jen za 49 Kč/3 měsíce

Hezký podvečer z Liberce. Vítejte u podrobné on-line reportáže z duelu 10. kola extraligy. Domácí tým vyzve pražská Slavia.

Střetli se spolu v posledním play-off a hokejisté Slavie ve čtvrtfinále překvapivě zvítězili. I dnes je mírným favoritem pátý tým tabulky Liberec, jenže na sešívané se mu v posledních letech nedaří. V souboji trenérských kolegů Kalouse a Růžička se častěji raduje hlavní kouč Slavie.

Přestože je neděle a přestože se liberecké výsledky na domácím ledě zlepšily, návštěva v Tipsport areně bude zřejmě opět podprůměrná.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Homola (CZE) - Bádal (CZE), Kis (CZE)
Počet diváků: 5 527

0:45

První vteřiny zápasu přinesly pár nepovedených přihrávek, několik zkušebních průniků. Zatím se čeká na první střelu zápasu.

1:01

Na ledě se prostřídaly už všechny formace a žádná se ani nepřiblížila brance. Nejnapínavějším momentem úvodních sekund se tak stalo zakázané uvolnění.

1:39

Vyloučen hráč Jiří Moravec (Liberec), 2 min. za Sekání

2:01

Kuboš dvakrát nahodil kotouč na branku, ale Vošvrda nemusel být nervózní. Pokus byly slabé a nikdo je netečoval.

2:45

Liberec vyhodil puk, slavisté jsou zatím v přesilovce hodně slabí.

3:01

Až teď trošku zručněji vypálil Růžička. Vošvrda si kotouč pohlídal, chytil ho do rukavice a podržel.

3:12

Vyloučen hráč Petr Kalus (Slavia), 2 min. za Sekání
Bude se hrát ve čtyřech.

3:34

Tomáš Micka (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jiří Doležal. Stav zápasu Liberec - Slavia 0:1
Nenápadná střela končí v liberecké síti. Vošvrda zřejmě špatně viděl na střelce, protože jeho zákrok proti přízemní ráně švihem z hole Tomáše Micky vůbec nebyl vzorový. Gólman se složil do rozkleku a puk mu prolétl mezi betony.

4:12

Liberec zahájil zkrácenou početní výhodu. Dvěma střely ohrozil Kopřivu, který si při zákrocích počínal jistě.

5:12

Kalus skočil na led, Slavia hraje v plném počtu.

5:35

Michal Bárta (Liberec) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Tomáš Vak. Stav zápasu Liberec - Slavia 1:1
Liberci se povedlo rychle vyrovnat. Zatlačil hru před Kopřivovu branku, kde čekali Vak s Bártou. Druhý z nich si kličkou položil Kopřivu a vstřelil už svůj pátý gól v sezoně.

6:16

Na rychlou libereckou souhru ani Kopřiva nereagoval. Přihrávka prolétla na hůl Duška, který z voleje pálil těsně vedle.

7:01

První liberecký útok vysunul forčekink a Slavii se vůbec nedaří rozehrát.

7:32

Liberečtí za pár okamžiků zaslouženě získali puk a Bartovič mířil z křídla na branku. Nestačil ale vystřelit ani přihrát.

8:28

Po nadějném útoku prohrál Špaček souboj u mantinelu a Slavia ukořistila kotouč. V útoku však zatím nic nepředvedla, když nepočítáme Mickovo nahození, které zapadlo do branky.

9:45

Slavii se vůbec nedaří prorazit libereckou obranu. Domácí beci výborně pozičně brání.

10:30

Bartovičova ostrá rána zaduněla o zadní tvrzené sklo, předtím proletěla nad horní tyčí.

11:29

Hertl chytrou přihrávkou našel rozjetého Kůrku, jehož následná rána mířila mimo. Za pár sekund vybojoval puk zpět, k další střele se už ale neprobil.

12:10

Slavia se usadila před Vošvrdou a několika přihrávkami dostala domácí pod tlak. Pak ale puk uvízl u mantinelu a už se nepokračovalo.

12:34

Myslel to výborně, Tomica se snažil obstřelit chumel hráčů před brankou. Při svém pokusu ovšem obstřelil i Vošvrdovu klec.

13:21

Utkání se zatím nehraje v kdovíjakém tempu. Oba týmy se pečlivě vracejí do obrany a nepouští soupeře do přečíslení.

14:19

Nedvědova rána skončila na betonech Miloslava Kopřivy. Puk se odrazil a získali ho hosté.

15:07

Po souboji u mantinelu se na led zhroutil obránce Moravec. Na led vběhl liberecký lékař Dušan Morman a odvedl pochroumaného hokejistu do kabiny.

16:14

Tribuny pískají, v souboji u střídaček se totiž střetli Tomáš Urban a Petr Jelínek. Rozhodčí vylučovat nebudou.

17:34

Brankáři moc práce nemají. Většina souvislejších kombinací končí ve středním pásmu.

17:50

Vyloučen hráč Tomáš Kůrka (Slavia), 2 min. za Sekání

17:56

Okamžitě po vhazování spadl liberecký Kudrna a s rukama na obličeji odjel na střídačku, rozhodčí se teď radí nad možným trestem.

17:56

Po zhruba minutové poradě se Homola s Fraňem rozhodli nevylučovat, nedovolený zákrok neviděli.

18:26

Nadějnou libereckou rozehrávku početní výhody zastavil těsný ofsajd, ve kterém byl Darrell Hay.

19:00

Holubova střela od modré čáry letěla hodně mimo, Slavia pak vyhodila puk z vlastní třetiny.

19:30

Další úspěšný odpal hokejistů v sešívaných dresech.

20:00

Střely na branku: Liberec 6 - Slavia 7.

20:00

První třetina sice nenabídla příliš pohledný hokej, zato však padly hned dvě branky. Nejprve prošla do sítě rána z nouze Tomáš Micky, hned za dvě minuty zase vyrovnal liberecký střelec úvodu sezony Michal Bárta.

20:13

Vyloučen hráč Jakub Šulc (Slavia), 2 min. za Podražení
Po faulu na Nedvěda si Liberec zahraje přesilovku.

20:27

Vyloučen hráč Jiří Doležal (Slavia), 2 min. za Sekání
Doležal vysekl Kudrnovi hůl a doplní Šulce na trestné lavici. Liberec čeká dlouhá přesilovka v pěti proti třem.

20:55

Nedvěd si v pozici falešného bek sjel pro střelu a trefil Kopřivu. Následně z mezikruží minul Kudrna.

21:09

Michal Bárta (Liberec) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Petr Nedvěd. Stav zápasu Liberec - Slavia 2:1
Liberečtí našli letos nového střelce. Michal Bárta se znovu prosadil, tentokrát ve vylepšené přesilovce po krátké přihrávce Nedvěda.

21:26

Milan Bartovič (Liberec) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Petr Nedvěd. Stav zápasu Liberec - Slavia 3:1
A Liberec využil i zbytek klasické přesilovky. Po vhazování se k brance rozjel Nedvěd připravil kotouč před otevřenou branku Milanu Bartovičovi. Slovenský útočník nezaváhal.

21:51

Vyloučen hráč Martin Čakajík (Liberec), 2 min. za Držení protihráče

22:31

Kůrka střílel z křídla na Vošvrdu. Liberecký gólman položil na led beton a puk vyrazil.

23:30

Slavia je v přesilovce bezradná. Přihrává si ve vlastní třetině a neví, kudy proniknout před Vošvrdu.

23:51

Čakajík je na ledě, Liberec se v oslabení snadno ubránil.

24:30

Podivný odraz o mantinelu málem zavařil brankáři Vošvrdovi. Za pukem se hnal Micka, jenže vysoký útočník zrovna nepatří mezi největší rychlíky, takže mu kotouč ujel.

25:01

Čermák z ostrého úhlu chtěl zaskočit Vošvrdu. Liberecký gólman se nedal a puk zastavil.

25:56

Kůrka dnes pálí na bránu, co může. Stejně jako v 26. minutě však jeho rány často míjí svůj cíl.

27:15

Puk se vyhnul několika tělům a po střele Vladímira Rotha zaplachtil do Vošvrdovy lapačky.

28:00

Slavisté zamkli soupeře v jeho pásmu a několikrát doráželi v těsné blízkosti branky. Nejblíže ke gólové ráně měl útočník Kalus.

28:50

Vakovi se před brankou nabízel spoluhráč, liberecký útočník však raději střílel. Trefil pouze Kopřivu.

30:07

Liberečtí tlačili kotouč do branky i přes Kopřivův odpor. Brankář Slavie nápor ustál.

31:14

Před brankami se příliš nehraje. Zápas stále nedostal větší spád.

