Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sblížila je smrt, rozdělily podvody. Heatley na agentovi vysoudil miliony

NENÁPADNÝ ZLODĚJÍČEK PUKU. Dany Heatley (vpravo) z Minnestoty se snaží odehrát puk, obtěžuje ho Shea Weber z Nashvillu. | foto: AP

12 2017
Kolem profesionálních hokejistů se často motají různí lidé s nekalými úmysly. Rádi by se přiživili na jejich slávě, případně pro sebe uzmuli část jejich bohatství. Své by o tom mohl vyprávět i český útočník Patrik Eliáš. Na šejdíře a intrikáře narazil také Kanaďan Dany Heatley. Na svém bývalém agentovi nyní vysoudil 6,5 milionů dolarů.

Oním podvodníkem, jehož Heatley obvinil hned z několika deliktů, včetně spiknutí a bezdůvodného obohacení, je Stacey McAlpine.

U kanadských soudů „známá firma“.

S McAlpinem se již přel Chris Phillips, Heatleyho krajan a spoluhráč z časů u ottawských Senators.

I Phillips soudní spor vyhrál a také u něj šlo o finanční machinace. Oba příběhy se píší podle takřka identického scénáře, McAlpine si dokázal získat důvěru obou hokejových hvězd a poté je přiměl k nesmyslným investicím.

V Heatleyho případě pak McAlpine, společně se svými rodiči, také neoprávněně vybíral peníze z hráčových bankovních účtů. Touto cestou získal na čtyři miliony dolarů.

Phillipsův svědek, Heatleyho blízký přítel

Heatley se s McAlpinem sblížil v roce 2003 po tragické nehodě, kdy rodák z německého Freiburgu ve vysoké rychlosti naboural své černé Ferrari. Náraz do zdi nepřežil Heatleyho spolujezdec Dan Snyder.

Se Snyderem tehdy společně působili u atlantských Thrashers.

Heatley se se smrtí Snydera těžko vyrovnával, bojoval sám se sebou. Měl výčitky. Právě v tu chvíli našel dobrého přítele v McAlpinem. „Tehdy jejich přátelství vzkvétalo. Především pak Danyho důvěra ve Staceyho,“ stojí v soudním spisu.

Dany Heatley

36 let, Kanada

Heatley ve své kariéře v NHL dvakrát překonal magickou metu 50 vstřelených gólů, celkem ve slavné soutěži dal 372 branek. Velké úspěchy slavil také na mezinárodní scéně. Stal se olympijským vítězem, dvojnásobným mistrem světa i šampionem Světového poháru. Kariéru ukončil loni v německém Norimberku.

McAlpine této důvěry využil k tomu, aby Heatleyho přemluvil k investicím do nemovitostí. Sliboval mu stoprocentní zisk v řádu několika let. Heatley, olympijský šampion z Vancouveru, nereálnost nabídky neprokoukl.

Stejně jako Phillips, s nímž se McAlpine sblížil dokonce natolik, že mu byl svědkem na svatbě.

Ještě během svých aktivních kariér oba špičkoví a nyní již bývalí hráči vystřízlivěli. McAlpineho, který se svou trestnou činnost snažil krýt vytvářením sítě různých právnických osob, zažalovali.

A vyhráli. Phillips loni, Heatley nyní. Zůstává ovšem otázkou, zda nějaké vysouzené peníze uvidí.

Sám Heatley má v tomto ohledu za sebou špatnou zkušenost. V roce 2011 vysoudil na calgarské společnosti NSEM Management Inc. 1,3 milionu dolarů, ze kterých prý dosud neviděl ani cent.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze