Hokejisté Liberce hostí obhájce titulu z Třince. Od utkání se dá čekat atraktivní hokej, střetávají se totiž dva ofenzivně laděné celky. Třinec zatím nastřílel 44 gólů, Liberec o čtyři méně.

Libereckou ofenzivu potáhne veterán Nedvěd s maldíkem Bártou, tkeří vedou tabulku extraligových střelců. Třinec bude spoléhat na kompaktní výkon mužstva pod vedením kapitána Bonka.

Slezané mají Severočechům co oplácet, v pátečním prvním měření sil v této sezoně totiž doma podlehli Liberci 3:4. Domácí hrají v posledních týdnech ve velké formě a i dens budou útočnit na první příčku tabulky.

Rufer

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Turčan (CZE) - Kajínek (CZE), Podrazil (CZE)
Počet diváků: 3 967

1:15

Liberec měl velkou šanci skórovat. Kica vystřelil bekhendem do chumlu a trefil tyčku!

1:40

Adam Rufer (Třinec) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jakub Orsava a David Ostřížek. Stav zápasu Liberec - Třinec 0:1
Rufer svým premiérovým gólem v extralize otevírá skóre. Na gólu má však velký podíl Orsava, který projel celým pásmem až před branku. Jeho pokus pak dorazil po ledě Rufer.

3:40

Jakub Orsava (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence David Ostřížek a Lukáš Zíb. Stav zápasu Liberec - Třinec 0:2
Orsava dvě minuty poté, co připravil první gól, sám skóruje! Pomohla mu chyba obránců i brankáře Vošvrdy, který odjíždí střídat. Orsava obral v rohu beky o puk a vyjel z úhlu před branku, kde v pohodě překonal pasivního gólmana. Místo něj míří do branky Marek Pinc.

5:00

Domácí jsou zaskočení vývojem utkání, ale postupně přebírají iniciativu a snaží se tlačit dopředu.

5:42

Tomáš Klimenta (Liberec) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Marek Trončinský. Stav zápasu Liberec - Třinec 1:2
Liberci se podařilo snížit po nenápadné střele Trončinského, který jen nahodil puk od modré, kde ho předtím zachytil. V letu však kotouč šikovně tečoval Klimenta, Hamerlík navíc neviděl přes obránce Hrabala.

7:02

Povzbuzení domácí se vrhli do útoku. Hamerlík řešil Bártovu střelu z úhlu i dorážku od modré.

7:40

Nedvěd táhl další útok Liberce a pěknou střelou přes obránce vystrašil Hamerlíka. ten vyrazil pokus elitního kanonýra ramenem.

9:02

Třinečtí se po delší době pustili do útoku. Ostřížek se prosazoval individuálně, ale po pěkné kličce vystřelil nad. Další útočná snaha hostů skončila ofsajdem.

9:32

Bartovič projížděl po pravé straně a trefil Hamerlíkovo rameno. K dorážce se pak prodral Nedvěd, jemuž však nevyšel pokus překonat brankáře střelou mezi betony.

10:35

Hraje se krásný útočný hokej se šancemi na obou stranách. Nejdřív měl šanci Třinec, bekhnedový pokus však Pinc odrazil betonem. Domácí pak jeli dva na jednoho, ale Krejčík v zakončení neuspěl.

10:47

Vyloučen hráč Michal Bárta (Liberec), 2 min. za Hákování
Třinec si zahraje první přesilovku.

11:20

Skvěle hrající Nedvěd vyvezl puk v oslabení, podržel ho za modrou a nahodil na branku přímo na Urbanovu hůl. Hamerlík se štěstím teč vyrazil.

11:40

Vyloučen hráč David Květoň (Třinec), 2 min. za Nedovolené bránění
Je po přesilovce, bude se hrát 4 na 4.

12:47

Bárta je na ledě, začíná krátká přesilovka domácích.

13:40

Ani Liberci se přesilova nepovedla, nepřesnou rozehrávkou se připravil o pásmo a pak už se do nebezepčnéhjo rozestavení nedostal. Třinec je v pěti.

15:30

Vyloučen hráč Jan Peterek (Třinec), 2 min. za Sekání
Peterek sekl pronikajícího Klimentu a jde si odpočinout na trestnou lavici.

16:30

Liberec marně dobývá třinecké pásmo. První polovina přesilovky se mu nepovedla.

17:30

Je po přesilovce. Hamerlík ji přestál v klidu stejně jako celý třinecký tým.

19:05

Mičulka nebezpečně tečoval Richtrovo nahození od modré. Třinec se dlouho drží v pásmu, kde zamkl domácí pětici.

19:12

Vyloučen hráč Jan Výtisk (Liberec), 2 min. za Nedovolené bránění
Třinecký tlak nakonec vyústil v liberecký faul. Hosté budou dohrávat třetinu v přesilovce.

19:55

Ani Třinci se však v početní výhodě nědaří. Liberec se v první třetině už ubrání.

20:00

Velmi pohledný hokejový zápas nakoply rychlé góly. Domácí dokonale zaskočil mladík Orsava, který se zasloužil o úvodní dvě trefy hostů. Díky teči Klimenty se však rychle zvedli a měli hodně možností vyrovnat.

20:00

Ofenzivu Liberce znovu řídí skvěle hrající veterán Nedvěd, u Třince jsou vidět hlavně mladíci a mezi nimi ční Orsava, dosud nejlepší muž zápasu.

20:12

Ještě minutu se bude muset Liberec bránit v oslabení.

20:27

Domácí měli šanci v oslabení. Rychlík Bartovič dojel vyhozený puk jako první, ale ke střele se dostal až z moc ostrého úhlu.

21:12

Třinci se pauzou rozdělená přesilovka vůbec nepovedla. Domácí jsou kompletní.

21:55

Začátek druhé třetiny je o poznání opatrnější než té první. Akce kazí ofsajdy, obrany jsou bedlivější.

22:16

Vyloučen hráč Jakub Orsava (Třinec), 2 min. za Podražení
Přesilovku si zahraje Liberec.

22:49

Liberec hraje přesilovku dobře, Bartovič však mířil z pravého kruhu do Hamerlíkových prsou.

23:24

Vyloučen hráč Antonín Dušek (Liberec), 2 min. za Hákování
Jenže Liberec se sám připravil o výhodu. Dušek fauloval ve středním pásmu, bude se hrát 4 na 4.

23:48

Pinc měl problémy s nahozením od modré, lehce škobrtnul a ztratil orientaci. Beci však uklidili puk do bezpečí.

24:16

Třinec je v pěti a začíná jeho přesilovka.

25:24

Třinec sehrál povedenou minutovou přesilovku, celou dobu držel domácí pod zámkem. Zíbovo nahození tečoval Hrabal těsně vedle, Hrabalovu střelu dorážel Květoň, ale Pinc dobře zasáhl.

26:18

Vyloučen hráč Martin Lojek (Třinec), 2 min. za Držení protihráče

27:45

Nedvěd dirigoval libereckou přesilovku. Domácí se minutu a půl drželi v pásmu a vynutili si velký nápor. Nedvědovu střelu hamerlík vyrazil, stejně jako Vakův pokus po Nedvědově pěkném pasu z rohu.

28:18

Hosté se ubránili, i když měli co dělat. Lojek je na ledě.

29:00

Do náporu se dostal Třinec. Hudcovu střelu se snažil před brankou tečovat volný Polanský, ale puk jen zastavil a pak ho odpálili domácí beci.

30:45

Lehké nahození z otočky Hamerlík raději skryl Nedvědovo nahození do lapačky.

31:14

Vyloučen hráč Jiří Polanský (Třinec), 2 min. za Zdržování hry
Polanský odpálil skákavý puk z vlastní třetiny až mezi diváky. Sudí po delší debatě rozhodli správně.

32:01

Richter si vyskočil na Nedvěda, ten měl hokejku vysoko a třinecký bek se o ní při ataku praštil do obličeje. Sudí tentokrát nejspíš Nedvědovi odpustili faul.

32:42

A tentokrát zákrok Třince na hraně. Trončinský pronikal do šance a byl lehce potažen.

33:14

Je po přesilovce, Slezané se ubránili.

33:47

Vyloučen hráč Petr Kica (Liberec), 2 min. za Sekání
Další přesilovku si zahraje Třinec. Ve druhé třetině jsme mnoho hry v pěti na pět neviděli.

34:30

Vantuch ztratil hůl a Třinec zmáčkl domácí čtveřici. Bonk však v dobré pozici pálil mimo.

35:47

Skončila velmi nebezepčná a dobře sehraná třinecká přesilovka. Adasmský střílel z otočky mezi kruhy, v dalším náporu po pěkné kombinaci zakončoval Marosz. Pinc odolal.

35:56

Vyloučen hráč Martin Adamský (Třinec), 2 min. za Hákování
Adamský zatáhl pronikajícího Bartoviče a přesilovku teď mají prozměnu domácí.

37:56

Tentokrát se oslabený tým v pohodě ubránil, Adamský je na ledě.

38:18

Pinc vychytal Květoně v obrovské šanci. Třinečtí jeli dva na jednoho, Bonk našel Květoně. Ten musel sice krotit skákavý puk, ale nakonec střílel zblízka na přesouvajícího se brankáře. Ten však lapačkou puk vyrazil.

39:14

Třinec měl další šanci po brejku, tentokrát tří proti dvěma. Po pěkné kombinaci střílel z prostoru mezi kruhy Peterek, Zíb pak dorážel. Trefil však jen boční síťku.

39:35

Vyloučen hráč Martin Čakajík (Liberec), 2 min. za Hákování
Další vyloučení. Tentokrát si zahraje přesilovku Třinec po faulu svého někdejšího obránce.

40:00

Druhá třetina se nesla ve znamení mnoha vyloučení. Přes kvantum přesilovek však nedokázal ani jeden z týmů skórovat. O něco víc šancí měl Třinec, jenže Pinc v domácí brance čaruje.

40:35

Ještě minutu se bdue Liberec bránit v oslabení.

41:35

Polanského průnik v závěru skončil střelou vedle, čímž skončila i přesilovka hostů.

41:42

Polanský měl ještě jednu šanci po skončení přesilovky. Zaklekl a zblízka vypálil, ale zezadu ho rozhodil Vantuch a střela tak nebyla razantní.

42:24

Liberečtí jeli dva na jednoho, Bartovič poslal puk křížem, Klimenta však akci překombinoval, moment na střelu prováhal a přihrávku pak vracející se hosté zblokovali.

44:30

Hraje se především ve středním pásmu. Oba týmy dobře brání vlastní modrou a brabnkáři teď nemají moc práce, což vyhovuje především Třinci.

45:29

Vyloučen hráč David Ostřížek (Třinec), 2 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku

45:29

Vyloučen hráč David Ostřížek (Třinec), OT 10 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku
Teď si ovšem Liberec zahraje další přesilovku a má tak dobrou šanci vyrovnat.

46:20

Dosud marné snažení domácích sleduje v Liberci 3967 diváků.

46:38

Vyloučen hráč Milan Bartovič (Liberec), 2 min. za Sekání
Bartovič se snažil vyšťourat puk pod Hamerlíkem a sudí ho vylučují za sekání. Je po přesilovce.

47:16

Po pěkné kombinaci při hře 4 na 4 se Urban ocitl úplně sám před třineckou brankou, jejího strážce Hamerlíka ovšem nepřekonal.

47:29

Hosté jsou v pěti a začíná jejich přesilovka.

48:24

Nedvěd vystartoval za odraženým pukem, přes celé hřiště ho marně stíhali dva beci Třince. Liberecký šéf však v úniku v oslabení nevyrovnal, při forhendové kličce mu puk sklouzl z hole až na zadní mantinel. Zezadu ho přitom rozhodil Polanský nataženou holí.

48:38

Skončila třinecká přesilovka, při níž měl Liberec blízko k vyrovnání.

50:59

Hosté jeli ve dvou na jednoho, Marosz ovšem nedokázal nahrát puk na druhou stranu Adamskému.

51:21

Vyloučen hráč Jan Peterek (Třinec), 2 min. za Hákování
Rozhodčí už to s vylučováním trochu přehánějí. Peterek putuje po velmi přísném verdiktu na trestnou lavici.

52:15

Lukáš Krejčík (Liberec) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Milan Bartovič a Petr Nedvěd. Stav zápasu Liberec - Třinec 2:2
Liberec využívá přesilovku. Nedvěd objel branku a přiklepl puk Bartovičovi, který sjel k brance a bekhendem pěkně našel u druhé tyčky Krejčíka. Ten poslal zblízka puk bez přípravy do sítě.

52:49

Po delší době vážněji zahrozili hosté. Puk se zasekl v tlačenici před Pincem a Polanský ho posunul za brankovou čáru. Ovšem až po odpískání. Domácí si raději vzali oddechový čas, trenéři hráčům připomínají, aby neztratili koncentraci.

54:01

Květoň vypracoval solidní šanci pro Hrňu. ten si na pravém kruhu srovnal puk a ostře vypálil. Mrštný Pinc je však dnes zatím bechybný, střelu odrazil betonem.

55:14

Na ledě zůstal Zíb, rozhodčí přerušili hru. Přehlédli ovšem Bortňákovu vysokou hůl. Třinecký obránce má krvavé zranění, ale to zůstalo bez trestu.

55:20

Vyloučen hráč Lukáš Derner (Liberec), TS min. za Hákování
Bonk jel sám na branku a zezadu ho zahákoval Bartovič. Třinec bude mít trestné střílení.

55:20

Vyloučen hráč Milan Bartovič (Liberec), OT 10 min. za Nesportovní chování
Bartovič navíc dostal osobní trest za protesty a míří do kabin.

0:0
55:20

Radek Bonk (Třinec) nájezd neproměnil.

Do branky se proti Bonkově nájezdu postavil Vošvrda. Třinecký lídr se pokusil ho rozhodit, ale brankář zůstal dlouho nahoře a Bonkovu střelu vyrazil.

56:49

Třinecký tlak ovšem pokračuje. Do branky Liberce se hned po penaltě vrátil Pinc a po chvíli likvidoval Ruferův nebezpečný pokus.

58:00

Květoňovu střelu srazili beci. Hosté jsou výrazně aktivnější. Udrží se liberecká obrana a dovede zápas do prodloužení?

58:45

Liberečtí se vymanili z tlaku a na chvíli se podívali i do útočného pásma. Jejich další akce skončila ofsajdem.

59:05

Vak táhl útok domácích a nakonec se dostal i ke střele. Ta vak letěla na Hamerlíka z moc malého úhlu.

59:45

Zápas zřejmě spěje do prodloužení. Stejně jako v nedělním duelu s Pardubicemi tak domácí diváci, kterých je dnes jen 3967, dostanou ke třem třetinám i bonus.

60:00

Utkání Liberce s úřadujícím mistrem rozhodne až prodloužení. Domácí měli ve třech třetinách víc střel na branku, ale Třinec měl větší gólové šance.

60:05

Vyloučen hráč Tomáš Urban T. (Liberec), TH min. za Zásah do oblasti hlavy a krku
nedvěd vyhrál buly dopředu a hned vystartoval. Po jeho střele srazil Urban brankáře Hamerlíka, který už držel puk. Hned se sice omlouval, ale marně, už sedí na trestné lavici.

60:05

Hamerlík dostal zřejmě úder do hlavy, za pomoici masérů putuje na střídačku. Urban ovšem dostal trest ve hře za úder do hlavy, zbytek prodloužení má tedy Třinec šanci rozhodnout v přesilovce. Do branky Třince putuje náhradník Martin Vojtek.

60:17

Petr Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (8. gól v sezóně). Stav zápasu Liberec - Třinec 3:2
Místo toho, aby rozhodl Třinec, ovšem jeho obránci zapomněli na Nedvěda. Ten dojel vyhozený puk a sám před brankou překonal studeného Vojtka, když si přehodil puk na forhend a trefil se v pohodě k tyči. Je rozhodnuto, Liberec vítězí v prodloužení.

2. února 2024 17:00Třinec-Liberec 5:1
10. ledna 2024 18:00Liberec-Třinec 4:1
31. října 2023 18:00Liberec-Třinec 1:3
21. září 2023 17:00Třinec-Liberec 4:1
15. února 2023 18:00Liberec-Třinec 3:2P
30. prosince 2022 17:00Třinec-Liberec 6:3
18. listopadu 2022 18:00Liberec-Třinec 1:4
2. října 2022 17:00Třinec-Liberec 3:4P