jen za 49 Kč/3 měsíce

Příjemný páteční podvečer z Kladna, kde v 17.30 hodin nastoupí Plzeň.

Domácím chybí k jistotě desátého místa jediný bod. V případě dnešní výhry a zaváhání Litvínova ještě mohou bojovat o šestou příčku, která zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále play-off.

Plzeň vede extraligu, ale o prvenství po základní části ještě bude muset hodně bojovat. Z posledních dvanácti zápasů vyhrála jen dva, dotírající Slavia už je druhá jen vinou horšího skóre.

Na plzeňské soupisce navíc dnes chybí největší hvězdy Straka, Vlasák nebo Pletka.

Rozhodčí: Kalivoda (CZE), Pešina (CZE) - Lederer (CZE), Gebauer (CZE)
Počet diváků: 3 157

Do kladenské sestavy se vrací uzdravený bek Černošek.

0:20

Jako první střílel z pravého kruhu Eberle, Mazanec zasáhl.

1:30

Frolo před vlastní brankou na chvíli zaváhal s rozehrávkou, ale Kladenští puk nezískali.

2:40

Dalecký se krásně uvolnil na levé straně, předložil puk před branku Melkovi, který však netrefil tečovaný kotouč.

3:20

V podobném prostoru nedokázal zakončit ani Látal. Začátek se každopádně více povedl domácím.

3:44

Chábera pokryl nahození Boháče ze středního pásma.

4:50

Mladík Schleiss se dostal k odraženému puku v útočném pásmu a okamžitě střílel. Chábera puk vyrazil.

5:27

Michal Dragoun (Kladno) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Antonín Melka a Jan Dalecký. Stav zápasu Kladno - Plzeň 1:0
Melku nerozhodil padající obránce, dokázal přihrát před branku Dragounovi a ten zakončil přesně nad přesouvajícího se Mazance.

6:11

Ani jedna ze dvou střel Lva neprošela na Cháberu.

6:29

Chábera byl pozorný a ukryl pod lapačku puk, který se odrazil od zadního mantinelu do jeho brankoviště.

7:38

Boháč se na pravé straně hnal za pukem, ale nestihl ho a rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.

9:40

Eberle dostal od Procházky přesnou přihrávku na útočnou modrou, ale než se s pukem otočil, plzeňská obrana se srovnala.

11:05

V posledních minutách se hraje bez větších střeleckých možností, oba týmy si hlídají střední pásmo.

12:30

Po buly střílel od modré plzeňský Mozík, ale kotouč až k Cháberovi neprošel.

12:50

Naopak Mazanec na druhé straně měl co dělat, aby nepustil puk za sebe. U pravé tyčky důrazně dorážel Eberle.

13:49

Kuchejda důrazným napadáním získal puk v útočném pásmu, ale pak nepřesně přihrával Douderovi, který si najížděl z druhé vlny.

14:40

Dalecký nechtěně zasáhl Frola do obličeje, ale rozhodčí zůstal v klidu.

15:21

Johnson se v útočném pásmu nejprve rozhlédl, komu by nahrál, ale nakonec z mezikruží zvolil střelu. Chábera zasáhl vyrážečkou.

15:50

Kratěna se na levé straně dostal do brejku, ale z obtížného úhlu netefil Cháberovu branku.

17:45

Rozhodčí zatím nevylučoval, teď netrestal ani za ostřejší zákrok Lva na Dragouna.

18:21

Domácí propadli ve středním pásmu, Plzeň šla do přečíslení 3 na 1 a Petruška si před zakončením dvakrát vyměnil puk s Kratěnou. Chábera přesto situaci zvládl.

19:05

Vyloučen hráč Pavel Kašpařík (Plzeň), 2 min. za Sekání

19:30

Piskáček na modré nezpracoval skákající puk a propadl mu do středního pásma.

19:55

Závěr první třetiny oslabení hosté zvládají.

20:00

Oslabená Plzeň po první třetině prohrává 0:1, skóre otevřel v šesté minutě zblízka Dragoun.

20:44

Patera neprostrčil puk na Hořavu, ale nezískal ho ani plzeňský Kratěna.

21:05

Hosté zvládli první oslabení, už jsou kompletní.

22:10

Druhá třetina začala mnoha nepřesnostmi na obou stranách.

22:30

Až teď se do větší příležitosti dostal Kovář, ale zblízka trefil Cháberu.

22:59

Vyloučen hráč Jakub Jeřábek (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče

23:41

Hosté vyhodili alespoň do středního pásma.

24:11

Miloslav Hořava střílel od modré a Mazanec zřejmě příliš neviděl, přesto dokázal vyrazit puk.

24:59

Kladenská přesilovka skončila.

25:50

Lev uvolnil St. Pierra, který z hranice levého kruhu trefil Cháberu.

27:04

Vyloučen hráč Libor Procházka (Kladno), 2 min. za Hákování

27:07

Vyloučen hráč Petr Vampola (Plzeň), 2 min. za Podražení
Plzeňská přesilovka trvala jen tři vteřiny.

29:00

Vyloučen hráč Jakub Lev (Plzeň), 2 min. za Podražení

29:07

Potrestaní Procházka a Vampola jsou na ledě, domácí pokračují v klasické přesilovce.

30:30

Skvělý zákrok Mazance, který se stihl přesunout proti bezprostřední střele Jasse.

31:01

Kladno při vyloučení Lva sehrálo zřejmě nejlepší dnešní přesilovku, ale přesto se neprosadilo. Plzeňský útočník už je na ledě.

31:45

Melka dobře věděl o Kuželovi, který si najížděl do útočného pásma z druhé vlny, ale kladenský útočník měl zablokovanou hokejku, takže nedokázal přihrát.

32:29

Vyloučen hráč Petr Vampola (Plzeň), 2 min. za Sekání

33:29

Kuchler se hezky uvolnil na útočné modré, poslal puk před branku, ale Lukáč ho nedokázal přesně tečovat.

33:48

Vyloučen hráč Jiří Hanzlík (Plzeň), 2 min. za Zdržování hry
Domácí budou hrát 41 vteřin přesilovku 5 na 3, na přípravu si vzali oddechový čas.

33:55

Hosté hned vyhodili.

34:29

Hosté už jsou ve čtyřech.

34:40

Jass neúspěšně dorážel u pravé tyčky Mazance.

35:31

Mazanec měl štěstí! Nechybělo moc, aby za brankou nahrál projíždějícímu Lukáčovi.

36:31

Vyloučen hráč David Kuchejda (Kladno), 2 min. za Zdržování hry
Kuchejda nešikovně vyhodil puk z vlastního pásma mimo ledovou plochu.

37:19

Vampolovi se v útočném pásmu nepovedlo zpracování, spíš připravil puk do brejku Paterovi, jehož přihrávka na Miloslava Hořavu však neprošla.

38:31

Ani plzeňská přesilovka nebyla příliš povedená. Už skončila.

38:42

Valského střela z pravého kruhu na Mazance neprošla.

39:26

Chábera neměl tušení, že puk leží vedle jeho levého betonu. Na brankovišti ho zastoupili spoluhráči, kteří zalehli kotouč.

39:57

Hosté už se radovali z gólu, ale rozhodčí po krátké poradě branku neuznali. Vampola zakončoval krátce poté, co byl faulován gólman Chábera. Plzeňští se místo vyrovnání budou bránit.

39:57

40:00

Také po druhé třetině platí těsný stav 1:0. A mohlo být ještě těsněji, ale rozhodčí v závěru prostřední dvacetiminutovky gól plzeňského Vampoly.

40:45

Domácí začali třetí třetinu v početní výhodě, ale k udržení útočného pásma jim zatím příliš nepomáhá.

41:57

Hosté jsou kompletní.

43:01

Vampola postrčil puk do útočného pásma pozdě, Johnson už přejel modrou.

44:40

"Pusť!" křičeli fanoušci domácích na Mazance, ke kterému letělo nahození ze středního pásma. Plzeňský gólman si poradil.

45:33

Vyloučen hráč Dominik Boháč (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče

49:03

Ondřej Kratěna (Plzeň) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Jan Kovář. Stav zápasu Kladno - Plzeň 1:1
Kratěna zachytil mizernou kladenskou rozehrávku, vyměnil si puk s Kovářem a překonal Cháberu.

50:42

Ve třetí třetině mají hosté o něco více ze hry.

51:20

Vampola se za brankou nenechal odstavit od puku, přihrál na modrou Havířovi, jehož sražená střela skončila v ochranné síti.

51:40

Utkání sleduje 3 157 diváů.

51:42

Dragoun mohl vrátit vedení na kladenskou stranu, zakončoval rychlý brejk, ale Mazanec se stihl přesunout a levým betonem zastavil puk.

53:20

Plzeňští vysoko napadají kladenskou rozehrávku. Je zřejmé, že by dnes rádi odvezli víc než bod.

54:51

Paterovo nahození ze středního pásma šlo do ochranné sítě nad brankou.

56:10

Vyloučen hráč David Havíř (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče
Kladenští mají velkou šanci rozhodnout, ale dnes jim přesilovky moc nejdou.

57:01

Piskáček se na modré krásně uvolnil přes protihráče, vyzval ke střele Procházku, ale ten trefil prvního hráče před sebou.

58:10

Hosté se ubránili.

58:28

Západočeši v plném počtu hned vyrazili do útoku, Chábera předvedl nejistý zákrok a hru přerušila vyvrácená branka.

58:40

Jass po pravé straně vyrazil do brejku a švihem zakončil do povyjetého Mazance.

59:32

Zakázané uvolnění Kladna v nepříjemné době.

60:00

Kladno si díky tomuto bodu zajistilo minimálně předkolo.

61:20

Černošek za Cháberou dlouho váhal s rozehrávkou, ale pak si v útočném pásmu troufnul i za branku.

62:20

Procházkovu střelu od modré Mazanec vyrazil.

63:40

Kratěna prošel kolem dvou protihráčů, na třetího už v útočném pásmu nevyzrál.

64:24

Vyloučen hráč Vladimír Kameš (Kladno), 2 min. za Krosček
Hosté mají příležitost rozhodnout ještě před nájezdy. Ale budou si muset pospíšit.