Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Hezký den ze Zlína, kam přijely Karlovy Vary. Oba týmy v minulém kole uspěly v prodloužení. Zlín na Spartě a Vary přetlačily Kometu.

Domácím stačí jediný bod, aby si definitivně zajistili předkolo play-off. Vary naopak bojují o udržení šance na předkolo.

Historická bilance jasně mluví pro Zlín, tým ze západočeských lázních vyhrál na ledě soupeře naposled v prosince 2007.

Zlínský útočník Ondřej Veselý dnes sehraje 800. extraligové utkání.

ZlínZlín

Horčička

Rozhodčí: Baluška (SVK), Konc (SVK) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 3 827

1:15

Po levém křídle se prosmýkl Veselý, jeho střelu Mensator vyrazil.

2:33

Po zblokované střele od modré dorážel Skladaný těsně vedle.

3:28

Čechovu střelu z levé strany Mensator vyrazil.

4:47

Vyloučen hráč Michal Důras (Zlín), 2 min. za Podražení

4:47

Vyloučen hráč Lukáš Galvas (Zlín), 2 min. za Podražení
Hosté budou hrát dvě minuty proti třem. V útoku zbytečně fauloval Důras, v hostující výhodě Galvas.

5:26

Horčička vyrazil Kumstátovu dorážku zblízka.

5:49

První minuta přesilovky byla z hostující strany příliš statická, střelu Gawryletze chytil Horčička do lapačky.

6:12

Horčička vyrazil ránu Gřegořka, Čajánek vzápětí poslal puk k Mensatorovi.

6:47

Zlín je v pěti, hosté dvojnásobnou přesilovku sehráli špatně.

9:11

Horčička betonem vyrazil překvapivou střelu Skuhravého.

11:30

Vyloučen hráč Lukáš Pech (K. Vary), 2 min. za Podražení

11:51

Leška tečoval Hamrlíkovo nahození těsně vedle, Hamrlík pak zakončoval do Mensatorovy lapačky.

12:33

Leška nahazoval puk od zadního mantinelu před branku a přestože Köhler už zvedal ruce, Menstator odražený puk zadržel.

13:09

Jeden z obránců namazal Veselému, který byl zcela sám před Mensatorem, ale neprostřelil ho.

13:30

Hosté jsou kompletní.

16:08

Leška kličkoval ve středním pásmu, ale nic z toho nebylo.

16:35

Dej z první trefil z levého kruhu boční tyčku.

17:13

Vlach získal u bočního mantinelu puk, najel si před branku a vystřelil. Mensator vyrazil zpátky ke zlínskému útočníkovi, který ale dorážku nezvládl. Ležící golman puk přikryl tělem.

18:02

Kubiš uvolnil Linharta, jehož střelu Mensator vyrazil betonem.

19:23

Vyloučen hráč Petr Gřegořek (K. Vary), 2 min. za Držení protihráče

19:56

Důras v časové tísni vystřelil od modré, jeho ránu chytil Mensator.

20:00

Zásahy brankářů: Horčička 10 - Mensator 16

20:00

První třetina nenabídla skoro nic. Po ospalém úvodu získali díky dvojnásobné přesilovce navrch hosté, domácí se zvedli rovněž při přesilovce. Ale většinou diváci zívali.

20:00

Zlín bude hrát ještě 84 vteřin přesilovku.

21:23

Vary jsou v pěti, Zlín Mensatora neohrozil.

23:21

Vlach od bočního mantinelu předločil puk Melenovskému, který to měl ale na backhand a dostal se příliš blízko k Mensatorovi, takže puk jen nastřelil do hostujícího brankáře.

23:49

Matějíčkovu vysokou střelu pokryl Mensator.

24:52

Důras lehce tečoval Galvasovu střelu, ale Mensator byl opět pozorný.

26:31

Ani druhá třetina zatím bůhvíjakou podívanou nenabízí. Je to oboustranné trápení.

27:47

Stále stejná písnička. Zlínská střela od modré, tentokrát od Linharta. Mensator dobře vidí a chytá.

28:00

Petr Holík (Zlín) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Petr Leška. Stav zápasu Zlín - K. Vary 1:0
Holík využil toho, že Mensator byl po vyražené střele v pokleku a z nulového úhlu skóroval pod víko.

28:40

Vyloučen hráč Ondřej Veselý (Zlín), 2 min. za Hákování

28:40

Další bídná přesilovka Varů, Zlín v pohodě odolal.

31:10

K velkému sólu z vlastního pásma se rozjel Vlach, ale z úhlu zakončil nepřesně.

32:44

Pech si od zadního mantinelu vybruslil do ideální pozice mezi kruhy, ale trefil jen Horčičkův beton.

33:07

Z úhlu chtěl Horčičku zaskočit Skladaný, domácí brankář ovšem prostor u tyčky utěsnil.

35:13

Čech ujel po levém křídle a předložil mezi kruhy Kubišovi, jeho střelu zablokoval vracející se Gulaši.

36:03

Po velkém náporu první lajny Zlína Leška od zadního mantinelu nahrál Köhlerovi, který trefil tyčku.

37:24

Důras při brejku předložil puk Čajánkovi jen na brusle.

38:49

Po přihrávce od bočního mantinelu zcela volný Dej netrefil odkrytou branku.

39:35

Vyloučen hráč Petr Mocek (K. Vary), 2 min. za Nedovolené bránění

40:00

Zásahy brankářů ve 2. třetině: Horčička 9 - Mensator 13

40:00

Velká nuda se střídá se záblesky hokejové krásy, domácí vedou díky šikovnosti Holíka.

40:00

Zlín začal druhou třetinu v přesilovce a v početní výhodě vstoupí i do poslední třetiny. Může v ní hrát 96 vteřin.

40:47

Zlínští beci Linhart s Hamrlíkem v přesilovce trefují nejblíže stojící protihráče.

41:18

Petr Čajánek (Zlín) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Radim Tesařík a Michal Důras. Stav zápasu Zlín - K. Vary 2:0
Tesařík zachytil puk na modré a okamžitě ho poslal před branku, kde jej tečoval Čajánek.

41:52

Linhart pálil od modré do Mensatora.

42:44

Skuhravý mohl zápas zdramatizovat, protože se dostal za obranu, ale zakončoval z velkého úhlu.

43:10

Vyloučen hráč Radek Míka (Zlín), 2 min. za Vysoká hůl

43:16

Lukáš Pech (K. Vary) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Travis Gawryletz a Petr Gřegořek. Stav zápasu Zlín - K. Vary 2:1
Šest vteřin stačilo hostům na snížení. Gawryletzovu střelu od modré tečoval Pech mezi Horčičkovy betony.

43:55

Čajánek zakončoval po Veselého nabídce, ale byl tísněn obráncem a navíc stál v úhlu.

45:24

Petr Kumstát (K. Vary) vstřelil branku (26. gól v sezóně), asistence Lukáš Pech. Stav zápasu Zlín - K. Vary 2:2
Míka zavinil i druhý gól hostů. Za brankou se jako školák nechal obrat o puk Pechem, který ho předložil Kumstátovi. Hostují útočník si rozpohyboval Horčičku a nedal mu šanci.

48:00

Skladaného střela z levé strany vypadla Horčičkovi z rukavice, obránci ji odpálili do bezpečí.

48:20

Další akce Skladaného, který se protlačil až k Horčičkovi, ovšem puk přes jeho beton neprocedil.

49:41

Zucker se uvolnil přes Tesaříka a přestože byl volný před Horčičkou, zakončil nepřesně.

51:49

Leška si vyjel zpoza branky a hledal si místo na zakončení. Kvůli faulu se k němu nedostal, ale rozhodčí nepískají.

53:28

Vyloučen hráč Travis Gawryletz (K. Vary), 2 min. za Podražení
Gawryletz se nechal obrat o puk Důrasem a pak jej podrazil.

54:01

Holík uvolnil Čajánka, který zblízka zakončoval nepřesně.

55:18

Vlach se natlačil k Mensatorovi, ale ležícího brankáře nepřekonal.

55:19

Zápas sleduje 3 827 diváků.

55:28

Vary jsou v pěti.

56:03

Horčička zastavil lapačkou střelu Skladaného.

57:10

Kotrla si prohodil puk mezi bruslemi Zámorského a najednou byl sám před Horčičkou, který jeho střelu pod horní víko kryl.

59:12

Nápor Vlachovy lajny, ovšem se střelami neuspěli Ondráček ani Řezníček.

60:00

Zásahy brankářů ve 3. třetině: Horčička 10 - Mensator 12

60:00

Zlín promarnil dvoubrankové vedení, ale jeden bod, který už má, ho definitivně posouvá do předkola play-off.

Začalo prodloužení.

60:32

Horčička s problémy zadržel Gřegořkovu střelu.

62:30

Vyloučen hráč Tomáš Linhart (Zlín), 2 min. za Sekání
Prodloužení se hraje v hostující režii, Linhart si musel pomoci faulem.

63:48

Petr Gřegořek (K. Vary) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Travis Gawryletz a Lukáš Pech. Stav zápasu Zlín - K. Vary 2:3
Gřegořek na levém kruhu nevěděl, co s pukem, tak vypálil a rozhodl.