jen za 89 Kč/měsíc

Dobré pozdní odpoledne z Kladna při dalším z řady online přenosu z hokejové extraligy. Za necelých 30 minut zde domácí celek vyzve hokejisty Litvínova.

Na ledě se již rozcvičují hráči obou mužstev. V brance hostů bude Jaroslav Hübl. Gólman Martin Volke dostal od trenérů nejspíše volno, na soupisce svého týmu není.

Litvínovští jsou v tabulce na 9. místě. Mají již jistý postup do předkola play-off. Dnes tak hrají pouze o to, z jaké pozice do něj naskočí. Stejně bodů jako oni má Plzeň. Může se tak rozhodovat o to, který z těchto dvou týmů začne sérii doma.

Kladenští si páteční porážkou s Kometou Brno hodně přitížili v boji o 13. pozici, která by jim zajistila záchranu v extralize bez dodatečné baráže. V tuto chvíli je jejich náskok na poslední Mladou Boleslav pouhé dva body.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Husička (CZE) - Tošenovjan (CZE), Hlavatý (CZE)

Do úvodního buly zbývají necelé tři minuty. Po ledě zatím bruslí pouze čtveřice rozhodčích.

Když se podíváme na letošní vzájemné zápasy obou soupeřů: Litvínov ve všech třech dosavadních duelech s Kladnem zvítězil - 3:1, 4:1 a 5:1.

Na ledě jsou již hráči obou celků.

Poslední rozbruslení a na ledě zůstanou pouze elitní formace.

0:20

První chybička hostů, kterou musel zachraňovat Hübl včasným vyjetím.

1:09

Vyloučen hráč Matěj Stříteský (Litvínov), 2 min. za Hákování

1:13

Domácí hokejisté začali aktivně. Teď se mohl pískat další faul, ale rozhodčí si netroufl hosty hned poslat do dvojnásobného oslabení.

1:55

Nadějná akce Bicka, který zakončoval zblízka, ale jen do prostoru, kde byl připravený Hübl.

2:29

Až po minutě a půl hosté dokázali puk vyhodit.

2:48

Hra se rychle vrátila před Hübla. Libor Procházka zkoušel jeho pozornost, nejspíše čekal teč někoho ze spoluhráčů, ta však nepřišla, a tak jeho pokus skončil mimo branku.

3:30

Eberle chtěl protlačit puk zpoza branky za Hübla, ale marně. Bude se vhazovat po levé ruce brankáře Litvínova.

3:35

V Kladně sice není příliš diváků, ale fandí se tu pořádně. Zásluhu na tom mají z velké části hostující příznivci.

4:04

Tlak Kladna pokračuje. Nyní se Hübl na poslední chvíli přesunul k druhé tyčce, kam posílal puk Patera. Nakonec však brankář hostů zasahovat nemusel.

5:08

V sestavě Litvínova chybí kromě brankáře Volkeho mimo jiné také Peter Jánský, nejlepší střelec týmu v dosavadní sezoně, a Michal Trávníček. Zatím je to na hře hostů znát.

6:50

Vyloučen hráč Jaroslav Nedvěd (Kladno), 2 min. za Podražení
Nejdříve hostující Švarný ztratil zbytečně puk ve vlastní třetině, následně Nedvěd pálil jen do boční konstrukce branky a brejk, který z toho vznikl řešil zkušený kladenský obránce faulem.

6:56

První vážnější akce hostů, ale Lukeš Faltera nepřekonal.

7:06

Litvínovu se přesilovka daří. Domácí hráče mačká v jejich obranné ulitě. Střely od modré jsou ale na Faltera krátké.

8:21

Roman Vopat (Litvínov) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Martin Heinisch a Richard Jareš. Stav zápasu Kladno - Litvínov 0:1
Nejdříve pálil Jareš, Falter puk vyrazil levým betonem. Akce ale pokračovala a další Jarešovu střelu tečoval chytře Vopat.

9:48

Pavel Patera (Kladno) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Jiří Bicek. Stav zápasu Kladno - Litvínov 1:1
Domácí kapitán byl ve správný okamžik na správném místě a dorazil Bickovu razantní střelu od mantinelu.

10:35

Hašek nedokázal najít před brankou volného Smoleňáka. Domácí tak přišli o nadějnou příležitost.

10:55

Eberle najížděl do branky z levé strany, ale puk v rozhodující chvíli backhandem minul.

12:40

Bílek s Kallou předvedli pěknou akci, kterou zakončoval druhý jmenovaný, ale mimo branku. O chvilku později střílel Bílek jen do lapačky Hübla.

13:08

Nepříjemná srážka dvou hráčů v brankovišti Kladna. Na ledě zůstal déle hostující Kracík, nakonec mu spoluhráči pomohli na střídačku.

14:20

Opět chybu svých obránců musel řešit včasným vyjetím Hübl.

14:43

Hübl měl teď problémy s Kuchlerovou střelou. Nakonec puk na ledě zalehl.

15:58

Melka neukvapil zakončení, objel branku Hübla a vystřelil až před ní. Bohužel pro domácí ho brankář Litvínova vychytal.

16:03

Útok Melka, Smoleňák, Hašek hraje velmi ofenzivně a hostům dělá velké problémy.

16:47

Jiří Bicek (Kladno) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Pavel Patera a Jiří Hašek. Stav zápasu Kladno - Litvínov 2:1
Máme za sebou nádherný okamžik. Patera přiklepl z rohu kluziště puk Bickovi a ten ho napálil ostře do pravého horního rohu. Hübl byl bez šance.

17:30

Jakub Valský (Kladno) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Jaroslav Kalla a Vítězslav Bílek. Stav zápasu Kladno - Litvínov 3:1
Domácí jedou. Teď se do brankoviště natlačil Valský s Kallou a puk propasírovali pod dezorientovaným Hüblem.

18:50

Vyloučen hráč Jan Piskáček (Kladno), 2 min. za Krosček
Piskáček teď dostal hodně přísný dvouminutový trest za krosček a za následné vztekání má k tomu osobní trest.

18:50

Vyloučen hráč Jan Piskáček (Kladno), OT 10 min. za Krosček
Piskáček cestou na trestnou lavici praštil hokejkou o mantinel.

20:29

Problémy s časomírou zavinily první přerušení ve druhé třetině. Teď už se ale hraje.

20:59

Kladno je v plném počtu, na led naskočil Eberle, Piskáček si dál "užívá" osobní trest.

22:35

Krásný zákrok Faltera. Jeho lapačka teď byla pořádně ve střelu, ale švihla přesně.

23:59

Eberle střílel z otočky, ale branku Hübla netrefil.

24:58

Viktor Hübl nahrával před branku Černému, ten na puk o několik centimetrů na zadní tyči nedosáhl.

26:30

Nedvěd ztratil puk ve vlastní třetině, Gerhát se dostal díky tomu k zakončení, ale na Faltera si nepřišel.

26:48

Vyloučen hráč Ondřej Martinka (Litvínov), 2 min. za Nedovolené bránění

27:30

Zatím celkem rozpačitá přesilová hra Kladna. Drtina ztratil puk ve vlastním pásmu a mohl být rád, že litvínovští se nepustili do koncovky.

27:57

Lukeš pálil téměř z poloviny hřiště velmi ostře, Falter jeho pokus s problémy vyrazil.

28:50

Početní výhoda domácím končí. Hrubě se jim nepovedla.

29:10

Kameš postupoval sám na Hübl, byl však příliš z úhlu a tak ho jen lehce poškádlil svým bachandem.

29:42

Vyloučen hráč Pavel Patera (Kladno), 2 min. za Podražení
Patera přisedl k Piskáčkovi. Tomu však za pár vteřin osobní trest skončí.

30:04

Vyloučen hráč František Lukeš (Litvínov), 2 min. za Vysoká hůl
Hodně nepříjemný zákrok. Hokejka Lukeše vyletěla až do obličeje kladenského hráče. Litvínovský hokejista se mu jel hned omluvit a pomoci mu z ledu.

30:50

Gula pálil tvrdě od mantinelu. Falter jeho pokus v klidu betony kryl.

33:30

Sérii nahození ukončil až ofsajd litvínovských. Hra teď nenabízí příliš vzrušení.

34:01

Kalla přišel o hokejku a říkal si o vyloučení soupeře. Rozhodčí jsou jiného názoru.

34:35

Vyloučen hráč Radim Skuhrovec (Litvínov), 2 min. za Vysoká hůl

35:00

Nedvěd dobře připravil palebnou pozici pro Pateru. Dobře ho vychytal Hübl. Následná Paterova rybička nedokázala puk chytit v útočném pásmu.

36:40

Přesilové hry se ve druhé části domácím hrubě nedaří.

36:52

Vyloučen hráč Vítězslav Bílek (Kladno), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Chyba domácí střídačky. Kladno jde do oslabení.

18:02

Vopat s Černým postupoval proti Kamešovi. Ten, jako poslední hráč svého týmu, skvěle akci zamezil včasným skluzem.

38:58

Přesilovku hostů ukončil zákrok Faltera.

39:21

Na ledě se to trošku přiostřuje. Stadionem zní jednohlasně: Bijte je!

39:21

Vyloučen hráč Jiří Gula (Litvínov), 2 min. za Vysoká hůl

39:29

Drtina to zkusil od modré. Hübl měl na jeho pokus čistý výhled a puk v pohodě lapil.

39:51

Vyloučen hráč Viktor Hübl (Litvínov), 2 min. za Hákování
Domácí budou hrát rozdělenou (druhou přestávkou) přesilovku 5 na 3. Začátek třetí třetiny tak bude velmi zajímavý!

40:30

Kladno začalo hodně rozpačitě dvojnásobnou přesilovku. Není schopné vůbec zavést puk do útočné třetiny.

41:20

První hráč Litvínova se chystá zpět na led. Kladno mělo jednu šanci, s tou si Hübl v pohodě poradil.

42:10

Obě mužstva jsou v plném počtu. Úvod třetiny Kladnu absolutně nevyšel. Za minutu a půl při hře 5 na 3 vystřelilo jedinkrát na branku.

43:12

Kladenští sice i dál mají optickou převahu, ale šance nemají.

45:06

Viktor Hübl (Litvínov) vstřelil branku (16. gól v sezóně), asistence Vojtěch Kubinčák. Stav zápasu Kladno - Litvínov 3:2
Nejdříve obrovskou šanci neproměnil Lukeš, když ho hodně vyjetý Falter skvěle vychytal, následnou akci hostů už však vyřešit nedokázal.

45:55

Domácí jeli do přečíslení 3 na 2, ale chytře položená hokejka na led hostujícího hráče akci překazila.

46:17

Vopat něco konzultuje při přestávce pro čištění ledu s rozhodčími.

46:32

Už se hraje a kladenští útočí.

46:50

Patera se ocitl sám před Hüblem, ale svůj backhand nezvedl nad jeho rameno.

47:14

Kotrla do protlačil až k Hüblovi, ten mu však položeným betonem akci zmařil.

47:59

Bílek najížděl s pukem z úhlu na Hübla, prudce ho vyslal po ledě na Kallu, který ho chytře tečoval. Hübl byl bez šance, ale puk skončil jen na jeho tyčce.

49:16

Vyloučen hráč Jiří Drtina (Kladno), 2 min. za Podražení
Hodně přísné vyloučení Drtiny. Patera ještě protestuje u rozhodčích.

49:50

Falter má velké potíže, ale zatím si dokázal s pokusy Litvínova poradit.

50:24

Vyloučen hráč Radim Skuhrovec (Litvínov), 2 min. za Hrubost
Velmi nadějná přesilová hra hostů končí zbytečným faulem Skuhrovce za brankou.

52:30

Zkrácená přesilovka se Kladnu celkem vydařila, mělo šance a tlak. V rozhodující chvíli však jeho hráčům chyběla razantní a přesná koncovka.

53:01

Richard Jareš (Litvínov) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Roman Vopat. Stav zápasu Kladno - Litvínov 3:3
Vopat vyhrál buly a Jareš pohotově vypálil.

53:40

Vyloučen hráč David Stieler (Kladno), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Hodně velká nevole domácích fanoušků a hráčů. Ti podle rozhodčích byli v šesti na ledě. Patera vehementně protestuje, ale nic s jejich výrokem neudělá.

54:50

Litvínovský Jareš při chuti. Falter jeho pokusům nyní vzdoruje.

55:40

Kladno přežilo hodně ošemetných situací před svou brankou a už se brání v pěti.

56:25

Kuchler málem potrestal chybu Kubáta, ale nakonec u puku nebyl včas a přišel o šanci.

57:24

Smoleňák to zkusil nadvakrát z nulového úhlu, ale Hübl byl u tyčky připraven.

57:50

Utkání přihlíží 2071 diváků.

57:58

Jaroslav Kracík (Litvínov) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Karel Kubát. Stav zápasu Kladno - Litvínov 3:4
Po dalším prohraném buly domácí inkasují. Kracík doslova protlačil puk za ležícího Faltera.

59:02

Blíží se závěr posledního zápasu v základní části. Litvínov utkání v Kladně otočil třemi brankami ve třetí třetině.

59:32

Neskutečná šance Litvínova. Puk mířil do prázdné branky, když Kladno odvolalo brankáře. Zcela sám za ním jel jeden z litvínovských, ale kde se vzal, tu se vzal nestárnoucí Jaroslav Nedvěd a neskutečně brance půl metru před čárou zabránil.

59:32

Domácí si vzali oddechový čas.

59:32

28 vteřin do konce. Kladno se ještě pokusí o zázrak.

59:45

Falter se vrátil do branky a zabránil několika šancím hostů.

59:52

Vojtěch Kubinčák (Litvínov) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence František Lukeš. Stav zápasu Kladno - Litvínov 3:5
Falter nakonec z branky opět odjel, Nedvěd ztratil puk na vlastní polovině a Kubinčák ho v klidu uklidil do prázdné branky.

27. února 2024 18:00Kladno-Litvínov 2:0
19. ledna 2024 17:30Litvínov-Kladno 4:3
1. prosince 2023 18:00Kladno-Litvínov 3:0
15. října 2023 17:30Litvínov-Kladno 5:4P
3. února 2023 18:00Kladno-Litvínov 5:2
26. prosince 2022 15:30Litvínov-Kladno 2:3
4. listopadu 2022 18:00Kladno-Litvínov 3:2P
27. září 2022 17:30Litvínov-Kladno 1:2P