Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dárky nemám, čekám na slevy, žertoval Jágr

11 2004
Praha - Česká hokejová hvězda je doma! Jaromír Jágr se na pár dnů vrátil do Čech v sobotu vpodvečer přistál na ruzyňském letišti. V příletové hale se objevil jen s jednou malou taškou přes rameno a má prý napilno. "Chci tady zařídit pár věcí a čím rychleji to udělám, tím dřív odjedu zpátky. Nechci do Omsku přiletět dva dny před zápasem, musím potrénovat," vysvětloval.

Jágr se do Česka vrátil poprvé od svého přestupu do Omsku. "A jsem tam hrozně spokojený. Všichni mi říkali, že si tam budu zvykat těžko, ale ve skutečnosti je to naopak," dodal.

Na mrazivé Sibiři prý nemá žádný problém. "Všechno tam funguje perfektně, zázemí je špičkové, organizace nemá chybu a i hráči jsou v pohodě. Je jenom škoda, že je to tak daleko."

V ruské lize se mu daří a diváci ho hltají podobně jako v Česku. Všechny hráče převyšuje a téměř v každém zápase sbírá body. Během devíti jich získal dvanáct. V několika utkáních se však stačil i poprat, což je pro Jágra hodně neobvyklé.

"V některých zápasech se to s hrubostí fakt přehání, to jsem nezažil ani v NHL," diví se Jágr.

Uznává však, že tamní hráči duely hodně prožívají. "Třeba ten poslední s Novosibirskem byl dost vyhecovaný. Navíc se na nás jako úřadujícího mistra každý chce vytáhnout."

Jágr se doma letos objevil naposledy, vánoční svátky bude trávit v Rusku. "Dárky ale ještě koupené nemám, čekám na slevy," zažertoval.

A jak se dívá na probíhající jednání hráčské asociace NHLPA s kluby. "Překvapilo mě, že asociace udělala takové ústupky. Snížení platů o 24 procent je fakt dost. Zvlášť, když ještě před měsícem mluvili o pěti procentech. Jsem zvědavý, kam až chtějí jít."

Jaromír Jágr odpovídá na dotazy novinářů po příletu do Prahy.

Jaromír Jágr.

Jaromír Jágr.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze