Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč Boleslavi před play-off: Začíná nám sezona...

Jestli chceme postoupit, musíme porazit kohokoliv, prohlásil kouč František Výborný. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

22 2014
Když trenér mladoboleslavských hokejistů František Výborný po pátečním tréninku u střídačky míjel klubové šéfy, s úsměvem pronesl: "A teď děj se vůle boží." Aspiranta na postup do extraligy však před prvoligovým play-off žene především vlastní síla. Boleslav vyhrála základní část o 19 bodů.

"Měli jsme povinnost odehrát 52 zápasů, ale svádí to k tomu říct, že sezona nám začíná až teď," uvědomuje si Výborný vysoké cíle.

Benátky se netajily touhou narazit ve čtvrtfinále na Mladou Boleslav. Platí to i opačně?
Nikdy jsem si soupeře nevybíral. V extralize vždycky bývaly různé spekulace, jak by to mohlo být, ale nedokážu si představit, že přijdu před hráče a řeknu: Dneska prohrajte. Jestli chceme postoupit, musíme porazit kohokoliv.

V jaké síle očekáváte Benátky?
To je celkem otazník. Myslím, že do prvních dvou zápasů určitě nastoupí v silné sestavě a přivezou z Liberce vše, co půjde.

Benátky vás v základní části připravily o šest bodů, což se povedlo už jen Olomouci. V čem jsou nepříjemné?
Hrají hodně důrazně. V týmu mají spoustu dobrých hokejistů, mladších i zkušenějších. Navíc v bráně mají Marka Schwarze, takže cítí příležitost. Půjdou do nás určitě natěšení. I my ale věříme ve vlastní sílu, i když třeba pár hráčů kvůli zranění ještě nebude hrát. Neříkám, že je daný náš postup, ale pokud se budeme rvát jako v minulém play-off, budeme velmi silný tým.

Jak se v sérii promítne, že je to okresní derby a Benátky jsou libereckou farmou, s níž jste před rokem soupeřili v baráži?
Už je to hodně prosáklé. Je to podobné, jako když jsme tenkrát se Spartou hráli finále extraligy proti Slavii, jen tady je to v menším měřítku. Rivalita mezi Boleslaví a Benátkami je ohromná a loňská baráž tomu ještě přidala punc. Doufám, že to pro diváky bude sportovní zážitek.

... My už máme splněno, hlásí kouč Benátek

Předsezonní úkol pro benáteckého trenéra Filipa Pešána zněl: Hlavně nesestoupit! Přestože farma extraligového Liberce vstoupila do sezony ustrašeně, místo v osmičce si zajistila bezpečně pět kol před koncem základní části. "Dá se říct, že už máme splněno," připouští Pešán.

Je to vaše výhoda?
Z psychologického hlediska asi ano. Boleslav musí, zatímco my si play-off můžeme užít. Na druhou stranu chceme, aby nadstavba, kterou jsme si vybojovali na konci základní části, trvala co nejdéle.

Liberec: nový trenér Filip Pešan

Co pro vás bude úspěchem?
Když v každém zápase do posledních minut budeme Boleslav trápit. A pokud pro nás budou výsledky vítězné, bude to přidaná hodnota. Chci, abychom si dokázali, že i proti tak silnému soupeři můžeme odehrát vyrovnanou partii a Boleslav cítila naši sílu.

Bude nejsilnější zbraní Benátek brankář Marek Schwarz?
Poslední dobou jsme působili velmi kompaktním dojmem. Útočníci odváděli skvělou práci, obránci taktéž a Marek se v závěru dostal do skvělé formy, i když má za sebou těžkou sezonu. Bude to jeden z našich silných článků.

Bude na ledě znát, že jde o okresní derby?
Čekám spoustu emocí. Boleslav v derby nebude chtít ani jednou prohrát, protože by to pro ni byla potupa. My jsme si vědomi, že v této sezoně máme s Boleslaví vyrovnané výsledky a snad jsme si získali i určitý respekt ze strany soupeře. To by mohla být dílčí výhoda.

Může se v průběhu série stát, že vás nechtěně oslabí Liberec a vyžádá si hráče pro své potřeby?
Může se to stát velmi jednoduše. Pravidlo, podle kterého se musíme naplno řídit, je bohužel trochu nešťastné. Může se stát, že Liberec použije hráče na pár střídání, a tím mu ukončí sezonu v Benátkách, nebo za nás dotyčný vůbec nenastoupí. Jako například Pavel Zacha.Najdete na iDNES.czmobilní verze