Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Vítejte na online přenosu z kladenského hokejového stadionu, kde domácí Kladno hostí Karlovy Vary. Domácí jsou na posledním místě tabulky, Vary třetí od konce. Dá se tak očekávat tuhý boj.

0:45

Tlakem začínají hosté a vypadá to, že hned budou hrát přesilovou hru.

23 Pech

Rozhodčí: Svoboda (CZE), Turčan (CZE) - Pavlovič (SVK), Rozlílek (CZE)
Počet diváků: 2 250

1:20

Vary se poprvé v této přesilovce usazují v útočném pásmu, ale žádná z jejich střel brankáře Cikánka neohrozila.

2:03

Tentokrát už jedna ze střel prověřila domácího brankáře, ale ten puk v klidu chytá. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce. Do konce přesilovky něco přes půl minuty.

2:44

Vyloučen hráč Pavel Patera (Kladno), 2 min. za Podražení
Souběžně s návratem kladenského hráče putuje na trestnou lavici další z domácích. Ty tak zápas začínají řadou oslabení.

3:11

První vážnější situace před domácím Cíkánkem, ale Hřebejkova aktivita k brance nevedla. Bude se jen vhazovat před kladenskou brankou.

3:55

Domácí se už oklepávají a podruhé za sebou vyhazují.

4:54

Lukáš Pech (K. Vary) vstřelil branku (9. gól v play-out), asistence Dmitrij Cyganov a Jan Košťál. Stav zápasu Kladno - K. Vary 0:1
Domácí přežili dvě oslabení, ovšem už nezvládli následný nájezd soupeře. Před brankou se prosadil svým důrazem Pech. CIkánek už v tu chvíli ležel bezmocně na zemi.

5:40

Vyloučen hráč David Balázs (K. Vary), 2 min. za Držení hole
První šance pro domácí zachytit tempo zápasu, budou hrát přesilovku.

6:05

Hned na jejím začátku měl šanci Bělohlav, ale jeho pěkná střela zápěstím skončila jen v lapačce Mensatora.

6:53

Pavel Patera (Kladno) vstřelil branku (16. gól v play-out), asistence Richard Diviš a František Kaberle. Stav zápasu Kladno - K. Vary 1:1
Po necelé minutě kladenští využívají přesilovku. Za brankou se prosadil Diviš a puk ideálně naservíroval před branku Paterovi.

8:30

Už delší dobu se hraje okolo branky domácích. Ti sice odehráli skvělou přesilovku, dokázali vyrovnat, ale dál nestíhají karlovarské tempo.

9:45

Zápas po atraktivním začátku ztrácí náboj. Oba týmy jakoby odpočívaly po dvou rychlých brankách.

10:10

Máme za sebou první polovinu první třetiny. Stav je sice vyrovnaný, ale karlovarští jsou dál aktivnějším týmem.

11:45

Domácí se přeci jen snaží protlačit do útoku, ale moc se jim to nedaří. Místo toho ztrácejí zbytečně špatnou rozehrávkou puk a nabízejí přečíslení hostům.

12:30

Domácí brankář Cikánek musí být neustále v pozoru. Karlovarští na něj neustále najíždějí a vytvářejí si slibné příležitosti. Zatím je to však bez efektu.

12:45

Už už se do nadějné šance dostával kladenský Frolík, ale puk mu v rozhodující chvíli přeskočil hokejku.

13:50

A opět je tu podobný obrázek, jako po většinu první třetiny. Domácí jsou v obranném pásmu a brání se atakům Varů. Ránu Noska od modré Cikánek chytá.

15:30

Hra se dál odvíjí v útočném pásmu Varů. Zápas ovšem moc svižných momentů nenabízí.

16:19

Osmělují se také hosté, ale Mensator jejich střely od modré bezpečně vyráží do rohu kluziště. Teď se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

16:42

Vyloučen hráč Martin Frolík (Kladno), 2 min. za Sekání
Domácí hráli v těchto fázích zápasu velmi sympaticky, začali se tlačit do koncovky. Zbrdilo je ovšem Frolíkovo zbytečné vyloučení.

17:40

Varům se přesilovka nedaří, domácí už podruhé v klidu vyhazují.

18:43

Přesilovka končí, karlovarští si nevypracovali žádnou šanci. V podstatě se ani neusadili v útočném pásmu.

18:59

Pavel Patera (Kladno) vstřelil branku (17. gól v play-out). Stav zápasu Kladno - K. Vary 2:1
Z ničeho nic udeřilo na druhé straně, když Dobroň hloupě přišel na modré o puk a Patera svůj nájezd bezpečně proměnil střelou pod Mensatorem.

19:30

Kladenstký kapitán Patera je při chuti. Jeho další šanci likviduje na poslední chvíli jeden z hostujících obránců.

20:30

Hosté se hned od úvodu druhé třetiny snaží něco s nepříznivým vývojem zápasu udělat, ale v koncovce zůstávají žalostní.

21:20

Karlovarštví se neustále pouští do nových a nových útoků, ovšem tím jejich snaha končí. Cikánek zatím nemusí vůbec zasahovat.

22:45

Většina druhé třetiny se zatím odehrává v obranném pásmu Kladna. Teď to zkoušel z levého kruhu Balázs, ale Cikánek puk vyrazil.

23:38

Mezi kruhy se dostal ke střele hostující Čachotský, ale Cikánek puk zachytil mezi betony.

24:20

Kladenští jsou pod tlakem, tím se jim ale otvírají možnosti pro brejky. V brance Varů je ale zatím skvělý Mensator.

24:50

Domácí Bílek střílel nebezpečně za obráncem, ale Mensator puk vyrazil vyrážečkou do rohu kluziště.

25:45

Jestli první třetina nenabídla i přes tři branky atraktivní podívanou, tenrokrát se diváci rozhodně nenudí. Útoky se střídají na obou stranách, brankáři musí být neustále ve střehu.

26:50

Kladenský Martin Procházka se dostával do slibné příležitosti, v rozhodující chvíli však dostal dlouhou přihrávku a puk zachytil až vedle branky odkud nemohl brankáře Mensatora ohrozit.

28:30

Hraje se stále ve svižném tempu, obě mužstva se pouští do rychlých protiútoků. Rozhodně je na co se dívat.

29:11

Hra je po delší době přerušena, když střelu kladenského Stielera chytil Mensator. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.

30:20

V těchto chvílích se hra příliš nepřerušuje, má rychlé tempo. Oba týmy chtějí soupeře překvapit chytrou přihrávkou. Zatím však mají navrch obránci.

31:28

Vítězslav Bílek (Kladno) vstřelil branku (6. gól v play-out), asistence Jaroslav Kalla. Stav zápasu Kladno - K. Vary 3:1
Nádherná akce, kdy na Mensatora jeli dva osamocení hráči Kladna. Ti si puk narazili a Bílek střílel do naprosto opuštěné branky.

31:44

David Stieler (Kladno) vstřelil branku (12. gól v play-out), asistence Radek Bělohlav a Ondřej Šmach. Stav zápasu Kladno - K. Vary 4:1
Exhibice domácích pokračuje. Ti šestnáct vteřin po třetí brance přidávají i čtvrtý zářez. Mensator byl překonán opět ve chvíli, kdy už ležel bezmocně na ledě. Obránci ho nechali na lopatkách a Stieler mohl puk pohodlně dorazit do sítě.

32:48

Hosté jsou omráčeni drtivým nástupem kladenských. Ti během čtvrt minuty dali dvě branky a dál útočí.

34:00

Hra se trošku uklidnila. Domácí fanoušci jsou ve varu, skandují jména svých borců. Na ledě je však už klid.

34:31

Šmach si najel před branku, dostal přesnou přihrávku, ale jeho střelu chytil do lapačky Mensator.

35:41

Domácí povzbuzeni návštěvou Jaromíra Jágra dál bojují o další důležité body. Dnes to zatím pro ně vypadá velmi nadějně. Ovšem karlovarští se nevzdávají a útočí.

36:20

Snaha hostů vypadá velmi marně. Většinu času jsou ve svém obranném pásmu.

36:33

Vyloučen hráč Marek Melenovský (K. Vary), 2 min. za Napadení
Do konce druhé třetiny už se hostům jen těžko povede se zápasem něco udělat. Čeká je dvouminutové oslabení.

37:37

Jan Eberle (Kladno) vstřelil branku (12. gól v play-out), asistence Pavel Patera. Stav zápasu Kladno - K. Vary 5:1
Další využitá přesilovka domácích a opět u toho byl skvělý Patera. Ten našel před brankou volného Eberleho, ten už neměl problém s bezchybnou koncovkou.

37:56

Kladenští jsou neuvěřitelně na koni. Tentokrát ovšem při Mensatorovi stálo štěstí. Skóre zůstává o čtyři branky.

