Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Snad budeme zarostlí co nejdéle, zní shodně z Brodu i z Třebíče

ZASAHUJE FALTER. Brankář Třebíče Martin Falter likviduje šanci soupeře. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

22 2014
Oběma týmům se splnilo přání, do prvoligového play-off chtěly toho druhého. Radovat se však na konci může jen jeden. Hokejisté Horácké Slavie Třebíč prahli po souboji s Havlíčkovým Brodem a v Kotlině to Rebelové cítili úplně stejně. První dějství čtvrtfinálového dramatu ve znamení derby začne už dnes večer.

"Já jsem moc rád, že je to právě Třebíč. Od ní aspoň trochu vím, co můžu očekávat," hlásí před úvodním zápasem havlíčkobrodský gólman Ondřej Kacetl, který letos jezdí Rebelům vypomáhat z extraligového Hradce Králové.

Proti němu se do branky Horácké Slavie postaví uzdravený Martin Falter. "Jsem v pořádku, těším se," vzkazuje.

U vás obou ale nebylo do poslední chvíle jisté, zda si play-off zachytáte. Jednomu z vás musel povolit start Hradec a druhému zraněná noha...
Kacetl:
Já jsem strašně rád, že to vyšlo a oba kluby se domluvily. Musím přiznat, že to byla moje intervence, na můj popud. Věděl jsem, že v Hradci bych si teď moc nezachytal, zatímco tady mám jistotu. Dohoda zní tedy tak, že v Hradci za mě bude zatím na střídačce sedět jako dvojka Jarda Pavelka.
Falter: Je pravda, že jsem teď měl dost dlouhou pauzu, ale už jsem úplně v pořádku. Na rozchytání jsem dostal středeční zápas v Mladé Boleslavi, a přestože jsme ho prohráli, tak to z naší strany nebylo tak špatné utkání.

Program série

Sobota 22. února, 17.00
Havlíčkův Brod - Třebíč

Nedělě 23. února, 17.00
Havlíčkův Brod - Třebíč

Středa 26. února, 17.30
Třebíč - Havlíčkův Brod

Čtvrtek 27. února, 17.30
Třebíč - Havlíčkův Brod

Případně
Neděle 2. března, 17.00
Havlíčkův Brod - Třebíč

Úterý 4. března, 17.30
Třebíč - Havlíčkův Brod

Čtvrtek 6. března, 17.00
Havlíčkův Brod - Třebíč

Jste před prvním soubojem nervózní? Dodržujete například nějaký rituál, který by vám pomohl nervozitu odbourat?
Kacetl:
Nervózní nejsem, budu se chystat jako na kterýkoliv jiný zápas. A co se týká těch rituálů, tak se snažím nebýt pověrčivý, protože to pak člověka akorát rozhodí, když zapomene a udělá omylem něco jinak.
Falter: Taky nebudu nic měnit. Rituály cíleně nedodržuju, ale je jasné, že za ty roky prostě máte určité věci zažité a děláte je automaticky.

A co nějaká týmová dohoda? Žádné barvení vlasů nebo zákaz holení nebude?
Kacetl:
No vidíte, ještěže jste mi to připomněla, my se vlastně nesmíme holit. Možná by mi to ještě první den prominuli, ale raději to nebudu riskovat. Pod maskou to není nic příjemného, přesto doufám, že budu zarostlý co nejdéle.
Falter: U nás to bude taky to holení. I když mně to zase nějak moc nevadí, já se z lenivosti v létě neholím pravidelně. To akorát v sezoně musím, protože pod maskou to opravdu není nic příjemného. Každopádně taky doufám, že budeme v Třebíči zarostlí co nejdéle.

O vašich soupeřích se rozhodovalo do poslední chvíle, sledovali jste vývoj utkání mezi Havířovem a Českými Budějovicemi hodně netrpělivě?
Kacetl:
Jak už jsem řekl, já jsem byl opravdu rád, že půjdeme na Třebíč, protože proti ní jsem v základní části odchytal dva zápasy, kdežto o Havířovu nevím vůbec nic. Bude to derby, pro mě vlastně dvojité, protože pocházím ze Znojma a rivalita mezi Orly a Horáckou Slavií byla taky vždycky velká. Určitě dorazí i nějací fanoušci ze Znojma, moc se těším.
Falter: My to s klukama sledovali a je dobře, že máme Brod. Zápasy s ním aspoň nebudou na stadionu tak vypjaté, jako by asi byly s Jihlavou. A co se týká herní stránky, tak se uvidí, play-off je vždycky úplně jiná soutěž.

Jan Buchtele ze Sparty před brankářem Ondřejem Kacetlem z Hradce Králové.

Brankář Ondřej Kacetl v dresu Hradce Králové.

Už v základní části byly vzájemné zápasy Havlíčkova Brodu s Třebíčí hodně vyrovnané, asi nelze předpokládat, že se něco změní. Nebo ano?
Kacetl:
Určitě ne. Třebíč hraje takový nepříjemný hokej, což pro gólmana znamená, že je pořád dost práce. Ale alespoň nebudu moc zmrzlý.
Falter: Jasně, už tabulkové postavení naznačuje, že by to měla být rozhodně nejdramatičtější série ze všech. Přeci jenom jsme pátí a oni čtvrtí.

Co podle vás bude v sérii rozhodovat?
Kacetl:
Podle mě určitě přesilovky, proto musíme hrát hlavně čistě. Věřím, že při hře pěti proti pěti budeme lepší.
Falter: Určitě to bude hodně vyrovnaná série, ve které může rozhodnout každý gól. Myslím, že v tomhle případě ani nebude podstatné, jestli se hraje doma, nebo venku.



Najdete na iDNES.cz



mobilní verze