Krásný úterní večer! V rámci pražské skupiny A na hokejovém šampionátu se od 20:15 hodin rozehraje duel Rakouska s Francií. Průběh tohoto zápasu můžete sledovat zde v podrobné on-line reportáži minutu po minutě. Vítáme vás u jejího sledování.

Šampionát, který kromě Prahy hostí také Ostravy, má už za sebou odpolední program pátého hracího dne. V "české" skupině A Švýcarsko přetlačilo Němce těsně 1:0, ve skupině B pak Dánové nestačili na Bělorusko poměrem 1:5.

Od 20:15 hodin se kromě Rakousko vs. Francie hraje ještě střetnutí Slovenska a Slovinsko. I tento duel pro vás sledujeme on-line.

Jak Rakousko, tak Francie má za sebou zatím jen dva zápasy. Zatímco Rakousko má dva body, země galského kohouta ještě ani jeden.

81 Rech

Rozhodčí: Wehrli (SUI), Šindler (CZE) - Philblad (SWE), McIntyre (USA)
Počet diváků: 5 857

Oba týmy už nastupují na ledovou plochu, utkání za malou chvíli začne.

0:43

Rakušané zamkli Francouze v jejich obranném pásmu, po delších výměnách puku se ke střele odhodlal bek Pallestrang. Pálil od modré, ale gólman Huet neměl zakrytý výhled a tento zákrok nebyl pro něj složitý.

1:21

Dopředu se vydali také Francouzi. T. da Costa byl ale v ofsajdu.

1:55

Chyba na straně Rakušanů - Iberer ztratil puk a Francie mohla jít rychle dopředu. Brankář Starkbaum avšak vyhodnotil situaci správně a včas a vyjel daleko od branky a holí puk poslal do bezpečí.

4:19

Hraje se bez přerušení, ale spíše ve středním pásmu. Na náznak větší šance prořídlá O2 arena čeká.

4:57

Sacha Treille chtěl pěkným lobem vybídnout Bertranda, tomu ovšem kotouč nepříjemně poskotačil až do rohu.

5:28

Francouzi teď Rakousko chvíli trápili. Delší dobu se drželi v jeho útočném pásmu, vyslali několik střel, ale žádná Starkbauma nijak výrazně neohrozila.

6:23

Před gólmanem Huetem došlo k souboji jeden na jednoho, Michael Raffl se odhodlal ke střele, francouzský brankář byl na místě.

6:50

Před Huetem se dvakrát nepříjemně chystal k ráně Latusa. Jednou byla jeho střela sražená do rohu, podruhé jí chyběla ráznost.

9:00

Francouzský bek Chakiachvili vystřelil z dálky, nepálil ale z první, a i proto si Starkbaum všechno v poklidu pohlídal.

10:07

Vyloučen hráč Julien Desrosiers (Francie), 2 min. za Podražení

10:23

Vyloučen hráč Patrick Peter (Rakousko), 2 min. za Držení hole
Síly na ledě se srovnávají.

11:59

Zatím se hraje hlavně ve středním pásmu, najednou z otočky pálil Cijan. Mířil pouze do připraveného Hueta.

12:26

Oba týmy už jsou kompletní.

15:14

Zápas je zatím velmi chudý na střela, obranné řady obou celků jsou zatím precizní.

16:55

Francouzi měli problém vyhodit puk z obranné třetiny, ne a ne vystřídat. Toho chtěli využít čerství Rakušané, ke střele se odhodlal Schumnig, jeho rána letěla nad.

17:33

K sólovému úniku se už už chystal Antoine Roussel, byl včas zastaven. Stále se hraje 0:0.

19:35

Herburger vyslal dalekonosnou střelu bez přípravy, chyběla jí přesnost.

19:45

Vyloučen hráč Florian Mühlstein (Rakousko), 2 min. za Nedovolené bránění

20:01

Francouzi ještě hrají přesilovku.

20:16

Pro zajímavost poměr střel v první třetině - 6:5.

20:38

Rakušané vyhazují.

21:05

Hecquefeuille vypálil z dálky, před Starkbaumem byla hradba těl a střela byla sražená.

21:45

Hraje se 5 na 5.

21:51

Z trestné lavice naskočil Mühlstein a ihned vyrazil do přečíslení. Ale zase nic, zase žádná vyložená šance. Francouzi se totiž stihli vrátit a Mühlstein ani nevypálil.

23:11

Zakázané uvolnění rakouských hokejistů

23:29

Fischer pálil od levého mantinelu a střelu nešťastně tečoval bránící Dieude-Fauvel tak, že kotouč skončil na boční síti. Huet se už přesouval na opačnou stranu, měl štěstí.

26:03

Vyloučen hráč Michael Raffl (Rakousko), 2 min. za Sekání

26:08

Rakušané se hned na úvod oslabení osvobozují.

26:40

Rakušané zatím hrají toto oslabení velmi účelně. Francouzi se sice prodrali ke střele, gólman Starkbaum ale bryskně vyrazil puk do rohu a jeho tým se znovu osvobodil.

27:16

A znovu si Francouzi musí pro puk ke brankáři Huetovi.

28:05

Hraje se opět 5 na 5.

28:59

To byla chyba! Da Costa přišel v obranném pásmu trestuhodně o kotouč, jenž se dostal až k úplně volnému Leblerovi. Tomu ale přesně v tu nejméně vhodnou chvíli přeskočil puk čepel.

30:15

Rakušané zvyšují obrátky, Komarek vypálil švihem od mantinelu a puk břinkl o tyč!

31:01

Připomínají se i Francouzi a také vlastně ze střely z ničeho. Po nahození se k dorážce prodíral Lamperier a Starkbaum musel předvést účelný zákrok.

31:16

Zhoršuje se viditelnost, na ledem je mlha.

31:54

Vyloučen hráč Nicolas Besch (Francie), 2 min. za Podražení

32:15

Michael Raffel se předvedl dvěma ránami. Nejprve pálil křízně švihem, pak si najel blíž a pálil do lapačky Hueta.

33:07

V přesilovce Rakousko hýří aktivitou, až teď se Francie osvobozuje.

33:55

Francouzi oslabení přežili, obě mužstva hrají v plném počtu.

34:35

Sudí se chvíli radili, co s nepříjemnou mlhou nad ledem, utkání ale pokračuje dál.

35:05

Thomas Raffl si sjel blízko branky a pálil jen těsně vedle!

35:55

Zápas je nyní svižnější a především ofenzivnější než v první třetině. Střely přibývají (hlavně na straně Rakouska), oba celky se snaží o pohlednější kombinace.

37:35

Na ledě přituhuje! Rotter si šikovně najel do útočné třetiny, udělal kličku a dostal se do nadějné pozice. Huet ho ale dobrý pohybem po brankové čáře vykryl.

38:37

Jedna z největší šancí Francie! Tečovaná střela Fleuryho zápěstím z dálky pořádně vyděsila Starkbauma. Nejprve nevěděl, kde má puk a pak ho "last minute" zalehl.

39:16

Zakázané uvolnění Francie

40:25

Herburger se blížil k Huetovi, ale francouzský gólman si pravou tyč pohlídal.

42:43

Rotter bezmyšlenkovitě nahodil puk dopředu, ujali se ho hned Francouzi.

42:55

Trest týmu (Rakousko), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Rakušané hráli v šesti, Francouzi mají přesilovku.

43:52

Sacha Treille jel sám na Starkbauma, vypálil forhendem, ale rakouský gólman dal včas ruku k tělu.

45:00

Rakušané jsou kompletní.

45:28

Vyloučen hráč Michael Raffl (Rakousko), 2 min. za Vysoká hůl

45:29

A hned v úvodu přesilovky pálí nebezpečně Hecquefeuille, Starkbaum dál odolává.

46:12

Damien Fleury (Francie) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Teddy Da Costa a Yohann Auvitu. Stav zápasu Rakousko - Francie 0:1
Francouzi využívají po drtivém tlaku přesilovku. Da Costa nabil Fleurymu, který parádně pálil do horního rohu branky. Starkbaum byl bez šance.

48:42

M. Raffl přihrával Leblerovi, jenž puk nestihl ideálně zpracovat.

51:17

Rakušanům se čas na vyrovnání pomalu krátí. Hraje se téměř bez přerušení a především - puk drží Francouzi.

51:45

Rakousko se nevzdává, Lebler nejprve promáchl a pak Altmann trefil tyč!

51:56

Vyloučen hráč Antoine Roussel (Francie), 2 min. za Podražení

53:21

Rakušané tlačí, tlačí, Francouzům se ale daří vyhodit.

53:58

Síly jsou na ledu opět vyrovnané.

55:33

Thomas Raffl nahodil puk za branku, tam si pro něj bez potíží sjel Huet. Kdepak, tudy cesta pro Rakušany nepovede...

55:41

Rakousko se samo vytlačilo do středního pásma, čas ubíhá.

56:07

Thomas Raffl přihrával před branku z rohu, žádný spoluhráč ale na kotouč nedosáhl.

56:40

Francouzi šetří čas, přihrávají si obránci.

58:02

Sacha Treille v ofsajdu. Do konce základní hrací doby chybí skoro dvě minuty.

58:03

Rakušané se během pauzy domlouvali, evidentně chystají hru bez brankáře.

58:40

Nahození Fleuryho kontroluje Starkbaum.

59:02

Laurent Meunier (Francie) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Yorick Treille Y.. Stav zápasu Rakousko - Francie 0:2
Je rozhodnuto, krátce po odvolání Starkbauma francouzský náskok pojišťuje Meunier ránou do prázdné branky.

60:00

Je konec, Francouzi v nepříliš atraktivním utkání vítězí nad Rakouskem 2:0 díky trefám z poslední periody. Situace ve skupině A se tak zamotává, vítěz tohoto duelu má 3 body a jde v tabulce před Rakušany.