Další anonym, v Třinci se ale pokračovalo

31 2003
Třinec - Hokejovou extraligou se šíří nový nešvar - anonymní telefonáty oznamující, že je na zimním stadionu bomba. Došlo již ke třetímu případu. V zápase 45. kola Třinec - České Budějovice bylo utkání před začátkem druhé třetiny přerušeno, ale po prohlídce stadionu se nakonec pokračovalo ve hře. "Policie chtěla zápas ukončit, ale po domluvě s ředitelem extraligy Šulcem a s hlavním rozhodčím Šindlerem jsme se rozhodli pokračovat. Samozřejmě po prohlídce stadionu," uvedl manažer třineckého klubu Petr Husička.

Způsob, jaký zvolili v Třinci se jeví jako nejúčinnější zbraň proti tomuto prvku "hokejového terorismu." Utkání se sice pozdrželo, ale nedošlo k jeho zrušení, čímž pachatelův záměr nevyšel. Podle prvních informací je už dokonce známo místo, odkud anonym volal. "Údajně to bylo z Jihlavy," prozradil Husička.

Utkání bylo přerušeno na více než půl hodiny. Diváci byli nuceni stadion opustit, když předtím skandovali hesla: My chceme hokej nebo Zrušte Fortunu, čímž naráželi, že za anonymem by mohl být zhrzený sázkař. Stav utkání totiž byl po dvaceti minutách 1:3 v neprospěch domácího Třince.

Po důkladné prohlídce prostor zimního stadionu se po hodinové přestávce pokračovalo ve hře. "Takhle bychom za chvíli nedohráli žádné utkání," zdůvodnil svůj postoj Husička.

První případ, kdy se utkání nedohrálo kvůli anonymu, nastal 17. ledna při derby Havířov - Třinec, kdy havířovští hokejisté vedli překvapivě nad favoritem v úvodu třetí části 4:2. Utkání se bude opakovat po dohodě klubů 18. února. V úterý došlo k dalšímu anonymnímu oznámení při zápase 44. kola Vsetín - Pardubice (5:0), ale utkání  bylo dohráno.