Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Další změna: Pittsburgh opouští Barnaby

1 2001
P i t t s b u r g h - Změny v hokejovém Pittsburghu zdaleka nekončí. Generální manažer Craig Patrick prodal útočníka Matthew Barnabyho, jemuž kouč Ivan Hlinka nedával příliš příležitostí na ledě, do Tampy Bay výměnou za Wayne Primeaua. Byla to již pátá změna v kádru během posledních dvou týdnů, když už klub opustili Jiří Šlégr a Roman Šimíček. Také Primeau je vyznavačem silového pojetí hokeje a měl by být pro Pittsburgh oporou hlavně při vhazování, kde má tým viditelnou slabinu.

Wayne Primeau je mladším bratrem slavnějšího Keitha, který v posledním zápase vstřelil Pittsburghu dvě branky. V roce 1994 si jej vybralo Buffalo v prvním kole draftu a na konci minulé sezony jej poslalo do Tampa Bay jako součást kompenzace za Chrise Grattona. V této sezoně vstřelil dva góly, na dalších třináct nahrál a 77 minut si odseděl na trestné lavici.

Barnaby se v Pittsburghu již delší čas cítil nespokojen pod trenérem Hlinkou. I když si Mario Lemieux po návratu do NHL prosadil, aby tým hrál na čtyři útoky, pro Barnabyho to neznamenalo vylepšení pozice. Když navíc Penguins angažovali typické bijce Steve McKennu a Krzysztofa Oliwu, neměl u fanoušků populární Barnaby už šanci ani na tomto poli. Navíc měl stejně jako Šlégr plat přesahující milion dolarů, takže Pittsburgh ještě ušetřil 530 tisíc.

Barnaby přijal zprávu o výěměn dojednoho z nejhorších týmů NHL s nadšením. "Teď to sice není žádný vítězný tým, ale já to beru jako výzvu. Chci hrát a věřím, že tu dostanu větší šanci. V Pittsburghu jsem neměl nárok," řekl listu Pittsburgh Tribune-Review, kde také zmínil rozpory s trenérem Hlinkou. "On měl jiný názor na hokej. Preferuje evropské hráče a já jsem úplně jiný hokejista. Nikdy nemohu hrát jako Evropané. Myslím, že i hráči jako já jsou potřební, ale rozhodující slovo má vždycky trenér. Uznávám, že se svým milionovým platem jsem příliš drahý na to, abych dělal roztleskávače na tribuně."

Hlinka v tisku vždy projevoval pochopení s Barnabyho situací. "Je mi jasné, že Matt nebyl nadšený, když nehrál. Ale měli jsme tu pět hráčů, kteří bojovali o místo ve třetím útoku. Nebylo to pro nás lehké rozhonutí," vysvětlil svůj postoj k oblíbenému hráči, který se v létě 1998 účastnil v Praze exhibice v rámci oslav olympijského vítězství z Nagana.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze