jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý podvečer. Vítejte u online přenosu z hokejové extraligy. Program 43. kolo nabízí pražské derby mezi Slavií a Spartou.

Domácí Slavia vévodí extraligové tabulce se 73 body. Sparta je čtvrtá, na svého dnešního soupeře ztrácí pouhé tři body.

0:16

Do šance se řítil slávista Beránek, trefil ale jenom soupeřova obránce.

Kafka

Rozhodčí: Minář (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 14 126

0:24

Vyloučen hráč Jiří Vykoukal (Sparta), 2 min. za Vysoká hůl

0:24

Přesilovkové komando doplňuje Jaroslav Bednář, který dvě předchozí utkání vynechal.

0:44

Vyloučen hráč Roman Červenka (Slavia), 2 min. za Držení hole
Slavia přišla o možnost přesilové hry.

1:43

Langhammer dostal puk zpoza branky, v ideální pozici ale trefil jen Furchův beton.

2:19

Do šance se dral po Výborného přihrávce Broš, i jeho ale Furch vychytal.

2:24

Sparta je v plném počtu a hraje kratičkou přesilovku.

2:44

Slavia je v plném počtu.

3:26

Bednář pálil po Červenkově přihrávce těsně vedle Pöpperleho tyčky.

4:58

Sklenář se dostal k odražené střele od modré, ale zblízka Pöpperleho nepřekonal.

6:19

Vyloučen hráč Michal Vondrka (Slavia), 2 min. za Hákování
Vondrka za brankou zbytečně zahákoval Látala a dostává za to dvě minuty.

6:55

Pilař sám poslal Spartu špatnou přihrávkou z obranného pásma.

7:15

Vykoukal prudce pálí od modré, Furch srazil betony včas.

8:05

Ke konci přesilovky velká šance Netíka, který projel mezi beky, při blafáku mu ale utekl puk.

8:19

Slavia hraje v plném počtu.

10:58

Vladimír Růžička (Slavia) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Tomáš Micka a Jiří Doležal. Stav zápasu Slavia - Sparta 1:0
Doležal obešel za brankou obránce a našel před brankou volného Růžičku, který zblízka otevřel skóre.

11:30

Sparta mohla srovnat po tečované střele Podlešáka, po které poskakoval puk kousek vedle tyčky.

12:45

Po nahrávce Broše nastal závar před Furchovou brankou, ale ten vedení Slavie udržel.

13:43

Útok Ton - Výborný - Kratěna dlouho držel Slavii v obranném pásmu, do lepší střelecké pozice se však nedostal.

16:27

Slavia odolala tlaku Sparty a hra se uklidnila. Do šance se přesto dostával Netík, rozhodčí ale odpískal ofsajd.

17:02

Vyloučen hráč Lukáš Špelda (Slavia), 2 min. za Podražení
Slávistický obránce Špelda před modrou podrazil Výborného.

18:00

Slavia dvakrát nedokázala vyhodit a umožnila Spartě pokračovat v jejím obranném pásmu. Ta si však šance nepřipravila.

18:55

Vhazovat se bude v obranném pásmu Slavie. Sparta se dožadovala dalšího vyloučení na straně Slavie, zákroky na Gulašiho a Tona potrestány nebyly.

19:01

Broš byl sám před brankou, puk bekhendem mohl dopravit do odkryté branky, ale minul.

19:02

19:59

Jaroslav Bednář (Slavia) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Roman Červenka a Jakub Sklenář. Stav zápasu Slavia - Sparta 2:0
Červenka dojel vyhozený puk a přihrál jej před branku na najíždějícího Bednáře. Pro něj už nebylo problémem překonat zkoprnělého Pöpperleho.

22:04

První vážnější šance ve druhé třetině. Obránce Žižka přejel modrou, poslal puk zadovkou na Bednáře. S jeho ranou si ale Pöpperle poradil.

22:33

Martin Podlešák (Sparta) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jakub Langhammer. Stav zápasu Slavia - Sparta 2:1
Langhammer nahodil puk na Furcha, ten se srazil s jedním ze svých obránců, takže kotouč pouze vyrazil do míst, kde stál Podlešák. Tomu stačilo udělat krátkou kličku a mohl zasouvat do prázdné branky.

