Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Další trable Havláta. Končí mu sezona?

1 2008
Chicago, Praha - Tohle už je neuvěřitelná smůla. Možná týden nebo dva či rovnou do konce sezony? Tak nejistě odhaduje deník Daily Herald dobu, po niž bude útočník Martin Havlát chybět v sestavě Chicaga. Jak jinak, kvůli zranění. A co je horší, znovu kvůli zranění pravého ramene.

„Nemyslím si, že bude rychle zpátky. Je to stejné zranění jako na začátku sezony v Minnesotě,“ říká Denis Savard, kouč Chicaga, kterému kvůli problémům se zády chybí i český centr Robert Lang.

Stejné rameno, v němž už má po předchozím zranění transplantovaný kloub, si Havlát poranil hned v prvním utkání této sezony a vynechal kvůli tomu 22 utkání.
Ovšem stejné...

Zámořské deníky psaly, že ve středu ve Phoenixu si Havlát poranil levé rameno. „Není to pravda. Je to pořád to stejné. Pravé,“ řekl Havlát v rozhovoru pro deník Sport.

Pokud bude i tentokrát diagnóza tatáž jako při říjnovém zranění, mohl by Havlát nastoupit v probíhající sezoně jen v případě, že Chicago postoupí do play-off. Na osmé Colorado však nyní ztrácí šest bodů. „Tahle sezona pro mě skončila. Už to poznám, mám s tím svoje zkušenosti,“ tvrdil Havlát.

Při prvním zranění Havlát docela nevinně odstrkoval před brankou protihráče, ve Phoenixu se mu to stalo při pádu na led. Ovšem nijak výjimečně tvrdém či nebezpečném.

„Někdo mě podrazil. A jak jsem padal dopředu, tak jsem si dal před sebe ruku. Stejně jako to dělá každý. Bohužel mě to pravé rameno zase vypadlo,“ popisoval Havlát pro Sport.

Pokud si už letos nezahraje, skončí jeho statistiky na 27 bodech z 35 utkání. I loni přišel o řadu utkání – pro změnu kvůli zraněnému kotníku. V nové sezoně jej navíc kromě ramene trápily i problémy s třísly. „Že by mi hrozil konec kariéry? To rozhodně ne, nic nevzdávám,“ tvrdí 26letý Havlát.

Ten kvůli zraněnému ramenu už dopředl odmítl účast na mistrovství světa v Kanadě. Věděl, že se bude muset po sezoně dávat znovu dohromady. Zda a kdy ho čeká další operace ramena, to ukážou až podrobnější vyšetření.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze