Hezké odpoledne všem fanynkám a fanouškům dobrého hokeje. Vítejte u online přenosu z prvního čtvrtfinále USA - Švýcarsko. Utkání začne v 15:15 v ostravské ČEZ aréně.

Američané se budou snažit o druhou účast v semifinále za posledních šest let a tým bez velkých hvězd jde do play-off se sebevědomím, protože v základní skupině porazil Rusko i Finsko.

Švýcaři na druhé straně postoupili do čtvrtfinále už podruhé za posledních pět MS. V roce 2013 navíc překvapili ve Stockholmu stříbrem.

Favoritem zápasu je určitě mužstvo USA, které vyhrálo těžkou skupinu B. Tým je však složený z mladých a nezkušených hráčů, je tedy otázkou, jak se vypořádá s tlakem vyřazovacích bojů.

Walker

Rozhodčí: Bulanov (RUS), Rönn (FIN) - Dahmen (SWE), Mills (CAN)
Počet diváků: 6 495

0:37

Lépe začali Američané, od modré čáry střílel Krug, puk se ještě snažil tečovat Coyle.

1:12

Švýcaři teď jeli dva na jednoho, nepodařilo se jim však zakončit. Nahrávku Hollensteina na Brunnera vystihl americký obránce.

1:53

Američané jsou zatím aktivnější a snaží se soupeře zamknout v jeho obranném pásmu.

2:35

Larkinova lajna se teď předvedla důraznou hrou. K puku se nakonec dostal Moses, který střílel z pravé strany, Berra však byl připraven.

3:12

V tlaku pokračuje útočná trojice Eichel - Lewis - Nelson, k nebezpečné šanci to ale zatím nevede. Toto trio je však na šampionátu velmi produktivní.

4:50

Švýcaři poprvé vážněji zahrozili! Ke střele z mezikruží se dostal jeden ze švýcarských obránců, netrefil však bránu.

5:35

Vyloučen hráč Kevin Fiala (Švýcarsko), 2 min. za Sekání
Mužstvo USA si zahraje první přesilovku. Zbytečně fauloval Kevin Fiala.

6:44

Přesilovka zatím Američanům nevychází, až teď se jim povedlo na chvíli udržet puk v útočné třetině. Švýcaři dobře napadají.

7:35

Švýcarsko oslabení zvládlo na výbornou, soupeře díky rychlému presinku k ničemu nepustilo.

8:27

Hra je zatím plná nepřesností, je vidět, že oba týmy si uvědomují důležitost dnešního zápasu a některé hráče určitě svazuje nervozita.

9:13

Před branku nebezpečně nahazoval Vesey, brankář Berra však jeho pokus viděl a vyrazil.

10:08

Nejproduktivnější hráč mužstva USA Brock Nelson (6+3) se nyní dostal do ofsajdu.

10:42

Šance na švýcarské straně. Zpoza branky si vyjel Fiala a zkoušel překvapit Hellebuycka, který však byl u tyče dobře postavený.

12:04

Bekhendový pokus Marka Arcobelly si v pohodě pohlídal Berra. Oba gólmani zatím působí velmi jistě.

12:18

Střelu Faulka se snažil před brankou jeho spoluhráč, Berra však připraven.

13:04

Roman Josi (Švýcarsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství). Stav zápasu USA - Švýcarsko 0:1
Tak to byla nááádhera! Obránce Josi si vzal puk a ze svojí třetiny se krásně prokličkoval obranou soupeře až k Hellebuyckovi. Toho pak překonal v pádu. Neuvěřitelné!

13:19

Vyloučen hráč Anders Lee (USA), 2 min. za Faul loktem
Přesilovku si teď zkusí i Švýcaři a mají tak šanci navýšit skóre.

14:57

Švýcarsko dokonale zamklo Ameriku v jeho obranném pásmu, američané jsou pěkně unavení, sotvá se pohybují, ale nakonec se jim přece podařilo vyhodit.

15:43

Američané sice přežili oslabení, po inkasovaném gólu ale působí zakřiknutě a nedaří se jim dostat se zpátky do hry.

16:53

Jedovatá střela Setha Jonese! Americký bek si chytře najel až do mezikruží, kam nakonec také dostal přihrávku. Jeho pokus zápěstím však skončil těsně nad brankou.

18:06

Larkin vlétl do pásma soupeře a suverénně s pukem projel kolem branky, jeho následná střela však postrádala důraz.

19:01

Začíná poslední minuta první třetiny, Američané teď převzali iniciativu, k vyrovnání to ale zatím nevedlo.

19:32

Další nebezpečná střela Jonese, Berra je však bezchybný.

20:00

První třetina dnešní duelu patřila Švýcarům, kteří vedou díky neuvěřitelné brance Romana Josiho. Švýcarský obránce, který v NHL válí za Nashville Predators, zakončil svůj odvážný průnik krásným gólem. Američané dobře bruslí, chybí jim však větší důraz před brankou.

20:22

Obrovská šance Švýcarů hned na začátku druhé třetiny. Střelu Josiho vyrazil Hellebuyck jen před sebe, čehož využil Ambuhl, který nebezpečně dorážel. Americký brankář však svoji chybu napravil a dorážku vychytal.

21:50

Američané působí nervózně a neprožívají zatím dobrý den. Švýcarské napadání jim dělá problémy.

22:48

Veseyho lajně se teď na chvilku povedlo dostat Švýcary pod tlak, výsledkem však byla jen slabá střela z dálky, kterou si Berra v pohodě pokryl.

23:38

Důrazný Brunner dělá soupeři problémy. Švýcaři celkově hrají hodně agresivně a odvážně, a právě díky tomu mají v utkání navrch.

24:21

Švýcaři už ve druhé třetině stihli vyslat na americkou branku sedm střel!

25:18

Brock Nelson se neprosadil za bránou soupeře. Švýcaři se vzápětí vrhli do útoku, i oni však byli zastaveni. Hraje se nahoru dolů.

25:55

Hellebuyck se v pohodě poradil se střelou Streita, který je v NHL spoluhráčem Jakuba Voráčka ve Philadelhii Flyers.

26:59

Zatím je to od obou týmů velmi vlažné. Obě mužstva se bojí udělat chybu a utkání chybí emoce. Nepomáhají tomu ani fanoušci, kteří nejsou moc slyšet.

28:15

Jones to teď zkoušel podobně jako jeho protějšek Josi při prvním gólu, obrana Švýcarů ho ale včas zpracovala.

29:36

Arcobello skvěle vystihl rozehrávku soupeře, ale následné přečíslení nevyřešil ideálně. Místo přihrávky se rozhodl pro střelu, se kterou si poradil Berra.

30:17

Ben Smith (USA) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Jimmy Vesey a Mark Arcobello. Stav zápasu USA - Švýcarsko 1:1
Vyrovnáno! Američan Vesey předvedl pohlednou akci, když s pukem sjel až za bránu, odkud přesne našel Smithe, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

31:14

Charlie Coyle (USA) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Seth Jones a Anders Lee. Stav zápasu USA - Švýcarsko 2:1
Američané otáčejí! Tentokrát se prosadil Coyle, který výborně tečoval střelu agilního Jonese. Švýcaři teď vůbec neví, co se s nimi děje.

32:16

Pouhých 57 vteřin potřebovalo mužstvo USA na obrat zápasu. Povede se Švýcarům odpovědět?

33:42

Šance Švýcarů! Do dobré pozice se dostal Suri, Hellebuyck ale jeho jedovku vyrazil do rohu.

35:08

Charlie Coyle mohl přidat svou druhou branku v utkání! Kmenový hráč Minnesoty Wild se po krásné přihrávce od obránce ocitl sám před prázdnou brankou, bohužel pro tým USA ale střílel jen do bočné sítě.

37:39

V další obrovské šanci Moses! Američan obehrál Fialu, střílel ze dvou metrů, Berra ale zaváhání svého kolegy vyřešil.

39:02

Probíhá poslední minuta druhého dějství. Američané drží kotouč na holích.

40:00

Tým USA předvedl přesně v polovině zápasu bleskový obrat, když se postupně trefili Smith a Coyle. Švýcarsko do té doby bylo lepším týmem, po americkém obratu ale nestíhá a je viditelně zaskočené. Uvidíme, co svěřenci Grena Hanlona ukážou ve třetí třetině.

40:39

Tvrdá rána Mosese, kterou ramenem vyrazil Berra. Američané vlétli do poslední třetiny s vervou.

42:04

Brock Nelson se dostal do skvělé šance! Nejproduktivnější hráč USA jel na Berru prakticky sám, bohužel pro Američany však trefil jen dobře postaveného gólmana. Promarněná akce.

42:09

Vyloučen hráč Robin Grossmann (Švýcarsko), 2 min. za Podražení

42:38

Nelson opět prověřil Berru, tentokrát mu však střela příliš nesedla a puk se po chvíli dostal až do středního pásma.

43:54

Američanům se přesilovka daří, Berra musel několikrát zasahovat.

44:47

Švýcarský brankář je na začátku třetí třetiny v permanenci, tým USA se řídí heslem: nejlepší obranou je útok. Nápor Švýcarů zatím nepřichází.

45:58

Něco vymyslet se snaží Fiala, beci soupeře mu však nedávají moc prostoru.

46:09

Jedním z nejlepších hráčů utkání je Charlie Coyle, který skvěle využívá své mohutné postavy a síly. Švýcaři s ním mají problémy.

46:25

Andres Ambühl prošel přes dva protihráče, proháčkoval se až k Helleybuckovi, ale tam už v tísni nedokázal zakončit.

47:45

Vyloučen hráč Torey Krug (USA), 2 min. za Sekání
Švýcaři mají po faulu Kruga jedinečnou šanci srovnat skóre.

48:58

Iniciativy se znovu chopil obránce Josi, který se snažil rozhýbat švýcarskou přesilovku. Američané jsou ale všude rychleji.

49:07

Pěkný zákrok Hellebuycka, který střelu Brunnera z levého kruhu v efektně chytil do lapačky.

50:33

Jake Gardiner (USA) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Charlie Coyle a Anders Lee. Stav zápasu USA - Švýcarsko 3:1
Američané zvyšují vedení na 3:1! Parádní práci odvedli Coyle a Lee, kteří za brankou soupeře vybojovali puk a ten pak dostali na modrou čáru ke Gardinerovi. Jeho bombu Berra pustil.

51:34

Vyloučen hráč Dylan Larkin (USA), 2 min. za Hákování
Další přesilovka Švýcarů. Uvidíme, co předvedou tentokrát.

52:26

Švýcarsko početní výhodu rozehrálo sympaticky, dostalo se k několika střelám, které ale většinou šly mimo Hellebuyckovu bránu.

53:59

Larkin už je znovu na ledě a teď se pokusil napravit zbytečné vyloučení pohlednou individuální akcí. Po straně se prohnal kolem obránce a nebezpečně se obtočil kolem branky soupeře. Berru však nepřekvapil.

55:35

Švýcarům nezbývá než se naplno vrhnout do útoku. Je otázka, jestli jsou něčeho takového schopni, na turnaji se zatím předvedli jen precizní obranou hrou.

56:53

Pěknou střelu Faulka vytěsnil Berra.

57:27

Švýcarsko se marně snaží udržet se v pásmu soupeře.

57:41

Švýcaři se konečně dostali do větší šance. Ve skrumáži před brankou dorážel švýcarský útočník. Hellebuyck připraven.

58:18

Švýcaři zkouší hru bez gólmana.

59:15

Švýcaři stále v šesti bez brankáře, mužstvo USA ale dobře brání.

59:44

Brunnerova rána trefila jen padajícího Hendrickse.

60:00

Talentovaný tým USA si zahraje semifinále! Američané si ve vyrovnaném utkání poradili se Švýcary, kteří po nadějně první třetině trochu povadli. Toho využili Smith a Coyle, kteří v půlce zápasu otočili z 0:1 na 2:1. Ve třetí třetině ještě zvýšil Gardiner.

60:00

Amerika se v sobotu od 19:15 utká s vítězem duelu Švédsko - Rusko. Zápas se odehraje v pražské 02 aréně.

60:00

To je pro tuto chvíli z Ostravy vše. Dnešní hokejový den ale nekončí, protože v Praze právě Kanada válcuje Bělorusko. Od 19:15 začne v ostravské ČEZ aréně utkání Švédsko - Rusko. Od 20:15 pak naši vyzvou Finy. Přejeme příjemný zbytek odpoledne!

26. května 2022 19:20Švýcarsko-USA 0:3
14. května 2015 15:15USA-Švýcarsko 3:1
10. května 2014 19:45USA-Švýcarsko 3:2
18. května 2013 19:00Švýcarsko-USA 3:0
15. května 2012 19:15USA-Švýcarsko 5:2
9. května 2011 16:15Švýcarsko-USA 5:3
24. února 2010 21:00USA-Švýcarsko 2:0
16. února 2010 21:00USA-Švýcarsko 3:1