Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Další úmrtí hokejisty zatím nemá vysvětlení

29 2003
Nova Scotia - Už druhé úmrtí profesionálního hráče v krátké době zarmoutilo hokejový svět. Před několika týdny záhadně v Turecku zemřel ruský útočník Roman Ljašenko, nyní rozesmutnila Kanadu zpráva o smrti obránce Trevora Ettingera. Třiadvacetiletý hokejista nečekaně zemřel v domě svých rodičů v Upper Kennetcooku v provincii Nova Scotia. Podrobnosti úmrtí nejsou známy, policie jen oznámila, že nemá důvod k vyšetřování. "Jsem z toho zaskočený, byl to velký pohodář," říká o někdejším spoluhráči z juniorské QMJHL útočník Radim Vrbata.

Trevor Ettinger patřil k vyhlášeným bitkařům v nižších zámořských soutěžích, kde hrál East Cost Hockey League za Dayton a AHL, kde letos podepsal nový kontrakt s týmem Syracuse Crunch, farmářským mužstvem Columbusu.

Už v kanadské juniorské soutěži nasbíral obrovitý zadák za čtyři roky přes 1300 trestných minut. "Byl to vyhlášený rváč. Soupeři se na něj připravovali třeba tři dny dopředu," tvrdí Radim Vrbata, který s ním hrál v Shawiniganu v québecké junoirské lize.

"Byl to tehdy jeden z mála hokejistů, který ve frankofonním prostředí mluvil anglicky. Takže jsem se s ním docela spřátelil," vzpomíná český útočník Caroliny. "Byl to děsný silák, spoustu toho nazvedal."

I proto je odchod hokejisty v plné síle a ideálním věku záhadou. "Byl to jeden z nějšťastnějších kluků co jsem znal," řekl jeho strýc Donnie Miller regionálnímu deníku Chronicle-Herald. "Vždycky se usmíval."

Ettinger patřil k sortě bitkařů, kteří se mimo led chovají jako beránci. "Byl to super kluk, hrozně dobrosrdečný," říká Vrbata. A taky oddaný kanadskému národnímu sportu, jak potvrdil jeho stýc: "Hokej, to byl jeho život."

Nejznámější úmrtí aktivních hokejistů v posledních letech

Bengt Akerblom (srpen 1995) - švédský hokejista zemřel během přátelského utkání, když jej nešťastnou náhodou zasáhla soupeřova brusle do krku. Akerblom vykrvácel přímo na ledě.
Steve Chiasson (duben 1999) - obránce Caroliny se zabil v autě poté, co se po vyřazení v play-off Bostonem se spoluhráči opil a při návratu domů havaroval.
Dmitrij Těrťyšnyj (srpen 1999) - talentovaný ruský obránce Philadelphie spadl do vody při projížďce na kanadském jezeře Okanagan, kde ho smrtelně zranil lodní šroub.
Alexander Krevsun (červenec 2002) - kazašský hokejista nezvládl fyzickou přípravu na nadcházející sezonu ve 2. ruské lize a při tréninku zkolaboval.
Roman Ljašenko (červenec 2003) - ruský útočník New York Rangers a farmářského Hartfordu se oběsil během dovolené v Turecku - více ZDE.
Trevor Ettinger (červenec 2003) - kanadský obránce farmářského týmu Columbusu v Syracuse zemřel z neznámých příčin v domě svých rodičů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze