Hezký den, vítejte u utkání 3. kola play-out z pražských Holešovic. V přitažlivém duelu, který na tribuny přivábil několik desítek skalních příznivců domácího výběru, se střetne Sparta s Mladou Boleslaví.

Hokejisté Sparty odehrají další utkání z povinnosti, zato Mladá Boleslav už dnes může přepustit poslední místo a tedy pozici v barážovém klání svému konkurentovi z Kladna.

Nakonec se v mrazivém prostředí Tesla Areny sešel poměrně solidní počet příznivců. Počítadlo diváků hlásí číslo 1971.

Na důležité utkání pro hosty dorazila i skupina Středočechů, která svůj tábor rozbila za brankou Marka Schwarze.

Rozhodčí: Blecha (CZE), Smitka (CZE) - Kajínek (CZE), Podrazil (CZE)
Počet diváků: 2 698

0:34

Boleslav okamžitě po vhazování zatlačila na sparťanskou branku. Útok vedla Divíškova formace, Pöpperle se několika ranám ubránil.

1:12

Sparta se nemůže vymanit ze zeleného sevření. Nápor hostů ještě podporují boleslavské bubny za Schwarzovou klecí.

1:23

Vyloučen hráč Ondřej Kratěna (Sparta), 2 min. za Krosček

1:56

Po pěkné spolupráci pálil z mezikruží Matějovský. Pöpperle jeho pokus odrazil do rohu.

2:45

Domácí se vysvobodili. Odpálili kotouč a na chvíli přerušili boleslavský útok.

3:23

Pražané už hrají v plném počtu, na Schwarzovu branku ovšem ještě nevystřelili.

3:46

Parádní zákrok Pöpperleho! Nouza mířil pravého růžku a sparťanský brankář tam přelétl lapačkou.

4:35

Boleslavský gólman Schwarz se poprvé zapojil do hry. Sebral puk, který se zapletl do boční síťky.

5:53

Boleslav rozvíjí hru, zakládá kombinace. Sparta zmateně krouží kolem. Pöpperle ale drží svůj celek.

6:34

Macháček nahodil na branku, ale kotouč zaletěl spíše směrem do rohu. Puk na chvíli získali hráči s velkým S na hrudi.

7:14

Odpočinutý Schwarz nemusel zasahovat ani po dalším náznaku Sparty. Boleslavští včas vypíchli soupeři puk.

7:39

Vyloučen hráč Esa Lehikoinen (Ml. Boleslav), 2 min. za Držení protihráče
Už to bude ale horší. Lehikoinen oslabuje Boleslav, Sparta si poprvé zahraje přesilovku.

8:13

Štefanka zachytil kotouč a odeslal ho od boleslavské branky. Sparta zkusí druhý pokus.

8:39

Jenže modrou čáru nepřekonala, pak ji ještě zastavil ofsajd.

9:32

Schwarz musel zasahovat! Do betonu mu tvrdě udeřil puk od obránce Gulašiho.

9:39

Mladá Boleslav se ubránila, Lehikoinen je ve hře.

10:24

Ton se dral do úniku, zakončení mu ale znepříjemnily boleslavské hole. Schwarz nakonec jeho ránu zlikvidoval lapačkou.

11:07

Karpovovu nabídku do brankoviště si Boleslavští málem srazili do branky. Puk zamířil vedle.

11:07

Vyloučen hráč Jiří Marušák (Ml. Boleslav), 2 min. za Nedovolené bránění

11:54

Za necelou minutu stihla Sparta pouze ránu Philippa, která letěla hodně mimo. Pak Boleslav kombinaci soupeře zastavila.

12:47

Před bránu se postavil obrovitý Karel Hromas. Proklouzl k němu puk a nastřelil pozorného Schwarze.

13:07

Boleslav přečkala i druhé oslabení.

14:58

Sparta po dvou přesilovkách nabyla více odvahy. Snaží se útočit a trápí boleslavskou hráz.

14:24

Obranou opět prolétl Petr Ton. Sparťanský expres se propletl mezi dvěma obránci a mířil nad Schwarzovu vyrážečku. Gólman znovu proti útočníkovi uspěl.

16:19

Schwarz přerušil sparťanský nápor. Mladá Boleslav si teď se soupeřem neví rady, pouze vyhazuje kotouče ze třetiny.

17:00

A v hlavní roli dalšího příběhu opět Petr Ton. Tentokrát se ale neprosadil tak, jak plánoval. Střelu mu srazil obránce do ochranné sítě.

17:43

Trocha házené ve středním pásmu vyústila v postavení mimo hru.

18:14

Blízko gólu se ocitl Lukáš Luňák. Schwarz vyrazil puk přímo k jeho nohám, zády k brance si ale neporadil dobře.

18:34

Benda předvedl své proslavené útočné sklony a povedeným slalomem si vytvořil místo až ke střele. Nevypálil ale příliš prudce a Pöpperle puk chytil.

18:55

Vyloučen hráč Radek Matějovský (Ml. Boleslav), 2 min. za Vysoká hůl
Matějovský zadržel Tona, který startoval do dalšího brejku.

19:09

Philipp hrál už ve středním pásmu a vystavil tak své spoluhráče do ofsajdu.

19:38

Gulašiho příklep dorazil na Schwarzův beton. Hosté pak puk vyhodili za protější klec.

20:00

Schwarz si v 1. třetině přispal 12 zásahů, Pöpperle 9.

20:00

Úvodní část duelu otevřeli lépe hokejisté Mladé Boleslavi. Vytvořili si místy až drtivý tlak a zaměstnávali sparťanského brankáře.

20:00

Pak ale dvakrát faulovali a po zbytek třetiny už útočila pouze Sparta. Zlobil především nezkrotný Ton, Schwarz ale stejně jako na druhé straně Pöpperle zatím chytá spolehlivě.

20:32

David Výborný napřáhl k první střele druhé části. Špatně ale zamířil a trefil pouze zadní mantinel.

20:55

Na led se vrátil Matějovský, jemuž vypršel trest z konce první třetiny.

21:40

Vrbata střílel a odražený puk ještě zkoušel vrátit za Pöpperleho záda. Sparťanský gólman vykryl i dorážku.

22:09

Vyloučen hráč Petr Macholda (Sparta), 2 min. za Hákování

23:03

Vyloučen hráč Radek Matějovský (Ml. Boleslav), 2 min. za Nedovolené bránění
Mladá Boleslav se usadila v útočném pásmu, pak ale Matějovský nešťastně fauloval. Bude se hrát ve čtyřech.

23:46

Sparťané zakládali přečíslení, ke Karpovovi ale nedorazila zamýšlená přihrávka. Proto ani Schwarz nemusel zasahovat.

24:09

Sparta už hraje v plném počtu. Na rozdíl od soupeře, Boleslav se bude minutu bránit.

25:12

Zvládla to a navíc Matějovský naskočil za sparťanskou obranu. Rybičkou zachytil puk a prokličkoval se až před Pöpperleho. ten jeho blafák vystihl.

26:21

Vyloučen hráč Tomáš Karpov (Sparta), 2 min. za Držení hole

26:43

Sparta rychle vyhodila. Teď se Mladá Boleslav trápí za vlastní brankou. Rozehrávka jde ztuha.

27:10

Kombinaci Boleslavi ve střední třetině vystihl Hromas. Na Schwarze ovšem najížděl z ostrého úhlu a brankář tak všechny volné prostory pokryl.

28:21

Hosté v početní výhodě vůbec nic nepředvedli. Tápali při rozehrávce a ještě chybovali před pozorným útočníkem Hromasem.

29:34

Utkání zatím chybí jednoznačné šance. Puk teď do brankoviště na náhodu nahazoval Macháček, Pöpperle vyrazil do rohu.

30:12

Půlka utkání uplynula a nebýt Tonových průniků, byla by zcela zbytečná. Boleslav zatím nemíří za body, které by ji mohly posunout před Kladno.

30:43

Přesně do Pöpperleho namířil svou střelu Nouza. Brankář se jen složil do rozkleku.

32:01

Matějovský minul z křídla klec. Pöpperle zůstal bez práce.

32:56

O trochu vzruchu v přibývajícím stereotypu se postaral brankář Pöpperle, jenž zkazil rozehrávku před boleslavským Loskotem. Puk ale útočníkovi projel mezi nohama a vrátil se na sparťanské hole.

34:10

Boleslavští na chvíli zamkli svého soupeře ve třetině, Sparta ale soupeři vystřelit nepovolila.

34:32

Pěkná pozice pro Nouzu. Boleslavský útočník znovu ztroskotal na Pöpperlem.

34:32

Vyloučen hráč Michal Gulaši (Sparta), 2 min. za Hákování
Další přesilovka pro Mladou Boleslav. Početní výhody ji ale v předchozím průběhu vůbec nešly.

35:41

Vyloučen hráč Doug O Brien (Sparta), 2 min. za Krosček
Teď ale velká šance pro hosty. Skoro minuta hry v pěti proti třem!

35:48

Sparťané po vhazování rychle poslali kotouč ze třetiny.

36:10

U tyčky číhal Pabiška, puk mu ale sjel z čepele.

36:34

Sparta už hraje ve čtyřech. Boleslav za celou dobu pořádně nevystřelila.

37:10

Pokračuje klasická přesilovka hostů, puk ale klouže ve středním pásmu.

37:43

A sparťané jsou už kompletní.

38:01

Zřejmě největší příležitost zápasu! Bartánus si přebruslil před Schwarzem od jedné tyče k druhé a kličku zakončil ranou pod břevno. Boleslavský brankář skvěle puk vyrazil.

38:15

Vyloučen hráč Darrell Hay (Ml. Boleslav), 2 min. za Nedovolené bránění

38:59

Sparta přesilovku rozehrává ze středního pásma, v útoku se dlouho neudržela.

39:40

Všechny střely při sparťanském náporu vychytal Schwarz. Domácí soupeře dlouho točili v útočné zóně, tutovku si ale nevypracovali.

40:00

Schwarz si ve 2. třetině připsal 8 zásahů, Pöpperle jich měl 13.

40:00

Bezbrankový stav trvá i po 2. třetině. Šancí několik vzniklo, o dobré úrodě se ale určitě hovořit nedá. 2697 diváků sleduje hokej, v němž dominují především oba brankáři.

40:11

Třetí dějství odstartovalo zakázaným uvolněním. Dočkáme se už konečně gólu?

40:25

Kafkův pokus skryl do náruče Schwarz.

41:10

Štefanka háčkoval sparťanským chumlem jako Ovčí babička a nakonec se vypletl až před Pöpperleho. Ten přízemní ránu vyrazil mimo.

42:24

Schwarz zakryl kotouč lapačkou, vhazovat se bude v boleslavské třetině.

43:25

Spartě ani Boleslavi se nedaří protlačit přes modrou čáru. Oba defenzivní bloky zatím drží a nezdá se, že by se v nejbližších chvílích mělo něco změnit.

45:32

Už dlouho si gólmani nesáhli na kotouč. Bojuje se u mantinelů a v rozích.

46:32

Petr Ton (Sparta) vstřelil branku (15. gól v play-out), asistence Petr Kafka a David Výborný. Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 1:0
Konečně gól! Sice hodně upracovaný, ale vzhledem k předchozímu průběhu utkání může přinést Spartě vítězství. Schwarz vyrazil Kafkovu střelu pouze k hokejce Petra Tona, který rychle dorazil do prázdné branky.

47:23

Boleslav se snaží důrazněji útočit, povedenější akce ale zatím chybí.

48:13

Po dalším průniku Tona zamířil puk na zadní mantinel, rána se neřítila požadovaným směrem.

49:30

Karpov si aktivně počínal za boleslavskou brankou, šanci ale pro spoluhráče nevypracoval. Obránci mu vzali puk.

50:50

Sparta dlouho operovala v útočné třetině. Puk se nakonec odrazil k obránci Philippovi, jehož ránu perfektně lapil Schwarz.

51:40

Mírný boleslavský nápor skončil po zákroku Pöpperleho. Hostům se rychle krátí čas.

52:17

Vyloučen hráč Lukáš Luňák (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění
Teď ale obdrželi dobrou příležitost k vyrovnání. Mladoboleslavští hokejisté si zahrají přesilovku.

52:34

První pokus nevyšel. Sparťané zachytili přihrávku zpoza branky a poté vyvezli kotouč mimo obranné pásmo.

53:11

Puk sice dorazil do sparťanské sítě, už předtím ale sudí Boleslavské odsoudili za postavení v brankovišti.

54:17

Boleslav přesilovku zakončila bojem o puk v rohu kluziště. Mezitím se Luňák vrátil na led.

55:07

Pöpperle se nejistě ohlížel za sebe, puk mu po Nouzově střele ale zůstal ve výstroji. Sparta se zatím nemusí o své těsné vedení strachovat.

56:08

Mladá Boleslav se drží v útočné třetině, vůbec jí to ale nepomáhá. Přihrávku do šance totiž zatím nemůže vyprodukovat.

56:46

Sparta spoléhá na dlouhé přihrávky a následné brejky. O´Brien proti Schwarzovi neuspěl.

57:22

Vhazovat se bude před Pöpperlem, boleslavský Schwarz ale ještě zůstává v bráně. Power-play se zatím nechystá.

57:47

Parádní kousek Pöpperleho! Všiml si, že dlouhá přihrávka Nouzy z rohu třetiny míří k nehlídanému protihráči, skočil tak po puku a vyrazil ho pryč.

58:03

Mladá Boleslav si vybrala oddechový čas. Zůstane Schwarz na střídačce?

58:03

Brankář Schwarz se do branky nevrátí, Boleslav zkusí vyrovnat ztrátu v šesti hráčích.

58:13

Vyloučen hráč Tomáš Divíšek (Ml. Boleslav), 2 min. za Držení protihráče
Tak to už je zřejmě konec boleslavských nadějí. Hosté prohráli buly, Ton přebruslil obranu a už směřoval za volným pukem před prázdnou brankou. Silným chvatem ho ale zastavil Divíšek, jeho zákrok mohl dokonce vyvolat technický gól.

58:49

Sparta si hlídá náskok a nikam se netlačí. Boleslavští ve čtyřech nestíhají.

59:14

Sparťané kombinují ve střední a obranné třetině. Boleslav nemá šanci.

59:47

Lukáš Žálčík (Sparta) vstřelil branku (2. gól v play-out), asistence Tomáš Karpov a Lukáš Luňák. Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 2:0
Sparta potvrdila vítězství druhým gólem. Boleslav se v bezhlavé honbě za vyrovnáním nechala přečíslit a Žalčík po spolupráci s Karpovem doklepl puk za Schwarze.

60:00

Mladá Boleslav tak prohrává zápas nejtěsnějším rozdílem a zatím nepřeskočí v tabulce Kladno. To si poradilo s Brnem a odskočilo svému rivalovi na tříbodový rozdíl.

3. března 2024 16:30Sparta-Ml. Boleslav 2:1
23. ledna 2024 17:30Ml. Boleslav-Sparta 3:2
8. prosince 2023 17:30Ml. Boleslav-Sparta 3:6
22. října 2023 18:00Sparta-Ml. Boleslav 4:1
22. ledna 2023 16:00Sparta-Ml. Boleslav 4:1
9. prosince 2022 17:30Ml. Boleslav-Sparta 1:2
23. října 2022 16:00Sparta-Ml. Boleslav 3:2P
16. září 2022 17:30Ml. Boleslav-Sparta 4:2