jen za 49 Kč/3 měsíce

Příjemný páteční podvečer z Kladna, kde v 18.15 hodin začne šlágr kola mezi Rytíři a Plzní.

Kladno nenasadí zraněného Tlustého, místo něhož by měl nastoupit v útočné formaci s Jágrem a Plekanecem Strnad. Dvacetiletý mladík zatím v extralize odehrál jen tři zápasy.

V plzeňské brance odchytá poslední zápas Fin Rask.

Pětatřicet minut před utkáním už se oba týmy rozcvičují na ledové ploše.

Rozhodčí: Šír (CZE), Kalivoda (CZE) - Štofa (CZE), Beneš (CZE)
Počet diváků: 4 821

Pět minut před začátkem krouží na ledě čtveřice rozhodčích. Za chvíli je doplní hráči.

0:09

Úvodní buly vyhrál Plekanec, ale Jágr napoprvé do útočného pásma neprošel.

0:50

Na druhé straně napřáhl za modrou Pletka, ale branku netrefil.

1:05

Kladenský Bicek po levém křídle rychle nabruslil do útočného pásma, pálil mimo.

1:59

Dragoun v pravém rohu útočného pásma udělal protisměrnou kličku, dlouho držel puk čelem k mantinelu, ale ke střele se Kladenští stejně nedostali.

2:55

Melka zůstal před plzeňskou brankou úplně volný, dostal přihrávku, ale bekhendovou kličku nedotáhl. Rask ho vychytal!

3:50

Plekanec se ve středním pásmu hezky uvolnil přes hráče, pak střílel švihem z pravého kruhu, Rask zasáhl betonem.

4:40

Bicek napřahoval mezi kruhy, ale tísněn obráncem nevystřelil.

5:02

Tomáš Vlasák (Plzeň) vstřelil branku (11. gól v sezóně), asistence Martin Straka a Milan Gulaš. Stav zápasu Kladno - Plzeň 0:1
Plzeňským sektorem to nejprve zahučelo poté, co Gulašovu střelu Chábera vyrazil. Hostující akce pokračovala a z levé strany pálil do poloprázdné branky Vlasák. Gólman Kladna se nestihl přesunout.

5:27

Vyloučen hráč Pavel Kašpařík (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění

5:44

Jan Hlaváč (Kladno) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jaromír Jágr a Marek Židlický. Stav zápasu Kladno - Plzeň 1:1
Kladno využívá přesilovku za 17 vteřin! Hlaváč dostal ideální přihrávku před branku a prostřelil Raska, který se dnes loučí s českou extraligou.

6:01

Už mohli vést Rytíři! Ale Židlický minul.

7:10

Jakub Strnad (Kladno) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec. Stav zápasu Kladno - Plzeň 2:1
Kladenští rozpoutali v útočném pásmu neskutečný kolotoč, který trval snad minutu. Když už se zdálo, že hosté vyhodí puk z obranné třetiny, zachytil ho na modré Židlický a přes Plekance a Jágra se dostal až k zakončujícímu Strnadovi.

7:10

Dvacetiletý útočník vstřelil první extraligový gól, hraje teprve čtvrtý zápas v nejvyšší soutěži.

8:50

Kladenský nápor pokračuje, byť zrovna není na ledě elitní formace domácích. Plzeňské teď trápí Kuchejda, Kuchler a Dragoun.

9:30

Z vlastního obranného pásma procpal puk až plzeňský bijec Hollweg.

10:03

Jágr znovu zaměstnal plzeňskou obranu! Prokličkoval přes dva hráče, ale zblízka už zakončit nestihl.

10:30

Hlaváč se uvolnil ke střele z hranice kruhů, pálil švihem a Rask vyrazil jeho pokus mimo.

11:20

Dragoun zavezl puk do kladenského útočného pásma, ale už nestihl přihrát, kotouč převzal Pletka.

12:51

Eberle vyjel zpoza branky a snažil se překvapit Raska u pravé tyče. Ten však na ni byl přilepený.

13:25

Vyloučen hráč Jiří Marušák (Plzeň), 2 min. za Vražení na hrazení
Bude plzeňská přesilovka stejně krátká jako ta první?

14:20

Jágr si poblíž branky dovolil hodně, ale zakončit už nestačil.

14:37

Jan Hlaváč (Kladno) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Pavel Patera a Tomáš Plekanec. Stav zápasu Kladno - Plzeň 3:1
Ovšem domácí od vhazování po vyloučení Marušáka stále drželi útočné pásmo a nakonec proměňují i druhou přesilovku v zápase. Hlaváč dostal přihrávku před branku a se štěstím propálil Raska.

14:55

Vyloučen hráč Libor Procházka (Kladno), 2 min. za Držení protihráče

15:30

Po nepřesné střele Kováře z levé strany proskočil puk až do středního pásma.

15:47

Jan Kovář (Plzeň) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Ondřej Kratěna a Martin Straka. Stav zápasu Kladno - Plzeň 3:2
To je přestřelka! Také Plzeň proměňuje svou přesilovku, Kovář dostal druhou šanci a z levé strany trefil odkrytou část branky.

16:25

Dragounovi se nepovedla přihrávka v útočném pásmu, ale plzeňský brejk uťal přesnou rozehrávkou Chábera.

16:56

Melkovo nahození z pravé strany na Raska neprošlo.

17:40

Plekancovo nahození z hranice pravého kruhu chtěl usměrnit do branky Jágr, ale netrefil ji.

18:02

Kladenská rozehrávka se štěstím prošla na Bicka, který z úhlu mohl najíždět na branku. Jenže Raska nepropálil.

19:01

Lev zabrzdil za kladenskou brankou, chtěl oklamat Cháberu a zakončit u jeho levé tyčky. Domácí gólman byl však pozorný a rychlý.

20:00

Strhující první třetina na Kladně nabídla pět gólů. Skóre brzy otevřel plzeňský Vlasák, na jehož trefu odpověděli domácí Strnad a dvěma brankami Hlaváč. Dramatičnost dodalo zápasu Kovářovo snížení na 2:3.

20:20

Útočné pojetí hry zřejmě bude pokračovat! Hlaváč hned v úvodu druhé třetiny mohl zkompletovat hattrick.

20:44

Vyloučen hráč Ivan Majeský (Kladno), 2 min. za Vysoká hůl

21:05

Plekanec odpálil puk z vlastní třetiny až k Raskovi.

21:27

Puk po střele St. Pierra od modré Cháberovi nejprve vypadl, ale pak ho kladenský gólman hned ukryl do lapačky.

21:45

Kuchler vyhodil puk z vlastního pásma.

22:18

Marušákovu skrytou střelu od modré Chábera kryje.

22:44

Marek Židlický (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Tomáš Plekanec a Marek Černošek. Stav zápasu Kladno - Plzeň 4:2
Kdo by to čekal od obránce? Marek Židlický převzal za modrou čárou přihrávku do plné jízdy a po šikovné kličce zakončoval do prázdné branky.

23:30

Vyloučen hráč Michal Dvořák (Plzeň), 2 min. za Sekání

24:40

Jágr stál úplně sám u pravé tyče. Vyražený puk ale za Raska neprotlačil.

25:30

Plzeň se konečně ubránila kladenské přesilovce, ale domácí znovu zářili.

28:38

Vyloučen hráč Jiří Marušák (Plzeň), 2 min. za Hákování

30:28

Ani po této přesilovce Kladna se skóre nemění.

30:51

Gulaš za brankou Kladna marně stíhal rozehrávajícího Židlického.

31:27

Šance Plekance. Zblízka však Raska nepropálil.

32:15

Od modré pálil Frolo, ale puk k Cháberovi neprošel.

33:01

Eberle od mantinelu ve vlastní třetině puk nevyhodil, ale vzápětí se to povedlo mladíkovi Douderovi.

33:27

Dál však útočila Plzeň a domácí vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

33:37

Jeřábkova střela od modré proletěla vedle kladenské branky.

34:08

Vyloučen hráč Jan Hlaváč (Kladno), 2 min. za Podražení

34:40

Straka z pravé strany hezky našel na hranici levého kruhu Kováře, jehož střelu Chábera vyrazil.

35:25

V oslabení zaútočil Plekanec, ale byl dobře pokrytý.

35:45

Straka místo střely přihrál na modrou St. Pierrovi, který už si na ránu troufnul. Chábera udržel puk v náruči.

36:08

Vyloučený Hlaváč skočil na led.

36:21

Vyloučen hráč Milan Gulaš (Plzeň), 2 min. za Podražení
Zbytečný faul v útočném pásmu.

36:30

Hlaváč po vhazování v útočném pásmu netrefil puk a oslabení hosté vyvezli puk k Cháberovi.

37:00

Jágrova přihrávka od levého mantinelu Pateru nenašla.

37:55

Domácí zůstali v útočném pásmu a Židlického tvrdou střelu od modré Rask vyrazil. Po něm ještě zkoušel kličku na brankovišti Hlaváč, ale puk do sítě nezasunul.

38:21

Hosté jsou kompletní.

39:30

Vyloučen hráč Jakub Jeřábek (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče

40:00

Ve druhé třetině střelci polevili, jako jediný se trefil Židlický, který zakončil krásnou akci při oslabení. Kladno proto vede 4:2 a je na nejlepší cestě za utnutím čtyřzápasové série bez výhry.

40:01

Kladenská přesilovka pokračuje.

41:16

Vyloučen hráč Marek Židlický (Kladno), 2 min. za Podražení
Židlický nejdřív nezpracoval puk v útočném pásmu a pak musel takticky faulovat.

41:30

Zkrácená přesilovka Plzně začíná.

43:16

Během početní výhody pálil nebezpečně od modré St. Pierre, ale Kladno oslabení zvládlo.

44:45

Dragoun dostal dobrou přihrávku na levé křídlo do jízdy, Rask jeho střelu vyrazil.

45:00

Další útočnou akci však Kladno nerozehrálo přesně a rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.

45:41

Po Majeského střele od modré se Rask ohlédl, možná i zakročil betonem.

46:18

Vyloučen hráč Jakub Lev (Plzeň), 2 min. za Hrubost

47:27

Židlický už na modré možná napřahoval, ale rozhodčí odpískal postavení kladenského útočícího hráče v brankovišti.

48:32

Vyloučen hráč David Kuchejda (Kladno), 2 min. za Podražení
Sotva naskočil na led z trestné hostující Lev a Plzeň si zahraje přesilovku.

50:19

Nicolas St. Pierre (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Tomáš Vlasák a Milan Gulaš. Stav zápasu Kladno - Plzeň 4:3
Do vypršení Kuchejdova trestu zbývalo třináct vteřin, když na modré napřáhl St. Pierre a jeho střela prošla za Chábera. Domácí brankář měl zřejmě zakrytý výhled.

51:05

Bicek hnal za pukem do útočného pásma, jak mohl, ale rozhodčí stejně odpískal zakázané uvolnění.

51:30

Lehké plzeňské nahození od modré čáry Chábera v pohodě kryje.

52:32

Plekanec na pravé straně dobře viděl najíždějícího Židlického, ale pozorný byl i Gulaš a přihrávku zblokoval.

52:40

Utkání sleduje 4 821 diváků.

53:17

Patera dostal za brankou Plzně dobrý nápad, zkoušel skórovat o Raskův beton, ale záměr mu nevyšel.

53:41

Jágr za brankou vybojoval puk pro Plekance, který ho posunul na modrou k Židlickému. A jeho střelu Rask v pohodě chytil do lapačky.

54:16

Kovářova zblokovaná střela z levého křídla skončila v ochranné síti. Buly po pravici Chábery.

54:44

Vyloučen hráč Milan Doudera (Kladno), 2 min. za Hrubost

54:44

Vyloučen hráč Nicolas Johnson (Plzeň), 2 min. za Hrubost
Hraje se 4 na 4.

56:25

K Jágrovi se odrazil puk na pravé straně útočného pásma a kladenská osmašedesátka i z ostrého úhlu nebezpečně vypálila.

56:44

Oba týmy jsou v pěti.

57:30

Jágrův krásný průnik! V zakončení do poloprázdné branky mu zamezil Rask na poslední chvíli hokejkou.

58:50

Rask odjíždí z branky!

58:57

Vyloučen hráč Jaromír Jágr (Kladno), 2 min. za Podražení
Místo kladenského zakončení do prázdné branky, ke kterému se schylovalo, rozhodčí odpískal faul Jágrovi. Diváci zasypali led kelímky od piva.

58:57

Rozhodčí uklízejí ledovou plochu, takže Plzeňští si mohou domluvit závěrečný útok i bez oddechového času.

59:15

Eberle vyvezl puk do útočného pásma, ale zakončit do prázdné nedokázal.

59:30

Třicet vteřin do konce, hosté rozehrávají za vlastní brankou.

59:54

Zákrok Chábery, po němž se bude vhazovat v útočném pásmu Plzně.

60:00

Závěrečné vteřiny už domácí zvládli a výhrou 4:3 ukončili sérii čtyř proher v řadě. Díky za pozornost u sledování on-line reportáže, hezký zbytek pátečního večera.

18. února 2024 16:00Kladno-Plzeň 3:4P
5. ledna 2024 17:30Plzeň-Kladno 7:2
19. listopadu 2023 16:00Kladno-Plzeň 2:4
1. října 2023 16:30Plzeň-Kladno 4:5P
17. února 2023 17:30Plzeň-Kladno 0:3
3. ledna 2023 18:00Kladno-Plzeň 3:4
20. listopadu 2022 16:30Plzeň-Kladno 1:2P
7. října 2022 18:00Kladno-Plzeň 0:4