24:39

Bednář s Červenkou mohli jít do protiútoku dva na jednoho, prvnímu jmenovanému se ale puk zamotal mezi brusle, takže ze šance nebylo nic.

24:59

Na ledě zůstal ležet slávista Růžička. Po chvilce se ale zvedl a hrál dál. Vylučovat se nebude.

26:20

Slavia opět v nadějné šanci, ale Čermák, který před brankou hledal Jelínka, pokazil přihrávku.

27:26

Další pěkná střela od Bednáře. Pöpperle betonem vyrazil.

28:20

U mantinelu se pošťuchovali Gulaši s Mickou, kteří se v této sezoně už spolu poprali. Rozhodčí ale nechal hru pokračovat.

29:18

Hra se přitvrzuje, Slávisté se dožadovali vyloučení za podražení Hrušky.

30:21

Vyloučen hráč Martin Podlešák (Sparta), OT 10 min. za Nesportovní chování
Podlešák protestoval proti odpískanému postavení mimo hru.

30:55

Gulaši tvrdě narazil na mantinel Doležala. Byl to hodně ostrý střet.

31:04

Jaroslav Bednář (Slavia) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Petr Jelínek. Stav zápasu Slavia - Sparta 3:1
Nádherný kousek od Jaroslava Bednáře! Jelínek vyhrál buly v obranném pásmu Sparty, poté odclonil dva hráče. Bednář mohl střílet, ale klubko hráčů objel a poté poslal puk lehce mezi betony Pöpperleho.

31:10

Diváci v zaplněné O2 Areně vyvolávají Bednářovo jméno. Slávistický kanonýr dvě předchozí utkání vynechal kvůli nachlazení, v obou byl na soupisce pro případné nájezdy.

33:10

Velká mela před brankou Slavie. Do sebe se pustili Micka a Černošek.

33:10

Oba týmy inkasovaly po 8 minutách za hrubost. V hlavní roli této hromadné bitky byli Micka a Černošek. Slávista měl nad sparťanem převahu. Černoška mlátil, i když už byl sparťanský obránce na kolenou.

34:26

Velká šance Sparty. Výborný si poradil se dvěma obránci i brankářem Furchem, místo střely ale ještě přihrával na volného Kratěnu, kterému puk přeskočil hokejku.

35:34

V šanci se ocitl slávistický útočník Červenka. Než si ale nachystal puk, dostal se do úhlu, Pöpperle tak jeho střelu bez problémů kryl.

35:44

Vyloučen hráč Tomáš Netík (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění

36:45

Puk se odrazil k volnému obránci Kadlecovi, ten ale tvrdou střelou minul.

38:49

Další nebezpečná střela Bednáře.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Slavia si v závěru druhé třetiny vedení bezpečně pohlídala. Ve druhé třetině se O2 Areně zaplnila, vypadá to na divácký rekord sezóny.

40:47

Třetí třetinu otevřela vondrkova propagační střela, s níž neměl Pöpperle potíže.

42:45

Sparta se tlačí do útoku, ale Slavia je v obraně pozorná.

43:06

Petr Ton (Sparta) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Ondřej Kratěna. Stav zápasu Slavia - Sparta 3:2
Tak přece Sparta snižuje. První střela hostí v této části hry padla branka. Ton dostal od Kratěny přihrávku na modrou, kotouč si zpracoval bruslí, popojel si a vypálil přesně mezi Furchovy betony.

43:42

Další šance Sparty, Furch zastavil výpad Podlešáka.

43:47

Jiří Vykoukal (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Michal Broš. Stav zápasu Slavia - Sparta 3:3
Broš vyhrál buly, okamžitě poslal puk na modrou, kde se napřáhl Vykoukal. Jeho rána šla nad pravé Furchovo rameno.

44:10

Šance na obou stranách: nejprve nebezpečně pálil Broš, na druhé straně se z bekhendu pokoušel prosadit Bednář.

