Hezký den, vítejte u podrobné on-line reportáže ze čtvrtého semifinále extraligy mezi Slavií a Třincem.

Hokejisté Slavie ve včerejším dramatickém závěru utkání urvali druhé vítězství (4:3 v prodloužení) a v případě dalšího úspěchu se už mohou výrazně přiblížit postupu do finále.

Hrdiny posledního duelu se stali Martin Růžička a Vladimír Roth. Oba vstřelili po dvou gólech, ovšem šťastnější nakonec byl slávistický bek. Jeho trefa totiž rozhodla prodloužení.

Největší aréna v republice se opět velmi slušně zaplnila. Návštěva určitě bude atakovat číslo ze včerejšího duelu, na který přišlo 12 251 diváků.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Minář (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 13 052

0:01

Do branky Třince se nakonec postavil Martin Vojtek. Třinec přitom avizoval, že bude v sérii pokračovat Slovák Hamerlík.

0:13

Třinec začal rychlým a jednoduchým útokem. Puk doputoval po přihrávkách na jeden dotek až k Martinu Růžičkovi. Jeho ránu zblokovala obrana.

1:24

Vyloučen hráč Martin Lojek (Třinec), 2+2 min. za Vysoká hůl
Třinečtí pokračují ve svém nešvaru ze včerejšího duelu. Lojek zasáhl soupeře vysokou holí a na čtyři minuty oslabí tým.

2:12

Slavii se první přesilovková kombinace nepovedla. Nevedla ke střele a Třinec se brzy osvobodil.

2:41

Třinec opět vyhodil. Vojtek zatím dnes, ani v celém semifinále nemusel zasahovat.

3:01

Jaškin se sápal do brankoviště a Vojtek chvíli nekontroloval puk. Párkrát se pak ale převalil a zalehl ho.

3:36

Vojtek si vyjel proti Krenželokovi. Rána ho zasáhla do hrudi.

4:12

Početní výhoda domácích příliš nebezpečí nepřináší. Vojtek pokrývá jednodušší puky, obrana Třince pracuje zatím slušně.

4:30

Před brankou teď ale vzniklo přečíslení, které mohl využít Sklenář! Stál před brankou a čekal na pas od Tomáše Pospíšila. Puk skutečně dorazil, útočník ho na brankovišti ale netrefil.

5:24

A Třinec oslabení přečkal. Největší příležitost si Slavia vytvořila až v závěru, jinak příliš starostí Vojtkovi nepřipravila.

6:21

Mírný nápor Pražanů po přesilovce neskončil. V útočné třetině bojovali ještě Třetina s Poletínem. Nadějnou kombinaci ovšem střelou nezakončili.

7:01

Vojtek lapil ránu Krenželoka, který vlétl do pásma. Mířila ovšem na prostředek, gólma si ji tak snadno pohlídal.

8:21

Micka bekhendem nahodil do brankoviště, Vojtek zůstal stát a zasáhl puk hokejkou.

9:01

Slavia podržela puk před Vojtkem a nakonec ho natlačila do brankoviště. Třinecký brankář si ho k sobě nestáhl, obrana ho ale rychle vyhodila.

9:54

A Vojtek znovu musel zasahovat. Oproti Kopřivovi je zatím enormně vytížený. Tentokrát ho z křídla zkoušel prostřelit Endál.

11:24

Třinečtí už dlouho nezaútočili. Oslabení v úvodu duelu utlumilo jejich aktivitu, teď se jen brání výpadům Slavie.

12:06

Kolem branky proletěla střela Krejčíka, pak zkoušel vypálit i Třetina. Třinec se nemůže vymanit ze sevření.

12:22

Vyloučen hráč Miroslav Třetina (Slavia), 2 min. za Napadení
Třinec si však zahraje první přesilovku. Třetina u mantinelu srazil Hrabala.

13:04

Puk léta hlavně mezi Varaďou a Bonkem, nikdo se zatím ale neodhodlal ke střele.

13:27

Varaďa se neprosadil před brankou. Ještě se ohlížel po rozhodčím a dožadoval se odpískání faulu. Slavia pak vyhodila kotouč ze třetiny.

13:45

Vyloučen hráč Petr Kadlec (Slavia), 2 min. za Podražení
Třinec si zahraje 37 sekund přesilovku 5 na 3! Kadlec podrazil ve střdním pásmu Květoně.

14:14

Vašíček výborně pokryl prostor před brankou, Třinec tak poslal kotouč na modoru čáru. Střílel Hrabal a Kopřiva zachytil kotouč.

14:22

Slavia už je ve čtyřech, třinecký nápor pokračuje.

15:04

Kopřiva zastavil další kotouč, nevyrazil ho. Třinec nemá šanci dorážet.

15:45

Slavia přežila kritický moment a už je opět kompletní.

16:41

Slavia už znovu létá před Vojtkem. Puky dojíždí dřív a motá obráncům hlavy.

18:11

Michal Poletín (Slavia) vstřelil branku (5. gól v play-off), asistence Dmitrij Jaškin. Stav zápasu Slavia - Třinec 1:0
Dlouhý tlak vyústil v úvodní branku duelu. Vojtek si špatně pokryl tyčku a Michal Poletín se trefil takřka z nulového úhlu. Nepovedený start nového třineckého gólmana.

18:49

Vyloučen hráč Jiří Polanský (Třinec), 2 min. za Držení protihráče

19:34

Pospíšil se natahoval po puku, který Vojtkovi utekl z brankoviště. Třinečtí beci nakonec ale kotouč ukořistili.

20:00

Slavia se odrazila od čtyřminutové přesilovky v úvodu třetiny a takřka po celou dobu hře dominovala. Z opakovaného tlaku nakonec v 19. minutě vytežila vedoucí branku. Postaral se o ní mladý útočník Poletín, který Vojtka zaskočil z pozice blízko rohu hřiště.

20:48

Slavia nevyužila krátkou přesilovku k výraznější převaze a Třinec nepotrápila. Naopak Polanský ještě nebezpečně pálil bekhendem.

21:45

Třinec nahazuje puky do třetiny a snaží se je agresivně dojíždět. Poměrně tak narušuje slávistickou rozehru.

22:13

Pražané ale nakonec překonali vysunutý útok soupeře a Endál z levého křídla najížděl na branku. Vojtek křižnou ránu schoval do lapačky.

22:34

Třinec znovu agresivně napadal a odnesl to slávistický bek Kuboš. U mantinelu ho po odehrání puku trefil Adamský, zdálo, že si ale počínal bez faulu.

22:34

Kuboš v předklonu odjíždí na střídačku, podpírá ho klubový lékař.

23:35

Peterek se postavil na pozici mezi kruhy a připravil se na střelu. Přihrávka přišla, mířil však hodně mimo.

24:34

Třinečtí pokračují v důrazné hře, Slavia však pokaždé dokáže z vlastní třetiny vyklouznout. Kopřiva zatím mnoho potíží neměl.

25:35

Bonk se za brankou rozhlédl a pěkně našel volného obránce Richtra. Ten zvolil vysokou ránu, proti které Kopřiva vyskočil a vyrazil do rohu.

26:16

Vojtek ramenem vytěsnil nebezpečný pokus Jelínka. Ten neváhal a střílel okamžitě po zisku puku.

26:45

Vyloučen hráč Martin Richter (Třinec), 2 min. za Hákování

27:04

Slávisté si trochu zkomplikovali rozehrávku a připravili se o mnoho vteřin početní výhody.

27:40

Třinec snadno odeslal kotouč za soupeřovu branku, Slavia posílá na led čertvou formaci.

28:08

A opět třinecký důraz u mantinelu. Tentokrát se na ledě svíjí Tomáš Pospíšil po zákroku Květoně.

28:08

Pospíšil však dopadl lépe než jeho spoluhráč Kuboš. Zvedl se sám a odjel na střídačku.

28:36

Trest týmu (Třinec), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Slavia si chvíli zahraje vylepšenou početní výhodu. Třinec špatně střídal.

28:51

Kadlec střílel v momentě, kdy se mu za zády zjevil vyloučený Richter. Slavia pokračuje v klasické přesilovce.

29:26

Michal Vondrka (Slavia) vstřelil branku (16. gól v play-off), asistence Tomáš Svoboda T.. Stav zápasu Slavia - Třinec 2:0
Slavia dlouho držela soupeře pod tlakem a uspěla s dorážkami na brankovišti. Od modré pálil Roth, do puku ještě před Vojtkem klepl Svoboda, jako poslední však střílel Michal Vondrka.

31:01

Třinec se dnes zdá bezbranný. Adamského průnik Kopřiva snadno pokryl.

32:13

Povedené nahození Hudce proletělo těsně kolem tyče. Kopřiva si nebyl jistý, kam přesně kotouč mířil.

32:45

Vyloučen hráč Michal Vondrka (Slavia), 2 min. za Vysoká hůl
Vondrka trefil do obličeje Radka Bonka, Třinec může snížit ztrátu v přesilovce.

33:23

Varaďovi se nepovedla střela. Dorazila sice ke Kopřivovi, jenže se zpožděním...

33:55

A Třinec neudržel útočné pásmo, Slavia může střídat.

34:45

A Slavia už je kompletní. Třinec k šanci nepustila, ošemetné situace vyřešila.

35:04

Ovšem krátce po vypršení Vondrkova trestu si do dobrého místa najel obránce Hudec! Zůstal nehlídaný na levém křídla a mířil mezi betony. Kopřiva se stačil včas přesunout.

35:24

Třinec navázal na převahu z početní výhody a nepouští Slavii k puku. O střelbu se snaží Růžička s Varaďou.

36:13

Jenže slávisté Třinci příliš prostoru nenechali. Střely tak buď obránci zblokovali, nebo ani nevznikly.

36:45

Podobně si vedli na druhé straně Vondrka s Endálem. Brankáři čekají na zákrok, hokejisté ale bojují spíše u mantinelu.

37:43

Za Kopřivu propadla rána Polanského a k puku měl nejblíž Varaďa. Obránce Roth ho ale uhlídal, a tak třinecký útočník na puk pouze spadl.

38:30

A obrovskou příležitost neproměnila ani Slavia. Jelínek vybruslil zpoza branky a získal místo pro Micku, který střílel skoro do prázdné branky. Puk netrefil ideálně, posunul ho pouze k Vojtkovi.

39:10

Slavia drží kotouč daleko od Kopřivy. Třinec neví, jak přejít střední pásmo.

40:00

Favorizovaný Třinec na Slavii stále nemůže vyzrát. Sráží ho častá oslabení a pevná soupeřova obrana. Ve druhé třetině navíc znovu inkasoval, tentokrát po přesilovkové dorážce Vondrky.

40:11

Květoň vlétl po vhazování před Kopřivu a namířil mu kotouč do lapačky.

40:36

Vondrka agresivně napadal za brankou a kotouč najednou vyklouzl před branku, kde napřahoval ke střele Endál. Vychytal ho Vojtek.

41:35

Mezihra plná dlouhých pasů skončila. Kopřiva schoval klouzající kotouč pod lapačku.

42:35

Hraje se daleko od Kopřivy. Třinci se vůbec nedaří vymyslet kombinaci, jež by ohrozila slávistické vedení.

43:26

Vyloučen hráč Vojtěch Polák (Třinec), 2+2 min. za Hrubost

43:26

Vyloučen hráč Tomáš Pospíšil (Slavia), 2 min. za Hrubost
Rozhodčí vyhodnotili potyčku u mantinelu lépe pro Slavii. Bude hrát přesilovku.

44:00

Svobodův příklep od modré čáry zapadl do Vojtkovy lapačky.

44:22

Třinec na chvíli udržel kotouč v soupeřově třetině, v oslabení zatím nemá potíže.

44:51

Vyloučen hráč Tomáš Micka (Slavia), 2 min. za Vysoká hůl
Micka za brankou nešťastně zasáhl Krajíčka do obličeje. Bude se hrát ve čtyřech.

45:12

Před Vondrkou se otevřel prostor, od mantinelu střílel těsně vedle.

45:30

Sklenář s Vondrkou se pohlednou kombinací propletli mezi třineckými obránci. Vojtek přízemní ránu zastavil.

45:57

Bonk vedle tyčky vracel puk do brankoviště. Kopřiva kotouč rychle našel a chytil ho.

46:09

Svoboda v přečíslení chytře mířil pod ruku Martina Vojtka. Ten ale kotouč nepropustil, udržel pevný postoj.

47:50

Třinec na chvíli zavřel Slavii v její třetině. Květoňova rána před Kopřivu neprošla, domácí obránci se vrhají do střel.

49:19

Třinec slaví branku, ale rozhodčí ji ještě budou kontrolovat u videa. Hosté totiž puk dotlačili možná do posunuté branky.

49:19

Rozhodčí gól neuznávají! Branka byla podle všeho nadzvednutá.

49:19

Verdikt spustil vlnu emocí, trenér Marek se dožadoval vysvětlení. Kontroverzní moment může ovlivnit celý zápas.

50:15

Třinec zakládá další útok za vlastní brankou. Snaží se tlačit do útoku, příliš času už mu nezbývá.

50:45

Vyloučen hráč Jiří Vašíček (Slavia), 2 min. za Zdržování hry
Šance pro Třinec. Vašíček vyhodil kotouč do hlediště a odsedí si dvě minuty.

51:21

Vyloučen hráč Petr Kadlec (Slavia), 2 min. za Vysoká hůl
Kadlec putuje na trestnou lavici za vysokou hůl po šarvátce před brankou. Třinec čeká více než minuta hry proti třem!

51:36

Tvrdá Růžičkova rána skončila u Kopřivy. Opět nevyrazil, bez problémů ukryl puk v náručí.

52:02

Kopřiva se roztáhl v brankovišti a Květoň ho nedokázal přehodit! Dlouho čekal, měl dost času. Trefil jen brankáře.

52:34

Květoň opět válčil v brankovišti. Puk klouzal kolem, Kopřiva ho neměl pod kontrolou. Znovu ale všechny dorážky zastavil.

52:45

Vašíček na ledě, Slavia už hraje ve čtyřech. Drtivý tlak přestála.

53:21

A přesilovka Třince je pryč. Slavia už nedovolila soupeři vypálit.

54:32

Třinec pokračuje v náporu. Spíše ale jen kolem mantinelů. O průnik se pokusil Krajíček, také neuspěl.

55:29

Tomáš Svoboda T. (Slavia) vstřelil branku (19. gól v play-off), asistence Pavel Kolařík. Stav zápasu Slavia - Třinec 3:0
Slavia oěpt ukázala svou sílu. Třinec tlačil, Růžičkova parta skórovala. Tomáš Svoboda zůstal v útoku proti třem soupeřům, krásně ale vystřelil a puk zamířil pod břevno.

56:05

Vyloučen hráč Michal Poletín (Slavia), 2 min. za Hrubost

56:06

Vyloučen hráč Václav Varaďa (Třinec), 2 min. za Hrubost
Po menší potyčce se bude hrát ve čtyřech.

57:04

Třinec kombinuje za vlastní brankou. Slavia hraje v pohodě a nenechá se zatlačit.

57:24

Micka zaútočil, puk znovu získal Třinec a míří na Kopřivu.

58:07

Už se hraje v plném počtu a Třinci dohasíná naděje. Kopřiva sleduje puk z velké dálky.

58:50

Vondrka ujel do brejku a zkoušel Vojtka prostřelit mezi betony. Třinecký gólman je sklapl k sobě, puk nepustil.

59:19

Aréna slaví, Třinec už se ani nesnaží útočit.

59:46

Lukáš Endál (Slavia) vstřelil branku (4. gól v play-off), asistence Miroslav Třetina a Lukáš Krenželok. Stav zápasu Slavia - Třinec 4:0
Lukáš Endál stvrdil výhru čtvrtým gólem. Přes obránce Richtra vystřelil a Vojtkova lapačka marně letěla za pukem.

18. února 2015 18:15Slavia-Třinec 2:1
11. ledna 2015 15:00Třinec-Slavia 5:2
25. listopadu 2014 18:15Slavia-Třinec 2:6
12. října 2014 15:00Třinec-Slavia 4:0
28. února 2014 17:30Slavia-Třinec 2:3
5. ledna 2014 15:00Slavia-Třinec 1:4
22. listopadu 2013 18:20Třinec-Slavia 5:2
6. října 2013 17:00Třinec-Slavia 3:2