0:44

První střela přišla z křídla od Šimánka. Chábera ji chytil do lapačky. Šimánek hraje s krytem, posledně byl zraněný. Před utkáním mu gratulovali zástupci klubu k 600. zápasu v nejvyšší soutěži.

2:30

Kuchejda střílel zprava bekhendem. Neuspěl.

2:52

V šanci byl Mertl. Stav zůstal 0:0.

KladnoKladno

Chábera
Cikánek

Rozhodčí: Minář (CZE), Šindler (CZE) - Barvíř (CZE), Jindra (CZE)
Počet diváků: 3 634

4:30

Další střelu Podlešáka chytil Chábera efektně do lapačky. Ještě s ní pořádně zamával, aby diváci viděli, co se naučil mimo město, kde vyrostl.

6:30

I Kovář má zásah. Chytil nahozený puk.

10:40

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Pavel Kašpařík a Peter Mikuš. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 1:0
Střelec ukázal, že nad lapačkou ještě Chábera místo má. Trefil se z míst mezi kruhy švihem po pěkném uvolnění od Kašpaříka prudce do horního růžku.

11:50

Na Kováře střílel zprava Valský a o moment později zleva Kafka. Kovář obě střely vyazil.

14:39

Vyloučen hráč Michal Lukáč (Kladno), 2 min. za Sekání
Před trestem střílel prudce Piskáček, Kovář puk vykopl. Lukáč zakročil, když se domácí pouštěli do protiútoku.

15:35

Šimánek je vidět. Najel si zleva a po ledě prudce střílel. Chábera dal beton k tyčce.

16:39

Lukáč skočil na led.

18:34

Zprava střílel Mertl a po objetí branky zkoušel Cháberu Pšurný.

19:19

Střelu Hluchého z pravého křídla Kovář raději chytil.

20:00

Zásahy brankářů v první třetině: Kovář 9, Chábera 17. Byla to bruslařská třetina a většinou se v ní hosté bránili.

20:41

Na ledě ve své obranné třetině zůstal ležet Hovorka. Zřejmě dotal zásah do obličeje. Ale zvedl se a ztěžka odjel střídat.

22:20

Na ledě je místo Sailera v Langhammerově útoku Burian, který má střídavý start z Třebíče.

23:45

Langhammerův útok teď připomíná basketbalisty. Všichni včetně Podlešáka jsou vysocí. Když šli z ledu, diváci jim za nápor zatleskali.

25:28

Jiří Šimánek (Č. Budějovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Pavel Kašpařík. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 2:0
Gól dal Šimánek, dočkal se za snahu. Kašpařík si s ním vyměňoval puk a nahrál mu až před Cháberu, kde Šimánek ukázal šikovnost svých rukou. Na pohled snadno zakončil.

25:57

Aleš Kotalík (Č. Budějovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Milan Gulaš. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 3:0
Gulaš namazal do jízdy Kotalíkovi a jeho pověstná střela z kruhu proletěla kolem Chábery, který se ani nepohnul. Kotalík šel až na koleno, jak se do puku opřel.

27:00

Kovář chytil na těle puk po střele Drtiny od modré.

27:34

Jiří Kuchler (Kladno) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jiří Bicek a Pavel Patera. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 3:1
Kuchler se trefil z kruhu pod horní tyčku. Kovář šel na led a nahoře měl místo. Hosté při akci dobře zakombinovali.

28:27

Vyloučen hráč Michal Kolarz (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení
Sundal Kallu u tyčky za zády Kováře.

30:27

Hosté zajeli čtyřikrát pro puk až za Cháberu. To už z přesilovky moc na nějaký tlak ani nezbylo.

31:43

Rostislav Martynek (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Pavel Kašpařík. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 4:1
Sudí signalizovali faul hostů. Sankci zrušil Martynek. Vyjel s pukem až do pravého kruhu a odtud přilepil puk ke vzdálenjší tyčce do volného prostoru. Na svůj gól nějaký zápas čekal a oddechl si.

31:43

Chábera už dochytal. Vystřídal ho Cikánek. Diváci v kotli domácích už se chystají na pátý gól. Ten oslavují zpěvem.

34:43

Hluchý projel brankovištěm Kováře a zblízka zakončoval, ale Kovář si střelu po ledě pohlídal.

38:03

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Aleš Kotalík. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 5:1
To je ono, skandovali diváci při kolotoči domácích. Měli několik šancí a jinak to ani nemoho skončit. Hrají s velkou chutí. Pátá, pátá už odbyla, dočkali se fanoušci.

38:32

Vyloučen hráč Jiří Bicek (Kladno), 2 min. za Vysoká hůl
Další faul hostů při tlaku domácích.

40:00

Zásahy brankářů: Kovář 12 - Chábera 4, Cikánek 9, celkem 21:30. Takovou třetinu domácí nepředvedli už dlouho. Všechny pětky hodně dobře kombinovaly, hrály v neustálém pohybu a střelba byla účinná, často na odkrytou branku. Byl to menší festival.