Hezké odpoledne u on-line přenosu z utkání skupiny A mezi Dánskem a Francií. Zápas začíná v 15.45 hodin.

Oba týmy jsou stále ve hře o postup do čtvrtfinále. Vděčí za to hlavně nečekaným výhrám. Francie dokázala zdolat po nájezdech Kanadu, Dánové si podobně poradili s Českem.

0:17

Da Costa se okamžitě po úvodním buly tlačil do dánského brankoviště.

Guttig

Rozhodčí: Rantala (FIN), Sidorenko (BLR) - Fluri (SUI), Leermakers (UNK)

1:08

Julien Desrosiers (Francie) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Laurent Meunier a Yorick Treille Y.. Stav zápasu Dánsko - Francie 0:1
Velkou zásluhu na rychlém gólu má Meunier, jemuž se povedla krásná stahovačka. Pak předal puk na Desrosierse, který se z první trefil mezi betony gólmana.

2:33

Medsen z křídla dobře ohrozil branku Francie, Huet si připsal první úspěšný zákrok.

3:23

Francie dobře napadá dánskou rozehrávku.

3:45

Meunier se překřížil se spoluhráčem a nebezpečně vypálil z úhlu.

4:09

Staal nahazoval puk před francouzskou branku, u kolegů nenašel pochopení.

5:34

Green hrál vysokou holí, přerušená hra.

7:37

Souboj u dánské střídačky, kam jeden z Francouzů málem přepadl.

8:16

Storm se dral před francouzskou branku, tam bylo plno.

8:56

Puk se z kouta nečekaně odrazil před francouzskou branku, Huet puk rychle přikryl.

10:30

Zakázané uvolnění Francie.

11:49

Jesper Jensen dostal dobrou přihrávku do střeleckého prostoru, ale než stihl vypálit, zablokoval ho Amar.

13:39

Tvrdé souboje za dánskou brankou, dlouho se hraje bez šancí.

14:19

Dánové kombinují v útočném pásmu.

14:41

Da Costa dlouho držel puk a chystal si střelu, byla to nebezpečná akce, ale gólem neskončila ani dorážka Manaviana.

15:09

Jesper B. Jensen 41 (Dánsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Julian Jakobsen a Kim Staal . Stav zápasu Dánsko - Francie 1:1
Střelu Jensena od modré čáry si nešťastně srazil do vlastní sítě obránce Besch.

16:50

Dánové dlouho drží puk za svou brankou a střídají.

17:39

Besch atakoval za brankou protihráče velmi ostře, prošlo mu to.

18:45

Da Costa se musel vrátit s pukem zpět, nebylo kudy jít dopředu.

19:23

Antoine Roussel (Francie) vstřelil branku (5. gól na mistrovství), asistence Baptiste Amar a Pierre Edouard Bellemare. Stav zápasu Dánsko - Francie 1:2
Roussel ukázal kvalitu posily z NHL. Dostal křižný pas, uvolnil se na střed a švihem se prudce trefil přesně k tyči.

21:06

Dánsko zahájilo druhou třetinu aktivně, ještě se chce porvat o šanci na postup do čtvrtfinále.

21:39

Desrosiers se pěkně uvolnil a prověřil Nielsena v dánské brance.

26:02

Dánové vyvezli puk do útočného pásma a podrželi čas.

27:28

Brankář Nielsen šel rychle na kolena, Da Costa si toho všiml, mířil nahoru, ale branku netrefil.

28:22

Po krásné akci Fleuryho trefil Meunier tyčku, branka přitom byla prakticky volná.

29:39

Madsen tlačil puk pod Huetem do branky, byla z toho mela, ale francouzský gólman kotouč udržel.

31:32

Storm nestihl dojet puk a je z toho zakázané uvolnění Dánska.

32:50

Jensen se snažil před Huetem tečovat puk, Dánové jsou nyní velmi ativní, Huet však Francii drží.

33:10

Da Costa švihem prověřil Nielsena, který v posledních minutách neměl příliš práce.

34:41

Jesper Jensen 40 (Dánsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Kim Staal . Stav zápasu Dánsko - Francie 2:2
Jesper Jensen šikovně tečoval ránu Staala od modré čáry.

36:07

Ofsajd Dánů.

37:34

K Jensenovi se odrazil puk, ten to ale moc nečekal a nedokázal vystřelit.

37:49

Poulsen po přihrávce zpoza brány úplně sám před Huetem, pálil z první, ale trefil jen gólmana.

39:08

Hraje se v okolí dánské branky.

41:06

Huet dvakrát v rozkleku zasahoval proti dánskému tlaku.

41:50

Dánové zatím vypadají, že půjdou za výhrou aktivněji než soupeř.

43:15

Ránu Greena od modré kdosi tečoval nad branku.

45:18

S. Da Costa je dnesk asi nejlepším z Francouzů, jeho střela byla zblokována.

46:49

Pět Francouzů je srovnáno před vlastní brankou.

47:40

Huet se vydal za branku, aby rozehrál a zrychlil hru.

49:10

Pierre Edouard Bellemare (Francie) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Antoine Roussel a Teddy Da Costa. Stav zápasu Dánsko - Francie 2:3
Bellemare dostal křižnou přihrávku napříč třetinou a pálil z první. Nielsen se sice v brankovišti bleskově přesouval, ale zakročit nedokázal.

50:36

Stéphane Da Costa (Francie) vstřelil branku (5. gól na mistrovství), asistence Antoine Roussel a Pierre Edouard Bellemare. Stav zápasu Dánsko - Francie 2:4
V obklíčení tří protihráčů, přesto si Da Costa poradil. Roussel mu prostrčil puk zpoza branky, Da Costa si ho bleskově stáhl do bekhendové kličky a zasunul kolem Nielsena.

52:16

Za tohoto stavu by si Francie zajistila postup a jistotu by dala i Česku.

52:52

Antonin Manavian (Francie) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Stéphane Da Costa a Antoine Roussel. Stav zápasu Dánsko - Francie 2:5
Zřejmě je rozhodnuto. Dánové vzadu opakovaně selhávají, nepohlídali ani úplně volného Manaviana, který se z první trefil přesně.

54:23

Huet rychle rozehrál, aby se nevhazovalo před ním.

55:09

Stéphane Da Costa (Francie) vstřelil branku (6. gól na mistrovství). Stav zápasu Dánsko - Francie 2:6
To už je na ručník. Další chyba Dánů a Da Costa nohou dostal puk za čáru. Rozhodčí ještě zkoumali video, ale pak branku uznali.