dlouho pod tlakem, formace nestačí střídat a tím se defenziva zvýrazňuje.

26:02

Obrovská šance Finska, které šlo do přečíslení tří na jednoho. Na jeho konci byl Koivula a jeho zakončení, která však výtečně vychytal Kořenář.

25:00

Finsko vyrovnávací gól povzbudil a ještě víc se drží na puku a neustále se tlačí dopředu.

23:04

Finové druhou početní výhodu využívají a vyrovnávají. Tlak soupeře končí logicky: Kořenář nedokázal střelu zkrotit, zmocnil se ho volný  Räsänen a rychle doklepává do odkryté klece.

22:34

Vesalainen v obrovské příležitosti, jenže ji promarnil.

22:11

Hájek nedokázal zastavit skákavý puk na útočné modré a vzápětí musel faulovat. Finové hrajou druhou přesilovku.

21:24

Reichel se snažil prosmýknout mezi dvěma obránci, ale upadl. Sudí však faul nepíská.

20:01

20:00

Konec první třetiny.

19:55

Finové zasypali Kořenáře dvěma nebezpečenými puky v krátkém sledu. Poprvé po ráně od modré se kotouč kotoulel kousek vedle tyče, vzápětí dorážel z úhlu Tolvanen, ale Kořenář byl na místě.

19:04

Češi jsou v plném počtu.

Česko: Kořenář – Budík, Hájek, Galvas, Král, Šalda, Vála, Hrdinka – Zachar, Kaut, Chytil – Nečas, Zadina, Michnáč – Kurovský, Reichel, Pavlík – Lauko, Safin, Kodýtek – Hrabík.
Finsko: Luukkonen – Heiskanen, Välimäki, Juolevi, Jokiharju, Vaakanainen, Kotkansalo, Salo – Vesalainen, Tolvanen, Räsänen – Kuokkanen, Koivula, Heponiemi – Tuulola, Ikonen, Innala – Koppanen, Nurmi, Kupari – Jääskä.
Rozhodčí: Stephen Thomson (USA), Jeremy Tufts (USA) – Jon Kilian (NOR), Emil Yletyinen (SWE).