Dobrý večer, vítám vás u on-line přenosu čtvrtfinálového zápasu, který je pro české fanoušky extrémně zajímavý. Vzejde z něj soupeř Česka pro semifinále.

I v tomto zápase bude mít český hokej zastoupení, konkrétně v hlavním rozhodčím Vladimíru Šindlerovi. Jeho pobočníkem bude Fin Jyri Petteri Rönn.

Švédové nastoupí ve žlutých dresech, Němci se obléknou do černých.

Se Švédskem čeští hokejisté ještě na šampionátu cesty nezkřížili, Německo v osmifinálové skupině složili 5:2.

17 Kink

Rozhodčí: Rönn (FIN), Šindler (CZE) - Semjonov (EST), Terho (FIN)
Počet diváků: 8 986

Švédský gólman Fasth vychytal ze čtyř pokusů tři čistá konta, německý brankář Endras byl zase loni nejužitečnějším mužem domácího mistrovství světa.

V Euro Hockey Challenge, jež předcházelo MS, čtyřikrát Švédové své dnešní vyzyvatele předčili - 2:0, 3:1, 2:1, 2:0.

Mužstva už jsou na ledě, zápas za chvíli začne.

Ještě se upravuje led v brankovišti Švédů, pracují na tom rozhodčí.

0:27

Martin Thörnberg (Švédsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Patrik Berglund. Stav zápasu Švédsko - Německo 1:0
Gól z první akce! Odražený puk se dostal na levý kruh k Thörnbergovi, který jej napálil na branku. S pomocí teče Němců kotouč zapadl k tyči.

1:24

Přečíslení Švédů. Po přihrávce do brankoviště dotírali Tedenby a Krüger, ale puk do branky nedošťouchali. Endras vleže zachránil.

2:01

Alexander Barta (Německo) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Frank Mauer a Markus Kink. Stav zápasu Švédsko - Německo 1:1
Panečku, to je fofr! Barta dostal přihrávku na modrou čáru za obranu, najížděl na švédskou branku a puk skvěle poslal do šibenice Fasthovy branky.

3:15

Endras kryl Nillsonovu střelu.

3:33

Tedenby zkoušel štěstí z pravého kruhu, mířil vedle.

5:04

Rankelův pokus zblokovaný, další střelu Němců už musel Fasth krýt.

5:50

Oba brankáři si připsali po zákroku, byli jistí.

6:30

Švédové se těžko dostávají přes střední pásmo, napadání Němců jim dělá problémy.

7:55

Tvrdá rána Wolfa z pravého křídla z kontru, Fasth kryl, puk viděl.

9:05

Tlak Němců. Tři dobré pokusy, největší šanci měl Tripp, kterého u tyčky betonem skvěle vychytal Fasth.

9:50

Fasth kryl střelu Mauera od modré.

10:11

Teč Němců na vlastní branku končí horní tyčkou.

10:33

Barta se snažil u tyčky překonat Fastha, ten všechny mezery ucpal.

11:43

Vyloučen hráč Christoph Ullmann (Německo), 2 min. za Hákování

12:02

Švédové ztratili puk ve vlastním pásmu a Tripp vyslal tvrdou střelu ve vlastním oslabení. Narazila však na beton či hokejku brankáře Fastha.

13:10

První přesilovka Švédům nevychází.

13:43

Němci jsou v plném počtu, oslabení zvládli s gracií.

13:50

Zadovku Erikssona zpoza branky hokejkou odklidil Endrass.

14:50

Německý pokus z úhlu, švédský z dálky, oba bez nebezpečí.

15:46

Patrik Berglund (Švédsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Martin Thörnberg a Viktor Fasth . Stav zápasu Švédsko - Německo 2:1
Gól ve výhodě! Předcházelo mu přečíslení Němců, kteří pak chyběli vzadu. Backlund dostal při brejku přihrávku od pravého mantinelu a puk poslal mezi betony. Protiútok založil brankář Fasth, má asistenci.

17:20

Larssonova střela od modré vedle.

17:40

Němci stříleli zblízka, Fasth vychytal.

18:41

Série střel Němců, hlavně Gogullova dorážka volala po gólu. Fasth napravil svou předchozí chybu, když špatně rozehrál, a Gogullův pokus zneškodnil.

20:00

Střela Fernholma od modré, ale už se sirénou.

20:00

Němci v první třetině vyslali 18 střel oproti 14 švédským, přesto prohrávají. Ale zápas je vyrovnaný, místy vyznívá i pro Němce, a ještě můžou dít velké věci.

20:44

Tečovaná střela Švédů od modré, Endras s problémy, ale zlikvidoval.

21:16

Rundbladův pokus Endras vyrazil.

21:33

Táhlá Tedenbyho střela z dálky jistě skončila v lapačce německého brankáře.

21:54

Tedenby se skvěle uvolnil a přihrávkou našel v mezikruží volného Rundblada. Betonem vyražený pokus Tedenby dorážel těsně vedle.

23:30

Němci se zatím ve 2. třetině k ničemu nedostali.

23:44

Závar před brankou Němci vyřešili.

24:30

Niklas Persson (Švédsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Robert Nilsson a Oliver Ekman-Larsson. Stav zápasu Švédsko - Německo 3:1
Rychlý protiútok Švédů. Nilsson od pravého mantinelu nahrál před branku Perssonovi, který nastavil hůl a puk poslal mezi Endrasovy betony. Střela mu asi nesedla, ale Švédům to nevadí.

24:39

Vyloučen hráč Mattias Tedenby (Švédsko), 2 min. za Hákování

25:39

Půlka přesilovky fuč a Němci nebyli nebezpeční.

26:09

Bekhend Müllera skončil na boční konstrukci branky.

26:09

Vyloučen hráč Kai Hospelt (Německo), 2 min. za Sekání

26:46

Tedenby z mezikruží vypálil přes obránce a Endras kryl. Švédové už hrají přesilovku.

27:24

Němci v přesilovce vyhodili, předtím Švédové měli zámek, ale nestříleli.

28:10

Loui Eriksson (Švédsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence David Rundblad a Robert Nilsson. Stav zápasu Švédsko - Německo 4:1
Vteřinu po konci přesilovky dorážel Eriksson u tyčky střelu od modré čáry. Puk si potáhl kolem Endrasova betonu a pak ho zasunul za čáru.

29:01

Barta se dostal před Fastha, ale byl už příliš blízko na dobré zakončení.

30:13

Bergulundova táhlá křížná střela z dálky minula šibenici.

30:29

Vyloučen hráč Constantin Braun (Německo), 2 min. za Podražení

31:05

Nilssonova tvrdá rána od modré, Endras vyrazil.

32:29

Švédská přesilovka skončila. Byť ji strávili v útočném pásmu, moc toho nevymysleli.

32:54

Kreuger se natlačil před branku, ale bekhendem mířil přímo na prsa Fastha.

32:56

Vyloučen hráč Daniel Fernholm (Švédsko), 2 min. za Držení hole

33:52

Němcům to zatím v přesilovce šlape, Fastha ostřelují. Jednou musel po šanci zblízka zasahovat betonem.

34:22

Rankel od mantinelu dojel až na protější kruh, v houšti těl vypálil a trefil spojnici!

34:22

Vyloučen hráč Rickard Wallin (Švédsko), 2 min. za Hákování
Němci hrají kratší přesilovku 5 na 3.

34:56

Ve třech se Švédové ubránili, Němcům pokračuje přesila o jednoho muže.

35:45

Müller z pravého kruhu minul branku.

36:22

Až v závěru přesilovky spustili Němci palbu, Fasth ale odolal.

37:50

Němci se snaží prosadit, Fasth kryl jejich střelu.

38:44

Michael Wolf (Německo) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Andre Rankel a Korbinian Holzer. Stav zápasu Švédsko - Německo 4:2
Ranekl vyjel z rohu kluziště, zpoza branky nahrál Wolfovi k bližší tyči a kapitán Němců prostřelil Fastha, puk letěl do tyčky, pak do zad brankáře a do sítě.

39:50

Třetina končí náporem Němců.

40:00

Švédsko ve 2. třetině zaslouženě získalo až tříbrankový náskok, bylo lepší a Němce zkrotilo. Jenže v závěru třetině se Německo zvedlo a vyjádřilo to i gólově. Na střely z pohledu Švédů 27:30, ve 2. třetině 13:12.

40:11

Pääjärvi vyslal z pravého křídla první střelu 3. třetiny, narazila na Endrasův beton.

40:52

Vyloučen hráč Justin Krüger (Německo), 2 min. za Podražení

41:57

Thörnberg dostal přihrávku zpoza branky, ale u tyčky jen trefil německého gólmana.

42:33

Berglundova střela sražená do ochranné sítě.

42:52

Němci jsou kompletní.

43:20

Gól Švédů? Rozhodčí se radí, původně ho jeden z hlavních uznal. Brankář Endras protestuje s tím, že puk měl pod vyrážečkou.

43:20

Gól neplatí, rozhodčí ho neuznali. Endras měl puk pod vyrážečkou, do které sekl Švéd Krüger.

44:28

Vyloučen hráč Patrik Berglund (Švédsko), 2 min. za Podražení

44:40

Tečovaná střela Holzera od modré rozvlnila boční síť.

46:10

Gogulla střílel do ohně před branku na teč, ale puk v síti neskončil.

46:28

Švédové v plném počtu.

47:14

Fasth střelu ze středního pásma jen vyrazil před Mauera, jehož pokus ale zneškodnil.

47:45

Endras zachránil gól, vykopnutým betonem zmařil šanci Nilssona.

48:54

Martin Thörnberg (Švédsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Patrik Berglund a Magnus Pääjärvi-Svensson . Stav zápasu Švédsko - Německo 5:2
Německý gólman vyrazil první Berglundovu střelu, pak i jeho druhou z rohu kluziště, jenže dorážející Thörnberg měl před sebou odkrytou branku. A nemýlil se.

49:55

Reimerova střela zpoza obránce Fastha nezaskočila.

50:22

Krüger střílel na německou branku z úhlu, Endrase tím nepřekvapil.

51:24

Vyloučen hráč Nikolai Goc (Německo), 2 min. za Hákování

51:49

Vyloučen hráč Markus Kink (Německo), 2 min. za Naražení zezadu
Švédové budou hrát 1:35 minuty 5 proti 3.

52:49

Minuta dvojnásobné přesilovky a jen jediná nebezpečná střela Berglunda.

52:57

Vyloučen hráč Korbinian Holzer (Německo), 2 min. za Hrubost
Takže přesilovka 5 na 3 se prodlouží.

53:49

Němci dvojnásobné oslabení přežili, Endras měl ještě jeden těžký zákrok.

54:57

Němci v plném počtu, v oslabení přežili pár závarů soupeře.

56:48

Nahozený puk na branku tečoval bruslí Reimer a trefil horní tyčku!

58:10

Švédové dohrávají zápas za skandovaného potlesku.

58:51

Wallin se dostal v mezikruží k puku, ale z dobré pozice minul.

59:30

Fasth vyrazil tečovanou střelu Kreugera.

60:00

Do semifinále postupuje Švédsko a bude soupeřem dosud neporažené české reprezentace. Švédsko nakonec přestřílelo Němce 46:37. Pěkný večer a těšíme se zítra nashledanou při dalších dvou čtvrtfinálových bitvách.

13. května 2024 20:20Německo-Švédsko 1:6
12. května 2023 19:20Švédsko-Německo 1:0
21. února 2018 13:10Švédsko-Německo 3:4P
16. února 2018 13:10Švédsko-Německo 1:0
6. května 2017 20:15Německo-Švédsko 2:7
7. května 2015 20:15Švédsko-Německo 4:3
9. května 2012 20:15Švédsko-Německo 5:2
11. května 2011 20:15Švédsko-Německo 5:2