Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Podříznu tě, ukazoval loni soupeři. Teď ruský kouč vybuchl na tiskovce

Ruský kouč Oleg Znarok během duelu s Běloruskem | foto: Reuters

14 2015
O ruském kouči Olegu Znarokovi se ví, že má horkou krev. Při loňském semifinále si ukazovákem přejížděl přes hrdlo a strašil asistenta švédského trenéra Rikarda Grönborga. Teď se oba muži střetnou na střídačkách svých týmů znovu. A už ve čtvrtfinále.

Souboj dvou klasických rivalů ve čtvrtfinále mistrovství světa by byl vyhecovaný už tak dost. Jenže incident z loňského šampionátu, kdy si dva trenéři vzájemně vyhrožovali smrtí, přidává důležitému zápasu ještě ostřejší nádech.

Podle svědectví novinářů a opakovaných záběrů začal v závěru vypjatého semifinále Grönborg anglicky sprostě pokřikovat na Znaroka. Ten mu oplatil zmíněným gestem se vzkazem: Podříznu tě. Oba trenéři za své chování schytali distanc od IIHF a nemohli se účastnit medailových zápasů svých týmů.

Znarok však trest porušil a po závěru finálového zápasu vtrhl za hráči na ledovou plochu oslavit zlaté medaile.

Když se nyní v Ostravě švédští novináři na rok starou aféru zeptali, Znarok během tiskové konference vybuchl. „Co máte za problém? Chcete, abych to udělal znovu? Co chcete, abych dělal? Já tomu nerozumím,“ chrlil v ruštině.

Když reportér poznamenal, že se chtěl pouze zeptat, zda bude mít incident vliv na čtvrteční zápas, Znarok otráveně odvětil: „Ne.“

Emoce hořely na ruské střídačce už během poslední zápasu ve skupině proti Finsku, když Leo Komarov narazil do kolena obránce Jevgenije Medveděva a vyřadil ho ze šampionátu. Už tehdy Znarok na lavičce hořel zlostí.

Jestli se tedy něco podobného přihodí ve čtvrtfinále, dají se očekávat další horké okamžiky. Ruský trenér totiž už loni ukázal, že si z případného trestu nic nedělá.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze