Vítejte u dalšího on-line přenosu z hokejového Mistrovství světa. Tentokrát budeme sledovat osmifinálové utkání naší skupiny mezi Dánskem a Německem.

Němci jsou zatím velmi příjemným překvapením turnaje. V osmifinálové skupině E jsou druzí za naším výběrem. Mají sedm bodů. Dánové jsou bez bodu.

Oba národní týmy jsou již na ledě připraveni k zahájení utkání.

17 Kink

Rozhodčí: Baluška (SVK), Burchell (CAN) - Hollenstein (AUT), Valach (SVK)
Počet diváků: 9 299

0:25

Dva Němci se srazili u mantinelu a rozbili plexisklo. Hra je tedy přerušena.

0:25

Stále se nehraje kvůli rozbitému plexisklu. Oba týmy se tak rozjíždějí po ledě, aby byli připraveni pokračovat ve hře.

0:25

Tak už to vypadá, že za malou chvíli bude zápas pokračovat. Práce u mantinelu vrcholí.

0:25

Hráči musí z hrací plochy, na led vyjíždí rolba.

0:25

Diváky v bratislavské hale baví prozatím maskot šampionátu šedobílý vlk Goooly. Alespoň nějaká zábava po zdrženém začátku.

0:26

A už se hraje. V podstatě nový začátek zápasy je tu.

0:32

Braun pálil od modré, ale Andersen mohl zůstat v klidu.

1:40

Dánové hrají sympaticky, útočí, ale zatím bez efektu.

2:23

Hardt zkusil pozornost Endrase v brance Německa. Ten byl připaven.

2:40

Němeci se nastěhovali před branku seveřanů, půl minuty je nepustili ze třetiny.

3:12

Andersen se předvedl proti Müllerovi a drží bezbrankový stav.

3:27

Vyloučen hráč Morten Madsen (Dánsko), 2 min. za Držení hole

3:55

Dánové úspěšně vyhodili. Dál se ale musí bránit útokům Němců.

4:20

Gogulla pálil vedle dánské branky. Ti následně vyhodili.

4:58

Wolf v nadějné šanci, pálil z pěti metrů, Andersen chytá.

6:48

Bratři Jensenovi se dostali přeb branku Němců, ale k pořádnému zakončení se nedostali.

7:50

Hra je zatím z obou stran velmi nesourodá. Čekáme na první branku, která by dění na ledě oživila.

7:52

Vyloučen hráč Philip Gogulla (Německo), 2 min. za Nedovolené bránění
Kuriózní vyloučení německého reprezentanta. Ten projel brankovištěm a lehce zavadil nohou o brankáře Andersena. Rozhodčí ho za to na dvě minuty vyloučil.

8:08

Mads Bödker (Dánsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Mads Christensen a Julian Jakobsen. Stav zápasu Dánsko - Německo 1:0
Hodně rychle využitá přesilová hra. Dán dorážel do prázdné branky.

10:00

Němci vedou 9:3 na střely, přesto prohrávají.

10:15

John Tripp (Německo) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Marcel Müller a Christoph Ullmann. Stav zápasu Dánsko - Německo 1:1
Už to neplatí. Jako by mě Němci slyšeli. Kanaďan v jejich dresu Tripp od pravého mantinelu prostřeluje Andersena.

10:45

Rázem se hraje atraktivní hokej, hráči se tlačí do zakončení před oběma brankami mnohem důrazněji.

12:10

I diváci o sobě rázem dávají mnohem hlasitěji vědět.

13:05

Několik hráčů se teď do sebe lehce pustili za brankou Německa.

13:12

Vyloučen hráč Denis Reul (Německo), 2 min. za Držení hole

13:42

Rankel mohl poslat svůj tým do vedení i v oslabení, ale nepovedlo se mu zakončení.

14:59

Nepovedená přesilovka Dánů pomalu končí.

15:05

Hardt střílel v závěru početní výhody, ale Endras si s jeho pokusem poradil.

16:01

Němci už se radovali z branky, ale předčasně. Andersen měl puk pod sebou, což netušil a málem si ho hodil omylem do branky. Nakonec ho zavřel mezi betony.

17:40

Puk skončil na střídačce Němců, hra se přesouvá těsně před jejich obrannou třetinu.

18:25

Němci přenechávají v závěru třetiny iniciativu Dánům. Ti mají stále puk ve své moci.

19:30

Poslední půl minuty první třetiny. Zdá se, že ani jeden tým nemá zájem hnát se do útoku.

19:49

Nakonec se zrodil ještě jeden protiútok našich západních sousedů. Dánové ho na poslední chvíli zastavili.

20:30

První střela druhé třetiny byla vyslána z hokejky Němce Kruegera.

21:48

Mikkel Bödker (89) (Dánsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství). Stav zápasu Dánsko - Německo 2:1
Krásné sólo dánského hráče, při kterém přelomil dvě hokejky německých hokejistů.

22:12

Alexander Barta (Německo) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Markus Kink a Patrick Reimer. Stav zápasu Dánsko - Německo 2:2
Tak to byla pořádně rychlá odpověď. Brankáři Andersenovi uletěla hokejka a Barta ho v klidu překonal.

23:30

Podruhé v zápase sice Němci srovnali rychle skóre, přesto jsou dál lepším týmem Dánové.

24:20

Několik nepříjemných skrumáží před brankou Němců. Ti zatím se štěstím odolávají.

24:55

Hezký útok střelce druhé branky Dánů Bödkera, který si chtěl efektně obehrát svého strážce, ale puk si dal příliš daleko a tak byl u něj blíže gólman Němců.

25:20

Bödker přiklepl puk na modré Hersbymu, ale Endras ho vychytal. Dánové jsou za další brankou.

27:20

Němci zahráli na zakázané uvolnění a máme tu reklamní přestávku. Především naši západní sousedi si tak mohou odpočinout.

29:30

Jensen udržel puk pod sebou mezi třemi soupeři. Hra byla po pár vteřinách přerušena.

30:20

Dánové se na tomto turnaji rozehráli k velmi sympatickým výkonům. Nejen, že potrápili ruský celek, ale dnes sahají po výhře nad Němci. Ti se velmi těžko brání.

31:02

Christensen jel proti poslednímu obránci Němců, vystřelil přes něj, ale mimo.

32:33

Tutovka Dánů. Tři jelo proti třetím bránícím Němcům a krásnou kombinací je dokonale vyšachovali. Bohužel koncovka se jim nevydařila.

34:55

Němci se stále nemohou dostat do tempa. Naopak se brání dalším a dalším útokům soupeře.

35:10

Sebevědomí Dánů je velké. Nyní to zkusil z poloviny kluziště Bödker a Endras si raději puk skryl. Bude se tak vhazovat u jeho branky.

36:13

Vyloučen hráč Steffan Lassen 6 (Dánsko), 2 min. za Držení hole

36:12

Velká šance v signalizované výhodě Němců, ale obrana seveřanů puk po zákroku Andersena se štěstím vyhodila.

37:36

Vyloučen hráč Nichlas Hardt (Dánsko), 2 min. za Sekání
Dánové jsou do tří.

38:15

Němci tlačí bezmocné Dány, ale ani jednou netrefili branku. Seveřanů jsou již ve čtyřech.

39:30

Němci se díky dvěma přesilovým hrám v závěru třetiny dostali do tlaku, ale šance nemají.

39:45

Oba týmy jsou v plném počtu. I druhá třetina skončí nerozhodně.

40:10

Začala třetí třetina. Zda bude závěrečná, uvidíme na jejím konci. Podle počtu střel jsou aktivnější Němci, vedou 22:12. Herně však na ledě dominují dánští hokejisté.

41:32

Kevin Lavallee (Německo) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Frank Hördler a Marcel Müller. Stav zápasu Dánsko - Německo 2:3
Němci jdou rázem do vedení. Aktivní vstup do 3. třetiny se jim vydařil parádně.

42:15

Raimer v obróvské šanci. Zakončil po kličce do backhandu i přesto, že byl faulován. Andersen skvěle zasáhl.

42:27

Vyloučen hráč Daniel Nielsen 5 (Dánsko), 2 min. za Držení hole

44:20

Přesilovka Němců končí. I když se jim nepovedla, mohou být v klidu. Stále vedou.

45:35

Reimer zaváhal ve vlastní třetině, Hardt to zkusil ihned z otočky, ale branku ze slibné pozice nedal.

46:02

Další faul Dánů, kterým zabránili Němcům v nadějně rozjeté akci.

47:11

Němci zatápí Dánům střelami od modré. Tentokrát si ale s jejich pokusem Andersen poradil.

48:00

V závěru přesilovky měl obrovskou šanci Lavallee, ale tvrdou střelou gól nedal.

48:30

Němci nevyužili další z přesilových her. Na celém turnaji v ní dali brankou jen jednou!

49:00

Dánové se ve třetí třetině ještě nedostali do hry, i kvůli dvěma vyloučením.

50:37

Až poslední desetiminutovka přináší dánské šance. Endras Němce drží ve vedení.

52:10

Seveřanům se krátí čas. Přitom je z jejich strany závěrečná třetina zatím jednoznačně nejslabší.

52:42

Halou projíždí mexická vlna. Fanoušci se baví.

52:57

Vyloučen hráč Korbinian Holzer (Německo), 2 min. za Krosček
Šance pro Dány. I oni budou hrát v početní výhodě.

53:55

Vyloučen hráč Constantin Braun (Německo), 2 min. za Podražení
Minutu a dvě vteřiny nyní budou hrát Dánové dvojnásobnou přesilovku.

54:50

Drtivý tlak Dánů. Jenže německou houšť těl nedokážou prostřelit.

54:43

Vyloučen hráč Mikkel Bödker (89) (Dánsko), 2 min. za Nedovolené bránění
Tak tohle bylo hodně přísné. Jeden z Němců strčil soupeře na svého brankáře a ten dostal překvapivě dvě minuty. Dánové mají po přesilovce 5 na 3.

55:02

Hra 4 na 4 končí, Němci jdou do přesilovky.

56:12

Dva Dánové jeli na posledního obránce Německa, ale akce zkrachovala na nepřesné přihrávce.

57:33

Nichlas Hardt (Dánsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Morten Green. Stav zápasu Dánsko - Německo 3:3
Dánům se podařilo vyrovnat! Zápas míří do prodloužení.

57:33

Oddychový čas Dánů.

58:20

Zdá se, že Dánové chtějí hrát bez brankáře. Zatím k tomu ale nemají příležítost.

58:40

A skutečně jsou Dánové v šesti. Chvíli však hráli bez brankáře, ale na ledě měli pět hráčů. Nikdo si totiž nevšiml, že Andersen odjel na střídačku.

59:35

Velká šance Dánů, ale Endras ani nezasahoval.

59:58

Němci jeli dva na prázdnou branku soupeře, ale poslední dánský obránce svou svatyni uchránil.