Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dánsko prý vyzvalo Švédy k tanci

25 2004
Stockholm, Kodaň - Titulkem ve znění "Dánsko vyzvalo k tanci" a se zjevným uspokojením přivítal švédský List Dagens Nyheter první úspěch hokejistů na mistrovství světa. Švédské vítězství v severském derby nazval list triumfem debutantů, neboť o oba první góly se v úvodní třetině postarali nováčci.

Především zlepšená muška Magnuse Kahnberga je pro Švédy dobrou zprávou, protože v přípravných zápasech hrál tento čtyřiadvacetiletý nejlepší střelec nejvyšší švédské soutěže „až k nepoznání špatně" a bez gólových úspěchů.

Po druhé třetině již Dánsko podle švédského listu jednoduše nestačilo a "Tři korunky" tak mohly vyhrát, ovšem bez toho, že by svým výkonem jakkoli imponovaly.

Třebaže porážka od Švédů 1:5 nebyla překvapením a vstup do turnaje tak pro Dánsko dopadl lépe než loni, kdy s Finskem prohrálo 1:7, převládl v dánském tisku smutný tón.

"Ačkoli si trenér Mikael Lundström dal za cíl vylepšit vzájemnou bilanci se Švédskem, nic takového se mu nepovedlo," konstatoval úvodem kodaňský deník Politiken.

Rozdíl mezi oběma týmy byl podle listu až příliš výrazný.  V dánské hře se projevila tradiční bolest, píše dále deník, neboť mužstvo má problémy udržet se soupeři krok v počátku utkání. Dánové tak byli mnohdy jen pasivními přihlížejícími.

Nejlepší sedmiminutovkou utkání byly z dánské strany chvíle vzepětí po druhé obdržené brance.

Nic proto nakonec nepomohlo, dodává Politiken, že Dánové byli díky početní převaze a vyšší aktivitě svých fanoušků v ostravském hledišti lepší. Celkový výsledek na hřišti byl zcela opačný.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze