Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Další zápas se v Ústí nedohrál

9 2003
Ústí nad Labem - Přátelská střetnutí se na ústeckém stadionu mění na "nepřátelská". Během jediného týdne se tu nedohrála už druhá příprava, opět se severočeským sokem z první hokejové ligy. Zatímco minulý pátek v bitvě s Chomutovem odešlo deset minut před koncem z ledu Ústí, nespokojené s rozhodčím, ve čtvrtek se v čase 54:44 zvedli ze střídačky hosté z Kadaně a zmizeli v kabině.

"Hrálo se na pokraji brutality, tak jsem to skončil, aby se nikdo nezranil. Zápas byl oboustranně zákeřný, měl jsem pocit, že spěje k hromadné bitce," vysvětlil kadaňský trenér Alois Chlustina svůj krok.

Ústecký generální manažer David Šaffer se rozčiloval: "Od začátku to bylo vyloženě cílené s myšlenkou skrečovat zápas. Nechápu tu reakci, tu šaškárnu. Věřím, že v tom hraje svoji roli i závist. Byl bych nerad, aby Ústí bylo stavěno do pozice mužstva, které nechce hrát."

Šaffer chválil sudího, zápas prý zvládl dobře. Po pěstním souboji nedohráli domácí Koudelka a kadaňský bek Vilášek, posila z Opavy.

Přichystala Kadaň odplatu za Chomutov? "S Chomutovem basu nedržíme," řekl Chlustina o odvěkém rivalovi. "My jsme si chtěli zahrát, nic jsme neplánovali."

Za Kadaň nastoupil opět litvínovský útočník Stavenský, zkoušela třeba autora gólu Pelána (Žďár), Malinu (Kolín), Sosenku (Kladno) či Krovinu (Dubnica).

Ústecký dres definitivně sundal obránce Horáček, zažádal o zrušení smlouvy a skončil s hokejem. "Jeho výkony podle něj nebyly takové, jaké si sám představoval. Ztrácíme beka, který vynikal obětavostí a týmovým pojetím hry," prohlásil na klubovém webu Přemysl Zeman, marketingový asistent Ústí.

Naopak prvně hrál zkušený zadák Mrázek z Litvínova.

Autoři:


Témata: Chomutov, Kladno, bitka, Kadaň


Najdete na iDNES.czmobilní verze