jen za 49 Kč/3 měsíce

Vítejte u on-line přenosu z tradičně zaplněné haly Rondo, kde domácí Kometa zahajuje sérii pěti domácích zápasů proti Českým Budějovicím.

0:25

Domácí navrátilec Dopita nastupuje v prvním útoku s křídly Eratem a Hubáčkem, úvodní akce jim ale nevyšla a vhazovat se bude před brněnskou brankou.

1:27

Brněnským obráncům pláchnul Podlešák, protlačil se až před Hoviho, tváří v tvář brankáři Komety ale branku minul.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Souček (CZE) - Rozlílek (CZE), Lhotský (CZE)
Počet diváků: 7 200

2:27

Mezi budějovickými obránci se prosmýkl Hubáček, neměl už ale dost klidu na zakončení a brankář Kovář tak odolal.

2:54

Vyloučen hráč Lukáš Květoň (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování

3:36

Hosté zatím zvládají oslabení s přehledem s pukem na holích.

4:09

Jen co se Kometa dosala do pásma, měla velmi dobrou šanci, ale Huml střelou z první z ideální pozice těsně minul branku.

4:54

Budějovice oslabení přežily, s výjimkou Humlovy šance se Kometa k ničemu nedostala.

5:42

Domácího brankáře prověřil Kašpařík, šlo však spíš o propagační pokus, který Hovi bez problémů vyrazil.

6:04

David Kuchejda (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Tomáš Mertl. Stav zápasu Kometa - Č. Budějovice 0:1
Hodně šťastný gól Budějovic. Kuchejda přihrával před branku, kde se puk od brusle obránce Protivného odrazil mezi betony Hoviho, který s tečí vlastního spoluhráče nepočítal.

7:29

Kometa se zatím prosazuje ztěžka, naposledy Zubíčkova prudká přihrávka skončila zakázaným uvolněním.

8:07

Dopita se ocitl ve slušné pozici, ještě však přihrál dozadu Houdkovi, jehož střelu budějovičtí obránci zblokovali.

9:28

V útočném pásmu teď chvíli operovali hosté, Brňané se k nevoli diváků osvobodili jen zakázaným uvolněním.

9:57

Další icing Komety. Ta má s aktivní budějovickou hrou velké problémy.

10:26

Do třetice zakázané uvolnění domácích. Jejich rozehrávka je hodně kostrbatá.

11:08

Z další mizerné rozehrávky Komety vznikla šance pro Pletku. Jeho první střela ale skončila na bruslích obránce a druhá vedle.

12:03

Vyloučen hráč Pavel Zubíček (Kometa), 2 min. za Sekání

12:08

Od modré čáry tvrdě pálil Vydarený. Domácí gólman puk pořádně neviděl, přesto jej dokázal vyrazit.

12:56

Kometa si málem dala druhý vlastňák, tentokrát se však puk od Mojžíše odrazil těsně vedle branky.

13:48

Kometa si po delší době vyslechla potlesk svých fanoušků, druhou část oslabení zvládá s přehledem.

13:52

Po buly v útočném pásmu pálil od mantinelu Kotaška, Hovi puk schoval ve výstroji.

14:03

Kometa je v pěti.

15:17

Brňané po dlouhé době navštívili budějovické pásmo, zdrželi se ale jen chvíli.

15:43

Mezi kruhy dostal nabito Malec, puk však trefil tak špatně, že místo střely vyslal na budějovického brankáře jen neškodný oblouček.

15:55

Hoviho lapačka máchla vzduchem a zachytila šikovný pokus hostujícího Květoně.

16:23

Hostující Kovář si po dlouhé době připsal ostrý zákrok, když betonem vyrazil Mojžíšovu ránu od modré.

17:35

Vyloučen hráč Richard Stehlík (Kometa), 2 min. za Krosček
Domácí obránce příliš vehementně bránil brankáře Hoviho.

18:14

Brňané dlouho nemohli vyhodit, nakonec jim pomohlo postavení hostujícího hráče v brankovišti.

18:34

Hovi vyrazil nepříjemný přízemní pokus Snopka.

18:46

Vyloučen hráč Roman Pšurný (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování
Bude se hrát čtyři na čtyři.

19:01

Mezi kruhy si najel hostující Gulaš a z dobré pozice jen o kousek minul horní roh brněnské branky.

19:45

Kometa už hraje přesilovku, ale na velkou výhodu to nevypadá. Diváci nespokojeně pískají.

20:00

Budějovice byly na střely aktivnější 11:7 a po první třetině zaslouženě vedou. Kometa zatím působí hodně vykolejeně.

20:46

Kometa začala druhou třetinu v početní výhodě, ale kromě střely Stehlíka od modré z ní nic nevytěžila.

21:30

Elitní brněnský útok soupeře na chvíli zmáčkl, s Kvapilovým pokusem si ale Kovář poradil.

22:49

Vyloučen hráč Radek Dlouhý (Kometa), 2 min. za Podražení
Nápor domácích je přerušen faulem, v budějovické výhodě ještě musel lapačkou zasahovat Hovi.

23:30

V přesilovce zatím hosté nic nevymysleli.

23:40

Hoviho ohrozil až Gulaš, brněnský brankář byl pozorný.

23:45

A Hovi zneškodnil i Ptáčkovu ránu od modré.

24:49

Kometa oslabení přežila bez úhony.

26:03

Kometa se vůbec nemůže dostat do rytmu, má problém přejít i červenou čáru, natož proniknout do útočného pásma.

27:19

Vyloučen hráč Jakub Langhammer (Č. Budějovice), 2 min. za Držení protihráče
Faul u mantinelu. Pomůže domácím do sedla?

27:45

Mojžíš neprve dělovkou trefil budějovického beka, následně už pálil na branku, kde byl však pozorný Kovář.

28:39

Brňané zatím v přesilovce dokážou vymyslet jen střely z dálky. Tu Houdkovu Kovář jen vyrazil, následně se k němu však puk bezpečně vrátil.

29:00

Petr Hubáček (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Roman Erat a Jiří Dopita. Stav zápasu Kometa - Č. Budějovice 1:1
Kometa se pokusila o kombinaci až "do kuchyně" a hned slavila úspěch. Eratovu přihrávku od brankové čáry doklepnul z brankoviště do sítě Hubáček.

29:34

Kometa ožila. Závar před budějovickou brankou zakončoval Kvapil, brankář jeho nedůrazný pokus vyrazil.

30:44

Kamil Brabenec (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Tomáš Malec a Pavel Mojžíš. Stav zápasu Kometa - Č. Budějovice 2:1
Brabenec si počíhal za budějovickou obranou na přihrávku a jel sám na Kováře, kterého si forhendovou kličkou položil a následně po ledě zasunul puk do brány. Nádherně provedený blafák.

31:40

Skoro půlku zápasu působila Kometa mdle a neškodně, vyrovnávací gól ji však probudil a od té doby hosty přehrává. Druhý gól sice padl z brejku, ale byl výsledkem předchozího tlaku.

31:54

Zchladit nadšení vyprodaných tribun se pokusil Gulaš, brněnský gólman Hovi proti němu však pohotově vyjel a tvrdou střelu z úhlu vyrazil.

32:14

Vyloučen hráč Radim Hruška (Kometa), 2 min. za Hákování
Hosty může vrátit do hry přesilovka.

32:18

Hned po buly zkoušel od modré štěstí Vydarený, jeho střela skončila nad.

32:57

Budějovice zahodily neuveřitelnou šanci. Hovimu propadl puk za záda a dorážka jednoho z útočníků projela po brankové čáře, ne však za ni!

34:14

Zbytek oslabení ustála Kometa bez nejmenších problémů a nadšená hala bouří.

34:32

Hned co byli domácí v pěti, pustili se do útoku, a Kovář musel ustát atak Dopity.

35:08

Radim Hruška (Kometa) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Tomáš Houdek a Jaroslav Svoboda. Stav zápasu Kometa - Č. Budějovice 3:1
Budějovice úplně vypadly z role. Houdek vysunul dlouhou přihrávkou Hrušku, který z mírného úhlu zamířil přesně ke vzdálenější tyči na Kovářovu vyrážečku.

36:15

A domácí mohli přidat další gól. Po Zubíčkově střele dorážel Huml, tentokrát však byl úspěšnější hostující brankář. Po jeho zákroku se na ledě strhla mela.

36:15

Vyloučen hráč Jan Snopek (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování
Potyčka zůstala bez trestu, Snopek fauloval už předtím.

36:45

Svižnou brněnskou kombinaci zakončil Mojžíš nepovedenou střelou do ochranné sítě. Je to ale jedna z mála věcí, co se Kometě v posledních minutách nepovedla.

37:04

V další dobré šanci Erat, střelu k bližší tyč likvidoval Kovář betonem.

38:00

Kamil Brabenec (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Marek Kvapil a Tomáš Protivný. Stav zápasu Kometa - Č. Budějovice 4:1
Tohle byla hodně kuriózní trefa. Nejprve chtěl z první vypálit Protivný, střela mu však nesedla a puk se odrazil ke Kvapilovi. Ani ten netrefil puk pořádně a tak se ke slovu dostal Brabenec, který z úhlu uklidil kotouč přes ležícího Kováře do sítě.

38:50

Vyloučen hráč Richard Stehlík (Kometa), 2 min. za Podražení

39:20

Hosté jsou logicky otřesení a přesilovka se jim nedaří.

39:55

Budějovice jsou v přesilovce neškodné a domácí fanoušci aplaudují svému týmu vestoje.

40:00

Ve druhé třetině přestřílela Kometa soupeře 16:9, celkově vede na střely 23:20. Důležitější je však poměr gólů 4:1. Brňané hráli přesně 29 minut mizerný zápas, od vyrovnání však naprosto ovládli led a předvedli skvělý výkon.

40:20

Budějovice hrají přesilovku, ale stále bez úspěchu.

40:50

Na konci přesilovky se k odraženému puku dostal Květoň, domácí brankář jeho pokus betonem vyrazil. Nic víc hosté v početní výhodě nevymysleli.

42:45

Hra se teď odvíjí ve středním pásmu, což domácímu týmu stačí.

44:00

Ve třetí třetině zatím mnoho zajímavého vidět není, ale brněnským fanouškům to nevadí a spokojeně pějí chorály.

45:26

Ivo Kotaška (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Michal Mikeska. Stav zápasu Kometa - Č. Budějovice 4:2
Hosté zničehonic snižují. Kotaškova střela se po nejméně dvou tečích odrazila do horního rohu Hoviho branky.

47:24

Budějovice nyní Kometu zlobí, Hovi musel vyrážet střelu Pletky.

48:20

Vyloučen hráč Tomáš Protivný (Kometa), 2 min. za Zdržování hry
Protivný nebyl atakován, přesto vyhodil puk do hlediště a Budějovice mají šanci zdramatizovat zápas.

48:50

Kometa měla velké štěstí. Pšurný se proháčkoval domácí obranou a sám před Hovim přestřelil, puk se odrazil k Mikeskovi a jeho dorážku finský brankář vleže na brankové čáře zázračně chytil.

49:58

Budějovice hrají přesilovku velmi dobře, Květoňovu střelu odvrátila až spojnice brněnské branky!

50:20

Kometa je v pěti, předtím v oslabení prožila krušné chvíle.

51:12

René Vydarený (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Rostislav Martynek a Ivo Kotaška. Stav zápasu Kometa - Č. Budějovice 4:3
Teď přišlo to, o co si Kometa laxní hrou koledovala. Podlešák hledal před brankou Kašpaříka, ten byl zablokován, ale puk se dostal k Martynkovi a poté k Vydarenému, který z poměrně ostrého úhlu prostřelil Hoviho.

51:50

O odpověď se pokoušel Stehlík, jeho pokus od mantinelu ale budějovický brankář lapačkou chytil.

51:56

Po buly se v dobré pozici ocitl domácí Jaroslav Svoboda, branku ale minul.

52:04

Vyloučen hráč Lukáš Květoň (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

52:30

Hostující brankář Kovář vyrazil střelu Malce a jeho spoluhráči vzápětí odpálili puk do bezpečí.

53:05

Teď se Kovář vyznamenal. Nejprve s námahou vyrazil povedenou Bičánkovu ránu z prvni a vzápětí ustál i dorážku Hrušky.

53:33

Budějovický gólman si připsal další dva zákroky, pak se Kometa sama vyhnala z útočné třetiny.

54:04

Budějovice jsou kompletní a mohou se pokoušet o vyrovnání.

55:05

Při Kometě dnes stojí všichni svatí. Hosté rozebrali brněnskou obranu a zdálo se, že Mikeska zblízka musí dát gól, jenže Hovi zázračně betonem vyrazil na tyč!

56:17

Budějovicý tlak pokračuje.

56:43

Nyní je k vidění strhující hokej. Dopita v brejku nabil Stehlíkovi, ten z mezikruží těsně minul horní roh hostující branky.

57:30

Kometa se urputně brání, zatím úspěšně.

58:00

Domácí znovu a znovu vyhazují puk do středního pásma.

58:26

Hovi po nahození raději schoval puk v lapačce. Hosté si berou oddechový čas.

58:45

Kovář už byl na cestě z branky, ale musel se vrátit.

59:06

Hra je přerušena, vhazovat se bude v brněnském pásmu. Hosté už jsou v šesti.

59:14

Hovi zastavil střelu od modré a Budějovičtí doráželi tak vehementně, až byla posunuta branka.

59:14

Buly bude před Hovim, tentokrát si timeout bere Kometa.

59:20

Puk se odrazil mimo led od budějovického hráče, vhazovat se bude ve středním pásmu. Kovář se vrací do branky.

59:40

Puk je v rohu za brněnsnkou brankou.

59:55

Teď je za budějovickou svatyní.

60:00

Ve třetí třetině byly aktivnější Budějovice v poměru 14:7. Celkově hosté vyhráli na střely 34:30, tři body ale patří Kometě.

14. února 2024 17:30Č. Budějovice-Kometa 1:2
28. prosince 2023 18:00Kometa-Č. Budějovice 2:5
5. listopadu 2023 17:00Č. Budějovice-Kometa 5:2
27. září 2023 18:00Kometa-Č. Budějovice 4:0
24. ledna 2023 18:00Kometa-Č. Budějovice 5:2
11. prosince 2022 17:20Č. Budějovice-Kometa 3:1
28. října 2022 17:00Kometa-Č. Budějovice 3:0
18. září 2022 17:00Č. Budějovice-Kometa 6:2