Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Daří se, ale víte, jak to chodí, zůstává Hadamczik opatrný

Alois Hadamczik a Tomáš Fleischmann - Tomáš Fleischmann (vpravo) na rozbruslení s trenérem Aloisem Hadamczikem. | foto: Michal KamarytČTK

9 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hokejová reprezentace je na mistrovství světa kousek od postupu do čtvrtfinále. Tým se i podle slov samotných hráčů jeví silně, ale trenér Alois Hadamczik zůstává opatrný. Nechce nic zakřiknout.

Jste na třetím mistrovství světa, je tento tým nejsilnější?
To se mě zeptejte, až turnaj skončí. Výsledky jsou zatím velmi dobré, ale víte, jak to chodí. Před čtyřmi lety v Praze jsme byli výborní a pak ve čtvrtfinále prohráli na penalty s USA. Dopředu říkat nic nebudu. Pojďme krok po kroku.

Pokud všechno půjde podle předpokladů, čeká vás ve čtvrtfinále znovu Švýcarsko. Už o tom přemýšlíte?
Ono v hokeji nechodí všechno podle předpokladů. Slováci ani nepostoupili ze základní skupiny, Norsko málem sebralo body Kanadě... O soupeři pro čtvrtfinále můžete spekulovat, ale to nic neznamená.

Zatím se můžete spolehnout na výkony první formace, je to tak?
Jsou v ní hráči, kteří mají za sebou spoustu těžkých zápasů a na mistrovství tým táhnou. Ale v mužstvu jsou také hráči, kteří toho odehrají míň a na ledě musí odpracovat maximum. Není to o tom dát gól, ale o tom, aby byl tým spjatý. Já jsem hlavně rád, že v kabině fungují mezilidské vztahy.

. co si myslí hráči?

Tomáš Kaberle
"Výkony mužstva mají postupnou tendenci, každým zápasem se lepšíme. Teď je důležité, aby se forma vystupňovala na čtvrtfinále, protože to je zápas, kvůli kterému tady jsme."

Patrik Eliáš
"Každý z kluků, co tady je, umí hrát ofenzivně i defenzivně. A vždycky se říkalo, že nejlepší obrana je útok. Když budeme mít puk pod kontrolou, budeme hrát dobře. Je tu výborná parta a věřím, že v dobrých výsledcích budeme jenom pokračovat."

Kdo z ostatních hráčů se vám líbí?
Mladý Krejčí, ten se hodně zlepšil, velmi dobře hraje Rolinek. Ještě trochu víc čekám od Irgla. Ale kluci dobře pracujou a chtějí se zlepšovat. To je důležité.

Poprvé hrál Michal Rozsíval, byl jste s ním spokojený?
Je to velmi dobrý hráč. Dokáže podržet puk a v pravý čas nahrát, podporuje útok. Máme sedm obránců, které můžeme pravidelně dávat do hry. Jsou taky beci defenzivní i do přesilovky. Obrana je zkrátka hodně vyvážená.

Dlouho jste usiloval o Milana Michálka, jste zklamaný, že nakonec nepřijel?
Mluvil jsem s ním. Třikrát byl na vedení klubu žádat, aby ho pustili, ale pokaždé ho striktně odmítli. On chtěl přijet, říkal, že se cítí dobře, ale San Jose se obávalo nějakého střetu, kde by mohlo dojít k úderu na hlavu. Byl z toho dost smutný, musím říct, že do národního týmu chtěl hodně.

Uzavřel jste tedy už definitivně soupisku?
Ano, Skuhravý byl dopsaný.Najdete na iDNES.czmobilní verze