32:01

Teď to ale hokejisté na obou stranách vyvrátili. Čakajík střílel na bližší tyč, z podobné pozice na druhé straně pak pálil Hertl. Oba přestřelili.

32:40

Nejaktivnější slavistický útočník Kůrka se ocitl v další slušné příležitosti. Před položeným Vošvrdou si ale špatně zpracoval puk, a tak ani nevystřelil.

33:23

Slavisté v soubojích u mantinelu přiostřili, ale nic platné jim to není. Liberečtí protáhli kotouč do útočné třetiny a Vantuch vypálil na Kopřivu.

34:12

Růžičkův pokus zblokoval obránce, Vošvrda zůstal bez práce.

35:10

Slavia nahazuje do útočné třetiny, Liberec vyváží kotouče. Obraz hry se moc nemění.

35:50

Dříve býval kanonýrem, co dnes ale ještě může zahodit? Tomáš Kůrka stál před poloprázdnou brankou a přesný pas namířil rovnou do gólmana Vošvrdy, který se vůbec nestihl přemístit k tyči.

36:07

Vyloučen hráč Daniel Špaček (Liberec), 2 min. za Podražení

37:02

Tomáš Svoboda T. (Slavia) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Vladimír Růžička a Vladimír Roth. Stav zápasu Liberec - Slavia 3:2
Liberecká čtyřka neustálá drtivý tlak a podlehla. Po několika hrozbách udeřil Tomáš Svoboda, který ranou z první trefil místo pod Vošvrdovou vyrážečkou.

37:34

Prudkou ránu Lukáše Dernera schoval Kopřiva do lapačky. Vypadalo to snadně, jako kdyby sebral ze vzduchu pěnový míček. Přitom kotouč se na něj řítil ohromnou rychlostí.

38:08

Po souhře s Nedvědem se sám před Kopřivou objevil Bartovič. Kopřiva mu ale nedaroval moc času. Rychle vyrazil vpřed a vykryl volné mezery.

39:32

Slavia v posledních minutách lépe bruslí, vyhrává osobní souboje. Liberečtí musí těsné vedení pečlivě bránit.

39:56

Vyloučen hráč Milan Bartovič (Liberec), 2 min. za Zdržování hry
Bartovič v posledních sekundách třetiny vyhodil kotouč mimo hřiště.

40:00

Střely na branku po 2. třetině: Liberec 19 - Slavia 20.

40:00

Ve druhé třetině se hrál o trochu svižnější hokej, branky ale padaly pouze v početních výhodách. Nejprve využil přesilovku pět na tři Bárta a pak ve zbytku slávistického trestu skóroval Bartovič. Slavia krátce před přestávkou snížila díky brance Svobody.

40:16

Sice v oslabení, přesto Liberečtí vlétli do třetiny ofenzivní smrští. Výtisk napřáhl na modré a po jeho příklepu narazil puk do horní tyče.

41:23

Slavii se přesilovka vůbec nevede. Kotouč hledají v rozích, přihrávky míjí nastavené hole.

41:56

Bartovič si odpykal trest, Liberc už hraje kompletní.

42:30

Kudrna se pokoušel najít díru v Kopřivově betonu a prostrčit jí puk. Nepovedlo se mu to.

42:59

Do hlediště nakonec dorazilo solidních 5527 diváků, na tuto sezony velmi vysoký počet.

43:54

Liberec si dlouho držel kotouč na hokejkách, střeleckou pozici si ovšem nevytvořil.

45:01

Hertl vyslal takovou žabku na Vošvrdu, liberecký brankář rozehrál puk do protiútoku.

45:15

Ten vedl Milan Bartovič. Na levé straně mu obrana nechala hodně místa, Kopřiva však jeho střelu švihem pod horní tyčku zneškondil.

46:21

Vak si držel protihráče na zádech a objížděl branku. Najel ale mezi slávisty a ti mu nakonec kotouč odebrali.

47:14

Vyloučen hráč Lukáš Derner (Liberec), 2 min. za Držení protihráče

47:35

Nádherný průnik libereckého veterána Nedvěda. Získal kotouč na vlastní modré čáře a i v takřka čtyřiceti letech zrychlil tak, že přebruslil obránce a vypracoval si gólovou šanci. Kopřiva výborně zasáhl lapačkou.

48:46

A ještě větší možnost skórovat v oslabení měl obránce Čakajík. V samostatném úniku ukázal, že zakončení nepatří mezi jeho nejsilnější stránky, a Kopřiva ho v pohodě vybruslil.

49:14

Derner na ledě, Liberec oslabení zvládl excelentně a ještě mohl dvakrát skórovat.

50:20

Zblízka proti Vošvrdovi neuspěl Kalus, puk se pak objevil v brankovišti, ale nikdo z hostů ho do branky nedoklepl.

51:13

Klidnější pasáž hry. Liberec se tolik nehrne do útoku a soustředí se na defenzivu.

52:45

Nahození od modré čáry liberečtí hokejisté zblokovali, k odrazu se pak nedostal Tomáš Kůrka.

53:42

Bárta chtěl individuálně projít soupeřovou obranou, zle však narazil. Tři hráči ho sevřeli jako do lisu.

55:01

Výtisk zkusil vystřelit od modré, ale puk mu správně nesedl na hokejku.

55:30

Tomáš Hertl (Slavia) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Vladimír Roth a Jakub Sklenář. Stav zápasu Liberec - Slavia 3:3
U levé Vošvrdovy tyče zůstali volní hned dva slávisté, a Tomáš Hertl tak v pohodě usměrnil do sítě nahození obránce Rotha. Slavia pár minut před koncem třetí třetiny dorovnala dlouho nepříznivý stav.

57:10

Vantuch přebruslil celou útočnou třetinu a z úhlu posílal kotouč do brankoviště. Kotouč projel bez na opačnou strnau, kde si ho Vantuch zase vyzvedl.

58:00

Ĺiberečtí před brankou přečíslili soupeře. Nedvěd střílel pod horní tyčku, kousek od něj se mu ještě nabízel Kudrna.

59:12

Domácí se nedohodli ve středním pásmu. Špatně si přihráli a slávisté jim puk vypíchli.

60:00

Střely na branku po třetí třetině: Liberec 27 - Slavia 26.

60:34

Obdivuhodný průnik obránce Dernera. Defenzivní bek naznačil střelu, potáhl si kotouč kolem padajícího obránce a chystal se bekhendem zakončit. Už ale své obraty neustál a padl na led.

61:45

Mohl rozhodnout jiný liberecký obránce. Darrell Hay si sjel pro odražený puk a z vynikající pozice pálil na branku. Trefil Kopřivu do betonu.

62:08

Liberecký trenér Kalous si vybral oddechový čas.

62:30

Zdálky střílel Doležal, Vošvrda v rozkleku zasáhl.

63:15

A zase Tomáš Kůrka. Na Vošvrdu najížděl prakticky sám, mířil mu na vyrážečku. Liberecký brankář ale včas zasáhl a udržel svůj tým ve hře.

64:02

Před Kopřivou zakončoval pěknou souhru Liberce obránce Trončinský. Nepovedlo se mu však zvednou puk, a tak narazil jen do položeného brankáře.

65:00

Celkový počet střel: Liberec 30 - Slavia 29.

0:0

Michal Bárta (Liberec) nájezd neproměnil.

Bárta najel proti Kopřivovi a vystřelil do betonu. Špatné zakončení.

0:0

Tomáš Svoboda T. (Slavia) nájezd neproměnil.

Svoboda si vedl podobně. Vošvrda zůstal stát na čáře a střelu vyrazil.

1:0

Petr Nedvěd (Liberec) nájezd proměnil (5. gól v sezóně) .

Se štěstím, ale Petr Nedvěd jako první proměnil nájezd. Puk vypadl Kopřivovi z lapačky.

1:0

Petr Kalus (Slavia) nájezd neproměnil.

Kalus najížděl pomalu a poté minul branku.

1:0

Tomáš Urban T. (Liberec) nájezd neproměnil.

Kopřiva Tomáš Urbana v pohodě vybruslil. Útočník neměl kam střílet.

1:0

Vladimír Růžička (Slavia) nájezd neproměnil.

Růžička předvedl nejlepší zakončení, ale také Vošvrdu nepřekonal. Brankář výborně zakročil lapačkou.

20. března 2015 18:00Slavia-Liberec 3:1
6. března 2015 18:00Liberec-Slavia 2:0
25. ledna 2015 15:00Liberec-Slavia 1:3
2. ledna 2015 18:15Slavia-Liberec 1:2N
23. října 2014 18:00Liberec-Slavia 4:1
14. září 2014 17:00Slavia-Liberec 3:2
14. ledna 2014 18:15Slavia-Liberec 5:6N
30. prosince 2013 18:00Liberec-Slavia 3:2