Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Teď budeme v roli outsiderů my, tvrdí slovenský talent Daňo

Je tam. Mladíček Marko Daňo proměňuje rozhodující nájezd | foto: ČTK

7 2015
Úvodní tři zápasy slovenští hokejisté na mistrovství světa vyhráli, byť jeden na nájezdy a druhý v prodloužení. Leč v tom čtvrtém narazili na Nory – nečekaně prohráli 2:3. Slováci přitom narozdíl od předešlých zápasů nemuseli stav otáčet, vedli 2:0...

„Řekli jsme si, že už konečně musíme hrát od začátku první třetiny, dali jsme dva góly, ale potom jsme přestali hrát. Navíc jsme byli hodně v oslabení,“ řekl slovenský útočník Marko Daňo.

Nechyběly vám síly, když jste odehráli čtyři zápasy během pěti dnů?
Nevím, těžko říct, ale Norové to měli podobné jako my. My jsme se ale za stavu 2:0 uspokojili a mysleli si, že se už nemůže nic stát. Prohráli jsme si to sami.

Máte za sebou relativně slabší protivníky. Co vám ty zápasy ukázaly?
Nedá se říct, že by to byli snadnější soupeři. Ti na tomto turnaji, jak vidíte, nejsou, všichni jsou na vysoké úrovni. Dokazuje to každé utkání. Teď ale budeme my outsideři a možná bude na nás menší tlak, takže bychom mohli hrát uvolněněji než dosud. Budeme to my, kteří mohou překvapit.

Fotogalerie

Takže to neberete jako nevýhodu, že vás nyní čekají nejsilnější mužstva ve skupině Finové, Rusové a Američané?
Takový byl los, my jsme se s tím vypořádali. Teď my budeme ti, co budou více bránit střední pásmo a čekat na protiútoky. Nebudeme muset tvořit a větší tlak by měl být na soupeře.

Jak vám vyhovuje složení útoku s Vladimírem Draveckým a Patrikem Lušňákem?
Hráli jsme dobře, měli jsme proti Norům šance, jen se musíme trochu víc tlačit do branky. Měli jsme i přečíslení tři na dva, dva na jednoho, ale nezakončili jsme to střelou. Musíme hru zjednodušit, ale spolupráce byla dobrá.

Každý působíte v jiné zemi. Vy v NHL v Columbusu, Dravecký v extraligovém Třinci a Lušňák v Minsku. Není to problém?
Nemyslím si. Všichni jsme tu v podstatě na stejné úrovni. Trochu jsme se pobavili, co si od spolupráce představujeme a jde nám to celkem dobře.

Autor:


Témata: Columbus, Hokej - MS


Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze