Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Danton chystal nájemnou vraždu

8 2004
St. Louis - Smrt svého agenta údajně chystal hokejový útočník Mike Danton ze St. Louis Blues. Policie jej zatkla už v polovině dubna a obvinila ho z přípravy nájemné vraždy. Asistent státního zástupce v pátek před soudem poprvé prozradil, že obětí měl být hráčův agent David Frost.

Danton prý o jeho zabití usiloval půl roku a nejméně třikrát se snažil najmout vraha. Soudce nařídil, že třiadvacetiletý spoluhráč českého útočníka Petra Čajánka zůstane ve vazbě. Začátek procesu stanovil na 20. července.

Frost opakovaně odmítal spekulace, že měl být obětí. Nevěří tomu ani poté, co to oficiálně potvrdili vyšetřovatelé. "Jsem si absolutně jistý, že jsem nebyl cílem," prohlásil agent.

Podle něj měl Danton psychické problémy a v době, kdy se snažil najít nájemného vraha, užíval různé prášky na spaní a proti bolesti. Úřady však tvrdí, že mají dostatek důkazů včetně nahrávek.

Hokejistův advokát Bob Haar požádal soudce, aby povolil jeho klientovi hospitalizaci na psychiatrii a zároveň mu umožnil v nemocnici léčit zraněné rameno. Podle soudce však hrozí nebezpečí, že by se rodák z kanadského Bramptonu pokusil o útěk.

Pátečnímu jednání u soudu přihlíželi i členové hráčovy rodiny, s kterou před několika lety přestal udržovat kontakt a navíc si změnil jméno. "Doufám, že se mu dostane pomoci, kterou potřebuje," prohlásila hokejistova matka Sue Jeffersonová.

Při shánění nájemného vraha údajně Dantonovi pomáhala devatenáctiletá Katie Wolfmeyerová ze St. Louis, která byla propuštěna na kauci 100 tisíc dolarů a čelí obvinění na svobodě. Její proces začne 13. července.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze