jen za 89 Kč/měsíc

Kladenský stadion je z velké části zaplněn. I když se jedná o souboj týmů ze spodku tabulky, náboj a kvalitu rozhodně mít bude.

Vítejte na dalším z řady online přenosů z hokejové extraligy. Dnes se v Kladně proti sobě postaví aktuálně dva nejhorší celky tabulky, pražská Sparta a domácí Kladno.

1:20

Aktivněji začali hosté, ale buly v útočném pásmu nedokázali vyhrát.

Rozhodčí: Turčan (CZE), Souček (CZE) - Bádal (CZE), Kalivoda (CZE)
Počet diváků: 3 565

2:33

Ani tentokrát nebyl na buly úspěšný útočící tým. Kladenští tak musí rychle spěchat do obrany.

3:44

Vyloučen hráč Jaroslav Mrázek (Kladno), 2 min. za Faul loktem
Bude se hrát první přesilová hra. Domácí Mrázek zbytečně fauloval a Sparta má šanci udělat něco s nerozhodným stavem.

5:37

Radek Smoleňák (Sparta) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jiří Vykoukal a Michal Gulaši. Stav zápasu Kladno - Sparta 0:1
Vykoukal zkušeně naznačil střelu a místo ní našel volného Smoleňáka u tyčky.

7:00

Sparta si užívá, že se jí konečně podařilo vstřelit první gól v zápase. Tlačí se dopředu, ale do šance se nedostává.

8:20

Poprvé o sobě dává vědět také Kladno, které žene dopředu slušná divácka kulisa. Pöpperle ale drží čisté konto.

9:44

Jaroslav Kalla (Kladno) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jakub Valský a Radek Bělohlav. Stav zápasu Kladno - Sparta 1:1
Valský zavezl puk do pásma a nahrál mezi kruhy, kde byl volný Kalla. Ten ideálně trefil puk a prostřelil Pöpperleho.

10:43

Vyloučen hráč Antonín Melka (Kladno), 2 min. za Hrubost
Domácí hokejisté jsou velmi nabuzení. Teď se doslova poprali o puk v brankovišti Sparty. Trestem to odnesl na každé straně jeden hráč.

10:43

Vyloučen hráč Jan Hanzlík (Sparta), 2 min. za Hrubost
Za vzájemnou strkanici před brankou Sparty následovalo vzájemné vyloučení.

11:26

Obránce Salcido měl dobrou šanci, střílel z pozice mezi kruhy. Falter ale zasáhl betonem.

12:43

Oba týmy jsou v pěti, hra 4 na 4 přinesla jen neúspěšný pokus Tona o průnik jeden na jednoho.

13:30

Hovorkovo nahození končí v náručí Pöpperleho.

14:54

Vyloučen hráč Karel Hromas (Sparta), 2 min. za Hákování

16:12

Mrázek se dostal k volnému puku a trefil boční tyčku.

16:59

Kladno mělo v přesilové hře velkou řadu šancí, ale ani jednu nedokázalo proměnit. Sparta už je v plném počtu. Dál však zůstává pod tlakem.

17:30

Po delší době se sparťané dostali z vlastního obranného pásma. Bude se vhazovat u Faltera.

18:27

Jan Eberle (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence David Stieler a Marek Hovorka. Stav zápasu Kladno - Sparta 2:1
Sparťané nezvládli přihrávku na útočné modré. Byl z toho protiútok, který zakončil přízemní střelou na zadní tyč Eberle.

18:55

Už to mohlo být o dvě branky, ale Sacha Treille na sparťanského brankáře v dobré pozici nevyzrál.

19:30

Běží poslední vteřiny první třetiny. Kladenský stadion je ve varu. Další branky už se ale nejspíše nedočká.

21:10

Úvod druhé části patří Pražanům. Šance však zatím žádná.

21:55

Hra se srovnala. Do útoku se ženou po získání puku oba týmy. Nyní měl možnost kladenský Hovorka, ale obránce ho z dobré střelecké pozice odtlačil.

22:48

Teprve teď přichází první přerušení hry ve druhé třetině. Puk skončil v rukavici Faltera. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

24:00

První čtyři minuty druhé části nepřinesly žádnou výraznější šanci.

24:45

Sparťané nyní zatlačili domácí na minutu do obranného pásma. Falter však zasahovat nemusel.

25:27

Sparta se sice stále více tlačí do útoku, ale o to více otevírá zadní vrátka. Kladno tak několikrát naznačilo, že by mohlo zlobit z rychlých protiútoků.

27:01

Vyloučen hráč Michael Zacpálek (Sparta), 2 min. za Podražení
Brejk kladenských hráčů byl zastaven až faulem. Domácí čeká dvouminutová přesilovka.

28:50

Přesilovka je Kladnu dobrá jen k tomu, že už není pod tlakem. Samo však žádnou šanci nemá.

28:59

Vyloučen hráč Sacha Treille (Kladno), 2 min. za Vysoká hůl
Přesilová hra končí pro Kladno o dvě vteřiny dříve. Za hru vysokou holí jde na trestnou lavici Sacha Treille.

29:50

Hokejisté Sparty pořádně zatlačili domácí do obranné ulity. Ti nebyli několikrát schopni vyhodit jasný puk a tak se dál musí bránit bez střídání.

30:30

Až půl minuty před koncem přesilovky přišlo první vyhození a všichni hráči spěchali na střídačku.

31:17

Vyloučen hráč Sacha Treille (Kladno), 2 min. za Hrubost
Treille byl podražen v útočném pásmu, když najížděl z úhlu na branku. Rozhodčí to však jako faul neposoudil a tak se Treille pomstil alespoň na Gulašim. Vzájemná potyčka skončila vyloučením obou hráčů.

31:17

Vyloučen hráč Michal Gulaši (Sparta), 2 min. za Hrubost

31:50

V tlaku je Sparta. Falter musel hned dvakrát zasahovat.

33:20

Hanzlík si dojel k puku těsně před Falterem, ale mířil zblízka nad.

35:12

Druhá třetina nenabízí žádné vyložené šance. Stav se tak nemění a domácí fanoušci mohou být spokojeni.

35:35

Náznak šance na domácí straně, ale střela nemířila mezi tyče.

35:57

Vyloučen hráč Ondřej Šmach (Kladno), 2 min. za Zdržování hry

37:20

Kladno poprvé vyhodilo. Dál se ale musí bránit.

37:59

Látal ujel všem a mířil zcela sám na Pöpperleho. Nakonec byl zezadu faulován a bude tu trestné střílení.

0:0
37:59

Martin Látal (Kladno) nájezd neproměnil.

Látel to zkusil mezi betony, ale neuspěl. Hra bude pokračovat za stavu 2:1 pro Kladno.

39:01

Treille se ocitl po ostrém zákroku na ledě. Rozhodčí sice přerušil hru, ale jen kvůli ošetřování kladenského hráče. Vylučovat nebude, což se nelíbí domácím příznivcům.

39:30

Stadionem se nesou nadávky na sparťanské hokejisty.

39:32

Vyloučen hráč Milan Toman (Kladno), 2 min. za Hákování
Kůrka najížděl z úhlu na Faltera. Toman ho zahákoval a půjde na trestnou lavici. Výborný si ještě chce u rozhodčího vyprosit trestné střílení. To se mu však nedaří.

40:10

Sparta má dvacet minut na to, aby něco udělal s nepříznivým výsledkem. V dohánení skóre je však přeborník, tak uvidíme, zda to potvrdí i dnes.

42:01

Obrovský závar Sparty. Falterovi vypadl puk a nechal za sebou odkrytou branku. Hosté toho však nedokázali trestuhodně využít.

43:30

Kladno už po návratu Tomana na led srovnalo hru a rovněž se pouští do útoku.

44:50

Kladno se hodně osměluje a využívá volného prostoru v obraně Sparty. Žádná akce však nebyla dotažena až do koncovky.

46:25

Vyloučen hráč Tomáš Karpov (Sparta), 2 min. za Naražení zezadu

47:50

Tohle je možná nejlepší dnešní kladenská přesilovka. Ovšem šance v jejím úvodu zůstaly nevyužity. Především díky skvěle chytajícímu brankáři Sparty.

48:50

Sparta už je v plném počtu, přesto měli další šanci domácí. Sparta má však jistotu v brance.

51:07

Po delší odmlce se dostla ke střele sparťan Bartánus, ale jeho ostrý projektil trefil jen Faltera. Kladenský brankář zasáhl i o pár vteřin později. Nyní se vhazuje po jeho levé ruce.

51:25

Kladenský Melka ujel kolem mantinelu, ale jeho střela byla zblokována a nedostala se ani k brance Sparty. Následovala další z řady potyček.

51:25

Vyloučen hráč Doug O Brien (Sparta), 2 min. za Hrubost
Vyloučen je však pouze hostující hráč.

52:25

Mrázek střílel dvakrát z mezikruží, ale ani jednou branku netrefil.

52:41

Vyloučen hráč Jan Hanzlík (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění
Tvrdá hra Hanzlíka přesáhla rámec pravidel. Kladno čeká 44 vteřin dvojnásobné přesilovky.

53:12

Jaroslav Mrázek (Kladno) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Pavel Patera a Milan Toman. Stav zápasu Kladno - Sparta 3:1
Dlouho to vypadalo, že se kladenští přes obětavou sparťanskou hradbu neprosadí. Pak však Patera přiťukl Mrázkovi a ten nekompromisně propálil vše, co měl před sebou.

55:14

Vyloučen hráč Jindřich Kotrla (Kladno), 2 min. za Hákování
I Sparta bude mít možnost přesilové hry. Má pět minut na to, aby dala dvě branky a alespoň srovnala.

55:14

Sparta si vzala oddechový čas.

55:50

Kladno už jednou vyhodilo, přesto je pod tlakem. Do konce zápasu zbývají čtyři minuty.

56:30

Bělohlav s Kuchlerem mohli definitivně rozhodnout, ale svůj únik 2 na 1 zakončili střelou vedle.

57:10

Tři minuty do konce, Kladno vyhodilo.

58:00

Závěr se nezdá příliš hektický. Domácí diváci tleskají svým hokejistům, kteří sice jsou pod tlakem, ale celkem v pohodě drží dvoubrankový náskok.

58:20

Bělohlav ujel po levé straně, ale sparťanský brankář si s jeho střelou poradil.

58:55

Látal nahrál Kuchlerovi před branku, ale Sparta odolala. Stejně jako o pár vteřin později. Teď se bude vhazovat v jejím obranném pásmu. Zdá se, že je rozhodnuto.