38:13

Po delší době se bude vhazovat po levé ruce domácího brankáře Cikánka.

39:37

Do konce druhé třetiny už zbývá jen pár vteřin. Domácí tuto část zápasu naprosto ovládli a zaslouženě vedou. Fanoušci je vytleskávají ve stoje.

40:40

Hned v úvodu třetiny se pustil do odvážného sóla domácí Eberle, ale šikovné zakončení mu Mensator lapil.

41:40

Kdo čekal tlak hostů, zatím musí být zklamán. Domácí kontrolují začátek třetiny a mají častěji puk na svých holích.

42:55

Vary rozhodně nepředvádějí bezhlavé útočení. Naopak se nechávají strhnout ke klidnějšímu tempu hry.

43:15

Hosté se snaží rozjet nějakou kloudnější akci, ale kladenští je nepouštějí ani na svou polovinu.

43:32

Vyloučen hráč Milan Toman (Kladno), 2 min. za Krosček
Domácí nabízejí karlovarským šanci ke zkorigování výsledku. Tomanův ostrý zákrok byl oceněn dvěma minutami.

45:07

Karlovarští jsou natlačeni před Cikánkem, ale zatím jsou jejich útoky bez efektivnějšího zakončení.

45:31

Prudká střela karlovarského Pecha skončila jen na vyrážečce brankáře Cikánka. Hosté tlak mají, ale jejich koncovka je zatím skutečně mizerná.

46:27

Teď vyslal hostující Dobroň střelu z nouze, když neměl komu přihrát. Cikánek si s jeho pokusem naprosto bez problému poradil.

47:20

I po konci přesilovky zůstávají dál karlovarští natlačeni v útočném pásmu. Jejich trápení v koncovce však nebere konce.

48:04

Hostující Skladaný navážel puk do útočné třetiny, ale jeho lob zachytil Cikánek. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

48:40

Domácí se v těchto chvílích jen brání, občas se jim podaří vyhodit, ale tím jejich práce končí. Na tahu jsou evidentně hosté.

49:55

Kladenské hokejisty mocně povzbuzují diváci, ti se ale nemohou z tlaku hostů vymanit.

50:40

Po delším čase se mohli prosadit domácí, jmenovitě Bělohlav, ale jeho chytrý útok zpoza branky dokázal Mensator přečíst a levým betonem byl u své tyčky včas.

51:50

Hra se trošku vyrovnala. I kladenští se dostávají do zakončení.

53:10

Domácí publikum už se raduje z vítězství. Jejich hráči chytli druhý dech a snaží se zvýšit svůj náskok.

53:18

Vyloučen hráč David Nosek D. (K. Vary), 2 min. za Podražení

54:02

Kladenští si přesilovku užívají, svého soupeře drží v šachu. Občas někdo z nich zkusí vystřelit, ale Mensator jejich pokusy zatím chytá.

54:43

Zblízka střílel prudce autor čtvrté branky domácích, Stieler. Mensator však proti jeho projektilu vytasil bravurně svou lapačku.

55:30

Z podobné pozice jako před chvílí Stieler to zkoušel domácí Frolík, ale branku minul.

56:59

Hosté evidentně zápas vzdali. Vpředu už nejsou vůbec nebezpeční. Naopak kladenští chtějí ještě nějakým gólem potěšit své příznivce.

57:49

Stadionem se valí vítězné chorály. O vítězi se zdá je rozhodnuto. Kladenští hokejisté navíc neustále drží puk ve své moci.

58:40

Hra už nemá žádný spád. Oba týmy čekají na závěrečnou sirénu.

59:00

Přeci jen se ještě mohl prosadit hostující Skladaný, ale se svou šancí nenaložil ideální. Vary tak dál trápí koncovka. V té jsou skutečně mizerní.

59:40

Malé oživení na závěr zápasu. Tři kladenští jeli na Mensatora. Nakonec to překombinovali a ani nevystřelili.

3. března 2024 16:30Kladno-K. Vary 1:4
23. ledna 2024 17:30K. Vary-Kladno 4:1
8. prosince 2023 18:00Kladno-K. Vary 2:3N
22. října 2023 15:30K. Vary-Kladno 1:2
5. března 2023 16:30Kladno-K. Vary 5:4
20. ledna 2023 17:30K. Vary-Kladno 4:2
4. prosince 2022 16:00Kladno-K. Vary 4:1
21. října 2022 17:30K. Vary-Kladno 4:3