45:45

Utkání nabírá neuvěřitelné obrátky, během jediné minuty stihli Broš s Látalem pokazit proútok dva na jednoho, poté zahrozil Netík a z protiútoku dvakrát střílel Bednář.

46:48

Hokejová paráda, překvapivě v podání obránce Libora Procházky. Při kličce jej soupeř rozhodil, Procházka však dokázal ještě přihrát puk zadovkou mezi nohama.

47:24

Divácký rekord sezony je potvrzen. Utkání sleduje 14 126 diváků.

48:49

Další dvě šance měla Sparta. Nejdřív Netík, při dalším střídání Kratěna.

49:09

Sklenář byl v nadějné příležitosti, ale nedotáhl svůj blafák do konce.

52:26

Sparta drží Slavii v jejím obranném pásmu, Podlešákova střela ale nemohla Furcha zaskočit.

52:48

Více práce měl slávistický brankář s dorážkou Netíka.

54:53

Hra má pořád skvělé tempo, ubylo ale šancí.

55:45

Neuvěřitelný závar před brankou Slavie. Postaral se o něj samostatnou akcí Netík, který poté společně s Brošem několikrát dorážel. Furch nakonec poskakující puk chytil do lapačky.

55:45

Omluvte prosím technické potíže, které nás během dnešního online přenosu provázejí.

57:17

Několik soubojů po sobě vypadalo na vyloučení, rozhodčí Minář ale ještě neudělil ve třetí třetině ani jeden trest. I díky tomu mohou diváci sledovat skvělou podívanou.

57:46

O další parádu se pokoušel Ton, ale přes dva obránce se nedostal.

58:47

Vyloučen hráč Marek Černošek (Sparta), 2 min. za Vysoká hůl
Tak vyloučení nakonec přišlo. Černošek složil za brankou Sparty slávistického útočníka Hrušku. Dostává 2 min za hru vysokou holí.

58:47

Vyloučen hráč Jaroslav Bednář (Slavia), 2 min. za Vysoká hůl
Na trestnou lavici se ale posadil také slávista Bednář.

58:57

Mohlo být rozhodnuto. Slávistický obránce Kadlec zůstal sám před Pöpperlem, ale jeho blafák gólem neskončil.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

60:45

Velká šance Tona. Ujížděl sám na Furcha, jeden ze slávistických obránců mu ale znemožnil zakončit.

61:12

Tvrdě pálil Gulaši, rozhodčí ale přerušil hru pro Kratěnovo postavení v brankovišti.

61:44

Hanzlík tvrdě srazil Hrušku, který ztratil stabilitu. Nevylučuje se.

63:01

Vyloučen hráč Michal Broš (Sparta), 2 min. za Podražení
Slavia může hrát v přesile čtyř mužů proti třem po celý zbytek prodloužení.

63:01

Slavia si bere oddechový čas.

63:08

Sparťané vyhazují kotouč.

63:56

Josef Beránek (Slavia) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence David Hruška a Jaroslav Bednář. Stav zápasu Slavia - Sparta 4:3
Slavia hrála přesilovku dost staticky, pak ale Bednář přihrál od modré na Hrušku, který zamíchal s pukem a našel před brankou volného Beránka. Slávistický kapitán mířil přesně k tyčce, Pöpperle se nestačil přesunout.

60:00

Skončilo dramatické utkání plné branek i tvrdých soubojů. Slavii pomohl odčinit předchozí prohru s Mladou Boleslaví návrat kanonýra Bednáře, který vstřelil dvě branky, připsal si i asistenci na vítězné trefě Beránka.

1. února 2015 15:00Slavia-Sparta 4:9
26. prosince 2014 18:20Sparta-Slavia 3:0
2. listopadu 2014 17:00Sparta-Slavia 0:1
21. září 2014 18:20Slavia-Sparta 2:5
2. března 2014 15:00Slavia-Sparta 3:2P
10. ledna 2014 18:20Sparta-Slavia 4:2
24. listopadu 2013 17:10Sparta-Slavia 3:0
11. října 2013 18:15Slavia-Sparta 0:6